KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie

NA BRAK PRACY - FRANCZYZA (FRANCHISING)

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 12-31-2009, 14:20   #1
Ara
 Franczyza może być świetnym sposobem na brak pracy. Jest to współpraca franczyzodawcą i franczyzobiorcami i polega na sprzedaży usług, towarów albo technologii. Umowe zawierają dwa oddzielne przedsiębiorstwa. Franczyzodawca udziela prawa i obowiązki franczyzobiorcy i dochodzi do obustronnego zobowiązania.

Franczyzodawca jest kimś na zasadzie kredytodawcy. Jest firmą, która udziela pozwolenia na korzystanie ze swojego znaku towarowego, towarów lub innych temu, kto chce zobowiązać sie do prowadzenia działalności, na zasadach narzuconych przez firmę. Na przykład, jeżeli chcemy poprowadzić własny salonik prasowy, musimy podpisać z firmą „Ruch”, „Żabka” albo „McDonalds” umowę, gdzie zobowiążemy się do płacenia jej miesięcznego wynagrodzenia, umożliwianie kontroli a także do założenia działalności gospodarczej na własne nazwisko. Sami płacimy wszystkie podatki, sami się zatrudniamy, tylko że korzystamy z cudzego pomysłu.

Jest to bardzo dobry pomysł właśnie dla kogoś, kto nie może wymyślić czegoś dla siebie. Oferty franszyzy przedstawiło już bardzo dużo firm, w tym spożywcze, odzieżowe, obuwnicze czy telefonicznie. Wystarczy dobrze poszukać a za jakiś czas możemy być właścicielami własnego zakładu pracy, a po jakimś czasie zatrudnić dodatkowo kilku ludzi. Nasz franczyzodawca pomoże nam w załatwieniu formalności i wszystko dokładnie wytłumaczy. Przejdziemy specjalne szkolenia i otrzymamy prawo do posługiwania się znakiem danej firmy. Staniemy się jednym z jej przedstawicieli.

To moim zdaniem świetny pomysł zwłaszcza dla młodych, ambitnych ludzi, którzy bezskutecznie poszukują pracy i czuja się na siłach aby poprowadzić taki punkt.


Ara jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 12-31-2009, 14:30   #2
bezrobotny
 
heh. u nas akurat juz wszystkie tego typu jednostki są, chybaże kiosk ruchu, bo taki to można na każdej wiosce złaożyć tylko co to za pieniądze? moim zdaniem niewielkie. Fajnie by było, jakby sie odezwal jakiś wlasciciel takiego punktu, wiedziałbym czy warto.
Ostatnio natknąłem sie na ogłoszenia firmy play, że niby można bylo otworzyć taki punkt. No ale u nas takie tez już są. W sumie ta franczyza to niezły pomysł tylko z wykonaniem gorzej. mieszkam w małym mieście i mc donalds raczej by nie przeszedl. Ludzie nie maja kasy na takie zbytki. najlepiej dzalaja tam tanie sklepy spożywcze i lumpeksy, hehe...
bezrobotny jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-16-2014, 08:47   #3
Bez zasiłku
Owszem, tak ogólnie to franchising niby jest rozwiązaniem przy poszukiwaniu zatrudnienia lub własnego biznesu, jednak jest małe 'ale'. Trzeba mieć odłożony szmal na rozruch. Franczyza nie jest dla każdego.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09-24-2014, 16:09   #4
Grzegorz29
Na rozruch wcale tak dużo nie trzeba.Z własnego doświadczenia ( szukałem franczyzy z niskim kosztem wejścia) wiem, że np. żeby uruchomić multiagencję ubezpieczeniową pod logo CUK wystarczy około 15 tysięcy, to nie tak dużo.
Grzegorz29 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-26-2015, 00:38   #5
Vola
Franczyza jest dobrym pomysłem, ale na pewno nie powinno się jej promowac jako opcji łatwiejszej niż "normalny" biznes. Wymaga ona tyle samo pracy i umiejętności, trzeba też uważać, żeby nie dać się wykiwać przez firmę sprzedającą licencję. Jeśli jakaś firemka ma jeden oddział własny i od razu szuka jeleni płacących 1-2 tys miesięcznie na nikomu nie znane logo, to trzeba ich omijać szerokim łukiem.
Vola jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-09-2015, 12:49   #6
waliatkin
No dokładnie. W tym biznesie trzeba być stale czujnym, bo łatwo zostać wykiwanym. Niestey nieuczciwych nie brakuje.
waliatkin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-09-2015, 17:27   #7
majkelangelo
Warto spróbować.
To mi przypomina jak jedna ręka daje ,a druga zabiera.
Z jednej strony mam sklep, a z drugiej nie jest mój. :D
majkelangelo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-26-2015, 17:34   #8
Reg
Podobno połowa sukcesu we franczyzie to związać się z dobrą marką.Mam znajomego który też z nimi współpracuje - jest niezależnym doradcą.Z tego co wiem, to za jakiś czas planuje otwarcie placówki franczyzowej, więc widać biznes się kręci.
Reg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-26-2015, 17:06   #9
Dagmar
Był już temat o franczyzie na forum.A ubezpieczenia to dosyć stabilny sektor, odporny na kryzys.Najważniejsze to dokładnie się zorientować na jakie wsparcie można liczyć.Koszt wejścia w granicy 15 -20 tys, to naprawdę nie jest dużo, jak się porówna propozycje innych franczyz.I akurat w biznesie ubezpieczeniowym jest szansa na szybki zwrot tej inwestycji.
Dagmar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-21-2015, 14:06   #10
Reg
To akurat prawda.Co jak co, ale auto czy dom to każdy ubezpiecza, nie wspominając o innych polisach.Ten mój znajomy cuk-ownik mówi że liczy na to, że po 2-3 miesiącach już będzie na sporym plusie, sam jestem ciekawy jak mu się rozkręci ten biznes.
Reg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Własny lombard sposobem na brak pracy Ara 10 02-04-2021 17:32
Sposoby na brak pracy Ara 23 01-09-2018 09:53
Franczyza- czy to opłacalny biznes? marekg 3 08-21-2014 17:01
Brak historii kredytowej M.W. 12 08-05-2014 15:29