Opinie, forum

Opinie, forum (https://www.kredyciak.pl/)
-   Gospodarka i technologie (https://www.kredyciak.pl/gospodarka-i-technologie/)
-   -   Zakładanie firmy bez zezwoleń i licencji (https://www.kredyciak.pl/gospodarka-i-technologie/84-zak-adanie-firmy-bez-zezwolen-i-licencji.html)

zet 01-20-2010 10:39

Zakładanie firmy bez zezwoleń i licencji
 
Polski rząd chce wprowadzić nową ustawę, która ma na celu zredukowanie do niezbędnego minimum liczbę licencji, koncesji i zezwoleń. Aktualnie projekt odpowiedniej ustawy jest po etapie konsultacji z przedsiębiorcami i niebawem znajdzie się na posiedzenie Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Autorzy ustawy dotyczącej ograniczenia barier administracyjnych chcą przede wszystkim zmniejszyć reglamentację działalności gospodarczej oraz znieść niewygodny obowiązek wpisywania przedsiębiorców do rejestru takiej działalności. Zniesione mają zostać obowiązujące dotychczas licencje dla takich zawodów jak pośrednicy nieruchomo przewoźnicy trudniący się przewozem towarów i osób.

Przygotowywany projekt przewiduje także decentralizację uprawnień w wydawaniu pozwoleń na handel hurtowy napojami alkoholowymi o zawartości przekraczającej 18 procent. Do tej pory takie zezwolenia wydawał minister gospodarki, a teraz miałby to robić marszałek województwa, w którym dana firma ma swoją siedzibę.

Aktualnie w klasyfikacji Banku Światowego, w kategorii wprowadzania ułatwień w prowadzeniu firmy nasz kraj zajmuje niechlubne 76. miejsce na 178 państw.

Handlarz 06-09-2014 09:00

No i proszę, minęły 3 długie lata i udało się zrobić coś temu rządowi. Jak dla mnie to dobra sprawa - łatwiej zwykły człowiek znajdzie dobre zajęcie, a nie tylko ten, którego dopuści klika trzymająca władzę. Widać już zresztą jak się buntują jakieś zrzeszenia, że obniży się przez to poziom obsługi. Pitu, pitu - będą mieli konkurencję i mniej zarobią i tego się boją.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.