KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie

ZAKŁADANIE FIRMY BEZ ZEZWOLEŃ I LICENCJI

 
Oceń temat


stare 01-20-2010, 10:39   #1
zetPolski rząd chce wprowadzić nową ustawę, która ma na celu zredukowanie do niezbędnego minimum liczbę licencji, koncesji i zezwoleń. Aktualnie projekt odpowiedniej ustawy jest po etapie konsultacji z przedsiębiorcami i niebawem znajdzie się na posiedzenie Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Autorzy ustawy dotyczącej ograniczenia barier administracyjnych chcą przede wszystkim zmniejszyć reglamentację działalności gospodarczej oraz znieść niewygodny obowiązek wpisywania przedsiębiorców do rejestru takiej działalności. Zniesione mają zostać obowiązujące dotychczas licencje dla takich zawodów jak pośrednicy nieruchomo przewoźnicy trudniący się przewozem towarów i osób.

Przygotowywany projekt przewiduje także decentralizację uprawnień w wydawaniu pozwoleń na handel hurtowy napojami alkoholowymi o zawartości przekraczającej 18 procent. Do tej pory takie zezwolenia wydawał minister gospodarki, a teraz miałby to robić marszałek województwa, w którym dana firma ma swoją siedzibę.

Aktualnie w klasyfikacji Banku Światowego, w kategorii wprowadzania ułatwień w prowadzeniu firmy nasz kraj zajmuje niechlubne 76. miejsce na 178 państw.


zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-2014, 09:00   #2
Handlarz
No i proszę, minęły 3 długie lata i udało się zrobić coś temu rządowi. Jak dla mnie to dobra sprawa - łatwiej zwykły człowiek znajdzie dobre zajęcie, a nie tylko ten, którego dopuści klika trzymająca władzę. Widać już zresztą jak się buntują jakieś zrzeszenia, że obniży się przez to poziom obsługi. Pitu, pitu - będą mieli konkurencję i mniej zarobią i tego się boją.
  Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Pożyczki bez BIK- firmy pożyczkowe A.G. 37 06-27-2015 08:04
Firmy zapłacą za korzystanie ze środowiska A.G. 2 08-05-2012 20:05
Firmy pożyczkowe wkraczają na giełdę A.G. 2 07-31-2012 23:36
ING Bank Śląski walczy o małe firmy A.G. 1 06-02-2010 08:28