KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > gotówkowe

POŻYCZKA NA REMONT DOMU LUB MIESZKANIA

 
Ocena: Ocena wątku: 4 głosów, 3.75 średnia.
Linki sponsorowane


stare 09-09-2010, 22:01   #1
A.G.
 Bardzo wiele osób chcąc wyremontować dom lub mieszkanie zaciąga w banku kredyt gotówkowy. Popularność kredytów gotówkowych sprawiła, że większość klientów banków zapominała w ogóle o istnieniu kredytów i pożyczek remontowych. Kredyty te są udzielane w postaci kredytu hipotecznego. Dzięki temu klient ma możliwość rozłożenia rat nawet na 30 lat. Te rozwiązanie jest wygodne szczególnie z tego względu, że możemy wykonać generalny remont nie obciążając zbytnio miesięcznie naszego budżetu wysokimi ratami. Jedyny minus w kredycie remontowym to konieczność udokumentowania wydatków oraz koszty ustanowienia hipoteki.

Kosztorys i inne ważne dokumenty...

Każdy przyszły kredytobiorca jest zobowiązany do sporządzenia kosztorysu. Jest to dobre rozwiązanie również w przypadku remontów finansowanych gotówką. Dzięki dokładnemu kosztorysowi możemy mieć pewność, że wszystkie elementy remontu przewidzieliśmy i że kwotą, która planujemy na ten cel przeznaczyć jest wystarczająca.

Sam kosztorys jednak nie wystarczy by starać się o kredyt na remont. Bank poprosi nas również o:
-> zaświadczenie o dochodach, na drukach bankowych
-> aktualny wpis z księgi wieczystej
-> wycenę nieruchomości sporządzoną przez rzeczoznawcę wskazanego przez bank.

Starając się o kredyt na remont przechodzimy niemal przez te same procedury co w przypadku zwykłego kredytu hipotecznego.

Wydłużony okres oczekiwania na decyzję kredytową....

Banki udzielają kredyt remontowe na różnych warunkach, Generalnie jednak panuje zasada, że im niższe LTV tym niższa jest również marża kredytu. To właśnie ona ma decydujący wpływ na wysokość oprocentowanie kredytu.

Różnica pomiędzy kredytem gotówkowym a hipotecznym nie leży tylko w jego wysokości i uproszczonej procedurze, ale również w czasie oczekiwania na decyzję banku. W przypadku kredytów gotówkowych decyzję kredytową możemy otrzymać maksymalnie w ciągu kilku godzin. Przy zaciąganiu kredytu hipotecznego musimy uzbroić się w cierpliwość bowiem na decyzję można czekać nawet kilka tygodni.

Ubezpieczenie pomostowe jako dodatkowy koszt...

Należy przy tym zauważyć, że w przypadku kredytu zabezpieczonego nieruchomością, decyzja nie jest ostatnią formalnością. Każdy kredytobiorca musi złożyć w sądzie wniosek o wpis do hipoteki. Bardzo często tą sprawą zajmują się same banki. Taki wpis będzie trzeba dostarczyć bankowi. Przez okres kiedy kredyt nie zostanie zabezpieczony hipoteką, klient będzie zobowiązany wykupić ubezpieczenie pomostowe.

Dowody w postaci faktur i zdjęć...

Trzeba zaznaczyć, że kredyt remontowy jest udzielany ściśle na określony cel. Nie można go przeznaczyć na inne wydatki tak jak jest w to w przypadku kredytu gotówkowego. Cześć banków wymaga od klienta potwierdzenia na co wydał otrzymane środki finansowe. Dlatego konieczne jest dostarczanie faktur albo zdjęć.

Co jeśli już posiadamy kredyt hipoteczny?

Osoby, których nieruchomość jest już zabezpieczona hipoteką mogą również ubiegać się o kredyt remontowy.Najważniejsze jest jednak to, na jaki procent wartości nieruchomości zabezpieczona jest hipoteka. Wiele banków oferuje również możliwość podniesienia wartości kredytu hipotecznego i otrzymane środki wówczas można przeznaczyć na remont. Inne banki z kolei nie mają nic przeciwko udzieleniu nowego kredytu zabezpieczonego tą samą nieruchomością. Dlatego też, jeśli już spłacamy kredyt hipoteczny o kredyt remontowy powinniśmy starać się w naszym banku.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 01-16-2012, 11:53   #2
Karinka
To jest jak najbardziej potrzebna oferta. Dom to w końcu jest miejsce w którym mamy się czuć dobrze i odpoczywać po ciężkim dniu w pracy. Dlatego nawet jak nas nie stac na remont to można przemyśleć gotówkę na remont mieszkania bo jak będziemy go spłącać to przynajmniej każdego widzimy na co idzie rata
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-17-2012, 23:50   #3
zet
Gdzie wziąć kredyt gotówkowy na remont mieszkania - domu? Nie mając odpowiedniej kwoty na remont mieszkania stoimy w obliczu wyboru pomiędzy kredytem gotówkowym, a kredytem hipotecznym lub pożyczką hipoteczną.

Największą zaletą kredytów gotówkowych jest to, że otrzymany obcy kapitał można przeznaczyć na dowolny cel. Dlatego w przypadku finansowania remontu mieszkania nie trzeba szukać specjalnych ofert kredytowych. Wystarczy aktualny ranking kredytów gotówkowych.

Niestety istnieją wady takiego rozwiązania. W pierwszej kolejności nasuwa się problem wysokiego oprocentowania kapitału obcego w ramach kredytu gotówkowego. Także okres kredytowania nie może być zbyt długi. Jednak mając na uwadze szybką spłatę zobowiązania to będzie to najlepsze rozwiązanie.

Przykład atrakcyjnego kredytu gotówkowego, który można przeznaczyć na cele remontowe mieszkania:

Załóżmy, że chcemy wziąć kredyt na 10 tysięcy złotych i zamierzamy go spłacić w ciągu 2 lat

oferta Kredyt Banku

RRSO 10,45 proc.
bez prowizji
miesięczna rata ok. 461 zł
kredyt z ubezpieczeniem
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-19-2012, 12:11   #4
wroclove
podajcie przykład kredytu na większą kwotę; sam robię teraz kapitalny remont 2 pokojowego mieszkania i wiem jaki to koszt......remont za 10 tys. zł wystarczy na naprawdę skromne roboty
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-2012, 14:39   #5
Sebek1980
To prawda... Za 10 tysięcy można wyremontować jedno pomieszczenie, a jeśli chodzi o całe mieszkanie, to potrzeba na ten cel około 25-30 tysięcy lub więcej. Zwykle okazuje się, że przy okazji robienia jednej rzeczy trzeba zrobić jeszcze dwie inne. Remont mieszkania to taki worek bez dna...
Sebek1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-29-2012, 10:08   #6
Mareczek33
Za 10 tysięcy to można sobie co najwyżej skromie łazienkę wyremontować... albo zaprosić Pana i Panią House z TVN Oni za takie pieniądze są w stanie zrobić więcej

Bez 50 tysięcy nie ma co rozpoczynać remontu... przynajmniej tak jest w moim przypadku. Stare budownictwo, stare instalacje, wszystko się sypie... To dopiero jest worek bez dna!
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-29-2012, 15:31   #7
liptonman
po co specjalnie wybierać oferty kredytów celowych??? przecież każdy z nas wie, że banki uniwersalne oferują kredyty na dowolny cel. Wystarczy sprawdzić aktulany ranking kredytów i udać się do danej instytucji po pożyczkę. Z tego co wiem to obecnie najlepsze warunki kredytowe oferuje Getin Bank- kredyt bez prowizji i nominalne oprocentowanie ok. 8 proc.!
liptonman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-2012, 10:25   #8
Mareczek33
Ważne, żeby okres spłaty nie był zbyt długi... Jaki by ten remont nie był, jest to jednak tylko remont i jego efekty - zwłaszcza te wizualne, przestaną być po jakimś czasie zauważalne. Nie zmienia to jednak faktu, że w porządny remont warto zainwestować, bo w końcu dom jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu i musi tam być tak, żebyśmy czuli się w nim najlepiej jak tylko się da
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-2012, 13:01   #9
zet
Pierwsze tygodnie wakacji minęły pod znakiem potężnych wyładowań atmosferycznych i obfitych opadów deszczu. W niektórych zakątkach naszego kraju, nawałnice oraz gradobicie były na tyle silne, iż ludzie potracili cały dorobek swojego życia.

Z racji tego, że ten dramat dotyczy wielu gospodarstw domowych, pomoc pieniężna płynąca z Państwa ma raczej charakter symboliczny. Odbudowa zniszczonych i zalanych mieszkań zajmie na pewno długi okres czasu. Najważniejsze jest to, aby zdążyć z większością remontów przed pierwszymi mrozami. Sprawa się komplikuje jeśli poszkodowani wcześniej nie wykupili należytego ubezpieczenia. Wówczas wszystko trzeba sfinansować z własnej kieszeni lub liczyć na pomoc dobrych ludzi.

Zapewne nie jedna z poszkodowanych osób pomyśli o względnie tanim kredycie gotówkowym. Przecież banki oferują pożyczki na dowolny cel. My postanowiliśmy ułatwić Państwu wybór optymalnej oferty kredytowej i przygotowaliśmy aktualną listę banków z najtańszymi pożyczkami gotówkowymi:

1. Getin Bank- nominalne oprocentowanie pożyczki wynosi ok. 7,84 proc.
2. Eurobank- nominalne oprocentowanie pożyczki wynosi ok. 11,50 proc.
3. Polbank EFG- nominalne oprocentowanie pożyczki wynosi ok. 11,90 proc.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-22-2012, 23:20   #10
Finansum
Kiedy łazienka rozpaczliwie domaga się generalnego remontu, a nasz domowy budżet świeci pustkami, zaczynamy gorączkowo zastanawiać się nad tym jak zdobyć potrzebne nam fundusze. Nie zawsze znajdujemy się w na tyle dobrej sytuacji, że możemy sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu – wystarczy, że nasze zarobki nie należą do najwyższych bądź nie posiadamy zbyt wysokich not w Biurze Informacji Kredytowej, aby bank odrzucił nasz wniosek.

Większość z nas bierze wówczas pod uwagę taką opcję jak pożyczka pozabankowa. W tym przypadku nie musimy się obawiać, że za niska zdolność kredytowa będzie przeszkodą w pożyczeniu pieniędzy. Firmy pożyczkowe udzielają wsparcia także i osobom z niezbyt rewelacyjnymi zarobkami – do nich zresztą głównie jest skierowana oferta pożyczkowa (jak i do innych osób prywatnych oraz firm, przed którymi banki zamykają swoje drzwi). O czym należy pamiętać, decydując się na tę właśnie formę materialnego wsparcia? Przede wszystkim o tym, by nie podejmować decyzji pod wpływem emocji, ponieważ to nigdy nie kończy się w tym przypadku dobrze. Firm pożyczkowych jest wiele, zaś ich oferta charakteryzuje się ogromnym urozmaiceniem.

Dlatego trzeba dać sobie trochę czasu, by zapoznać się z poszczególnymi propozycjami – ostatecznie przecież remont łazienki nigdzie nie ucieknie, co najwyżej odwlecze się o kilka czy kilkanaście dni. Jeśli ktoś czekał dostatecznie długo z jego przeprowadzeniem, wstrzyma się bez problemu. Z pożyczek pozabankowych – jak i z innych produktów finansowych – korzystać trzeba rozważnie.
Finansum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
gdzie szybko pożyczę pieniądze pod zastaw, co dobrego oferuje klientom kredyt bank, jaki bank ma najlepsze kredyty na remont


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Środki na sfinansowanie mieszkania M.W. 3 12-20-2016 15:14
Kredyt na budowę domu zet 4 05-25-2014 21:27
Kredyt na zakup mieszkania zet 1 05-29-2012 11:12