KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > konsolidacyjne

KREDYT KONSOLIDACYJNY BEZ BIK?

 
Ocena: Ocena wątku: 4 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 12-28-2009, 15:27   #1
Ara
 Wiele osób szuka kredytów i pożyczek bez sprawdzania w BIK. Jednak wciąż zasuwają się wątpliwości. Czy to rzeczywiście możliwe?

O ile można uzyskać szybką pożyczkę bez sprawdzania i zaświadczenia o dochodach w instytucjach pozabankowych o tyle w normalnych bankach jest to praktycznie niemożliwe. W pewnych sytuacjach można mówić wręcz o absurdzie.

Głośno jest ostatnio o kredytach konsolidacyjnych, czyli takich, które dostajemy na spłatę rat. Wszystkie nasze zadłużenia spłaca bank pieniędzmi z zaciągniętego przez nas kredytu konsolidacyjnego. W zamian my musimy mu ta całą sumę oddać, ale już z mniejszym oprocentowaniem i w dłuższym czasie, co jest zazwyczaj dla nas bardzo korzystne. No ale nasuwa się pytanie: skoro jest to kredyt dla osób mających problemy ze spłatą i często są już od dawna wpisani na listę dłużników BIK, to jakim cudem mogą taki kredyt dostać? Jaki bank udzieli takiego kredytu osobie zadłużonej po uszy? Po cóż bank ma sprawdzać wierzytelność osoby, która przecież z racji zadłużenia wierzytelną być nie może?

Okazuje się, że trzeba w porę pomyśleć o zmianie wszystkich rat na jedną – wspólną. Przy zaprzestaniu płacenia lub tylko płaceniu nieterminowym przez 90 dni, bank nie będzie nas sprawdzał. Po tym czasie zostaniemy wpisani do Bik i według bankowego prawa nie mamy szans na konsolidację długów. Trzeba się więc szybko zorientować, że możemy mieć problem ze spłatą i szybko zamienić je na jedną, mniejszą.

Jak widać kredyt konsolidacyjny bez BIK jest dostępny tylko dla wybranych, tych, którzy panują nad swoimi wydatkami a przynajmniej je kontrolują. Reszta dłużników praktycznie nie ma żadnego wyjścia na polepszenie swojej sytuacji finansowej.


Jeśli jednak komuś udało się znaleźć bank, który udzielił kredytu konsolidacyjnego bez BIK – niech napisze, na jakich zasadach i w jakim banku można to uzyskać. Ja osobiście nie spotkałam się z takim przypadkiem.


Ara jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 12-31-2009, 14:37   #2
tonącwdługach
 
no właśnie. mam kilka kredytów na karku i mimo, że pracuję, była konieczność przeznaczania pieniędzy przez jakiś czas na inne cele. i co? I dorobiłam się BIKu. teraz nie ma szans na konsolidacyjny nawet nie pójde sie spytac bo wstyd. nigdy nie chcialam dopuścić do takiej sytuacji i niedopuściłabym ale niestety. Co ja teraz zrobię jak stracę pracę? Nie mam pojęcia, chyba do więzienia pozostanie iść...
Udało mi się ułożyć lepsze warunki tylko w Lukasie. Dwie inne firmy nie dały mi szans, no bo wszystko musi byc zgodnie z umową i nie ma szans. No i wpisali mnie... Teraz znów spłacam regularnie, z tym, że mam więcej przez procenty. Porazka. I jak tu się nie załamać? ;(
tonącwdługach jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-2011, 12:00   #3
Wyrobnik
Dobry artykuł rozwiązujący wszelkie wątpliwości :

"Po tym czasie zostaniemy wpisani do Bik i według bankowego prawa nie mamy szans na konsolidację długów"

Dokładnie tak jest. Widzę teraz, że ludzie masowo szukają kredytów konsolidacyjnych bez bik, ale przecież takich nie ma. Przynajmniej nie ma na zdrowych i normalnych zasadach. Wszelkie inne pozabankowe kredyty konsolidacyjne są tak drogie, że każdy kto z nich skorzysta bez wątpienia utopi się na dobre.
Wyrobnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-15-2011, 10:33   #4
rydzkowa
witam pilnie potrzebuje pozyczki 2500 zl na okolo 3 lata ja niepracuje legalnie doradzcie cos prosze bo to pilne
rydzkowa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-15-2011, 14:50   #5
zimorodek
 
Nic nie załatwisz chyba że tzw.chwilówki lub provident.Ale ani jedno ani drugie rozwiązanie nie jest dobre bo nikt nie udzieli ci tak"niskiej" kwoty na tak długi okres spłaty.Pozostaje rodzina o ile ma takie wolne środki o jakie ci chodzi.I procent będzie zapewne niższy.Oby tylko mieli i chcieli ci pożyczyć.Pozdrawiam ciepło Zimorodek.
zimorodek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-22-2011, 04:09   #6
madagaskar84
Witam
Po raz kolejny podchodzę do tematu kredytu konsolidacyjnego.
Posiadam kredyty gotówkowe w:
-BPH ok 21400zł - rata 631zł
-Eurobank ok 24000zł - rata 633zł
-PKO SA ok 13000zł - rata 237zł
-LUKAS ok 3000zł - rata 160zł
Podane kwoty to kwoty do pozostałem do spłaty.
Łącznie 61400zł , kwota łączna rat 1661zł
Do tego posiadam Kredyt ratalny na sprzęt RTV. W kwietniu już ostatnia rata więc będzie spłacony.(rata 222zł)
1661+222=1883zł
Po za tymi ratami mam dwie karty debetowe z limitem 1000 zł i 500zł w pełni wykorzystane.
Czyli łącznie około 62900zł.
Zależałoby mi na spłacie powyższych kredytów wchodząc tylko w jeden kredyt ale tu zaczynają się schody ponieważ jestem żołnierzem zawodowym kontraktowym.
Chciałbym skonsolidować te kredyty bądź cześć z nich.Głównie zależy mi na obniżeniu łącznej raty do poziomu maks 1200zł.Rata ta niech będzie stała.
Moje zarobki netto na miesiąc to łącznie 2710 zł z tym, że 2250 zł to uposażenie a 460 zł to stały dodatek z WAM-u (Wojskowa Agencja Mieszkaniowa).
Proszę o pomoc.
madagaskar84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-21-2012, 17:49   #7
Wyrobnik
Cytat:
Napisał madagaskar84 Zobacz post
Łącznie 61400zł , kwota łączna rat 1661zł
Niezła sumka się uzbierała.... Czy poradziłeś sobie ?Wydaje mi się, że BEZ BIK nie masz szans przeprowadzić konsolidacji w sposób opłacalny dla Ciebie.
Wyrobnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-2012, 12:06   #8
Przyjemniaczek
Kredyty konsolidacyjne raczej tylko w teorii wyglądają tak pięknie. Oferty reklamowe pokazują jak cudownie dzięki nim można uprościć sobie życie. Niestety trzeba pamiętać, że banki proponujące takie kredyty mają jeden cel - osiągnięcie zysku. Zatem po dokładnym obliczeniu wszystkiego włącznie z prowizjami i bardzo modnymi ostatnio ubezpieczeniami sprawa już nie jest tak różowa.
Przyjemniaczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-15-2012, 13:51   #9
zet
Kredyt konsolidacyjny bez weryfikacji w bazie BIK.

Bezwzględnym obowiązkiem każdego kredytobiorcy jest terminowa spłata rat kapitałowo - odsetkowych z tytułu zaciągniętego zobowiązania w danej instytucji finansowej. Nie stosując się do ustalonego harmonogramu spłaty, bank może skierować sprawę do komornika. Wówczas zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne. Jest to jednak ostateczność.

Wcześniej otrzymamy kilka zawiadomień o niedopłacie. Jeśli w tym momencie klient nie wykaże żadnej woli poprawy stanu zadłużenia, może się liczyć z poważnymi konsekwencjami. W chwili nadmiernego zadłużenia, w pierwszej kolejności należy się zwrócić do banku o zaproponowanie nam korzystnego rozwiązania w postaci konsolidacji - zamiana kilku kredytów w jeden.

Problem utraty płynności finansowej może dopaść każdego z nas. Pod marką „Dobra Pożyczka” kryje się szereg prostych rozwiązań kredytowych dla wszystkich grup klientów. Najważniejsze cechy Pożyczki pod konsolidację zamieszczamy poniżej:

- możliwość odzyskania płynności finansowej
- okres kredytowania do 30 lat
- stałe oprocentowanie przez cały okres umowy
- bez sprawdzania raportów BIKu
- uproszczone procedury
- bez zbędnych formalności
- wielkość kredytowania od 25 do 500 tys. zł
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-2013, 22:43   #10
wyjsc-z-dlugow
Zastanawia mnie dlaczego dla wielu zadłużonych jedynym rozwiązaniem swoich problemów jest uzyskanie kredytu konsolidacyjnego. O ile w przypadku kredytu bankowego którego uzyskanie w takiej sytuacji jest niemal niemożliwe miałoby to jakikolwiek sens to inne kredytu konsolidacyjne (czyt. pożyczki prywatne zabezpieczone nieruchomością) potrafią wprowadzić w jeszcze większe problemy finansowe.
wyjsc-z-dlugow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Kredyt konsolidacyjny A.G. 2 12-18-2017 11:09
Najlepszy kredyt konsolidacyjny A.G. 9 08-28-2014 20:01
Kredyt konsolidacyjny- refinansowy bankier 5 06-12-2014 10:49