KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Kredyty hipoteczne

KREDYT HIPOTECZNY GETIN BANK

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 02-24-2011, 12:59   #1
Wera_nikaOpinie i pytania na temat kredytów hipotecznych w GETIN Banku.

- okres kredytowania wynosi do 50 lat
- waluty kredytu: PLN, EURO
- maksymalna kwota kredytu: 100% wartości nieruchomości
- brak opłaty za rozpatrzenie wniosku
- kredyt wypłacany jest jednorazowo lub w transzach, w zależności od celu finansowania
- zabezpieczenie kredytu: prawomocny wpis hipoteki na rzecz Banku do księgi wieczystej nieruchomości na pierwszym miejscu, cesja praw z umowy ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie utraty wartości nieruchomości


Czy warto zaciągnąć kredyt hipoteczny w GETIN Banku?


Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 01-08-2012, 20:22   #2
zet
Największa zaleta Getin Banku to rzeczywiście łatwość z jaką można dostać tam kredyt hipoteczny. Jeśli jakiś bank nie chce nam udzielić kredytu na mieszkanie i wydaje nam się to nie logiczne to spróbujmy w Getin Banku. Liczmy się tylko z tym, że jest tam drogo w porównaniu z innymi bankami.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-28-2012, 13:26   #3
zet
Nowy kredyt hipoteczny w Getin Banku może być idealnym sposobem na rozwiązanie problemu za małego mieszkania. Każdy z nas potrzebuje w życiu odrobiny prywatności. Niestety małe mieszkanie(szczególnie w przypadku rodzin wielodzietnych) nie zapewnia takiego komfortu.

Problem jest na tyle poważny, gdyż dotyczy wielu polskich rodzin. Przyczyną takiego stanu rzeczy są oczywiście pieniądze, a zwłaszcza ich brak. Getin Bank jest zdecydowany wspomóc nawet te rodziny, które nie posiadają odpowiedniej zdolności kredytowej. Wówczas należy dysponować aktem własności mieszkania. Ważna jest też deklaracja postępowania klienta po zawartej umowie kredytowej. Mianowicie kredytobiorca zobowiązuje się do wynajęcia lub sprzedania posiadanego obecnie lokalu mieszkalnego.

Unikatowość kredytu przejawia się w tym, że bank dopuszcza badanie zdolności kredytowej klientów na podstawie prognozowanych dochodów z najmu obecnie posiadanego mieszkania.

Szczegóły oferty „Zamieszkaj w większym”

- pieniądze na zakup nieruchomości
- dopuszczalny jest rynek pierwotny i wtórny w największych polskich miastach
- dana nieruchomość musi być położona w niewielkiej odległości od miasta(w zależności od wielkości miejscowości, odległość ta wynosi od 5 do 30 kilometrów)
- spłata rat następuje po wpłynięciu ostatniej transzy kredytu
-możliwość skorzystania z wakacji kredytowych
- dodatkowe zabezpieczenie kredytu: wpis do księgi wieczystej posiadanej aktualnie nieruchomości, przedstawienie umowy sprzedaży lub najmu mieszkania
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-24-2012, 17:01   #4
taran
Mam w Getinbanku wyłącznie lokaty terminowe - w tym są całkiem nieźli, ale w kredytach? Kiedy szukaliśmy naszego kredytu nie zauważyłem, żeby byli choćby w czołówce wszystkich ofert. Kredyt na zamianę mieszkania jest dobrym pomysłem, ale na jakich warunkach? To jest oprocentowane na identycznych zasadach co pozostałe kredyty hipoteczne?
taran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-13-2012, 16:22   #5
parys
Polacy w większości przypadków posiadają mieszkanie dwupokojowe - wynika to z posiadania niewielkich zarobków, co niestety zaczyna w Polsce stanowić normę. Getin zajął się tym problemem, ale przecież to dopiero początek drogi. Polskie rodziny nie mają zdolności kredytowej - nie wezmą kredytu po to, by zmienić mieszkanie na większe - takie są nasze realia! Minie kilkadziesiąt lat zanim mieszkaniowe realia zmienią się w Polsce na lepsze.
parys jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-18-2012, 11:19   #6
zet
Największym zainteresowaniem wśród osób zaciągających kredyt hipoteczny cieszą się mieszkania z rynku pierwotnego. Nie brakuje też chętnych na lokale mieszkalne z rynku wtórnego z tzw. drugiej ręki.

Potencjalni nabywcy takich nieruchomości kierują się przede wszystkim dobrą lokalizacją (między innymi chodzi o bliskie sąsiedztwo sieci handlowych, szkół, placówek medycznych itp.). Uwzględniając obecne(standardowe) preferencje klientów i warunki rynkowe, to przyszły kredytobiorca musi się liczyć z wydatkiem rzędu 300 tysięcy złotych-wówczas będzie go stać na ok. 60 metrowe mieszkanie w dużym mieście. Oprócz korzystnych warunków kredytowych, klienci cenią sobie gwarancję stałej raty kapitałowo-odsetkowej.

Życie pokazało już jak wszelkie zawirowania na rynkach finansowych wpływają niekorzystnie na wielkość płaconej raty. Dlatego Getin Bank gwarantuje, iż rata kredytu nie zmieni się maksymalnie przez 10 lat. Po tym okresie oprocentowanie kredytu znów będzie zmienne(z uwzględnieniem stawki WIBOR 3M i marży banku).

Szczegóły kredytu hipotecznego z gwarancją stałej raty w Getin Banku:

- okres kredytowania do 50 lat
- nie jest wymagany wkład w własny
- gwarancja stałej raty przez 5 lub 10 lat
- korzystne oprocentowanie kredytu(niższe niż standardowe)
- kredytowanie do 100 procent wartości nieruchomości
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-15-2012, 18:37   #7
kredytywarszawa.net
Tak do niedawna Getin był rozpoznawalny jako Bank, który udziela kredytu komuś kto nie dostał kredytu w innym Banku. Getin bank był Bankiem, który najlepiej liczył zdolność.
W tej chwili zmienia się to znacząco. W wielu Bankach klienci mają podobna lub wyższą zdolność niż w Getin Banku.
Czym są spowodowane zmiany? Czas pokaże.
Pozdrawiam
JW
kredytywarszawa.net jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
co dobrego oferuje klientom getin bank, pilnie potrzebuję kredyt bez wkładu własnego


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Kredyt hipoteczny ING Bank Ślaski A.G. 3 08-08-2012 16:52
Bank Pocztowy - kredyt hipoteczny A.G. 3 08-08-2012 16:50
Kredyt hipoteczny Raiffeisen Bank Wera_nika 6 08-02-2012 16:20
Kredyt hipoteczny w Raiffeisen Bank Wera_nika 2 06-05-2012 15:28