KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Kredyty hipoteczne

KALKULATOR ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ

 
Ocena: Ocena wątku: 5 głosów, 3.60 średnia.
Linki sponsorowane


stare 08-16-2011, 12:32   #1
zetWedług prawa bankowego zdolność kredytowa rozumiana jest jako zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania pieniężnego wraz z naliczonymi odsetkami w terminach narzuconych przez umowę z kredytodawcą.

Poniżej przekonasz się jak łatwo sprawdzić swoją zdolność kredytową online w internecie. Sprawdź poniższy kalkulator kredytowy, który pomoże w obliczeniu Twojej zdolności kredytowej przez internet.

Sprawdzanie i obliczanie zdolności kredytowej.

Zdolność kredytowa potencjalnego pożyczkobiorcy sprawdzana jest przez instytucje finansową przed zawarciem umowy kredytowej. Wówczas instytucja kredytująca posługuje się analizą kredytową. Do najczęściej stosowanych analiz zalicza się: analizę ilościową (na podstawie dokumentów potwierdzających wynagrodzenie kredytobiorcy ustalana jest stabilność finansowa, która musi zapewnić terminową spłatę kredytu wraz z odsetkami), analizę jakościową (analizowane są cechy klienta mające szczególny wpływ na regulowanie zaciągniętych zobowiązań finansowych np. wiek, stan cywilny, status majątkowy, wykonywany zawód, forma zatrudnienia, historia kredytowa, okres kredytowania) oraz analizę punktową(tzw. punktowa ocena cech wybranych przez bank).

Także my sami możemy sprawdzić swoją zdolność kredytową przed wizytą we banku za pomocą darmowych kalkulatorów kredytowych w Internecie. Kalkulatory te biorą zazwyczaj pod uwagę następujące fakty:

miesięczne dochody
okres kredytowania
waluta kredytowania
forma zatrudnienia
wielkość wkładu własnego
aktualne zadłużenie
wysokość miesięcznych wydatków
liczba osób w gospodarstwie domowym

Podany na wstępie odnośnik to kalkulator kredytów hipotecznych dzięki któremu możliwa jest do obliczenia zdolność kredytowa w takich bankach jak na przykład: Polbank, Bank BPH, Bank PKO BP, Bank Pekao SA, Millenium, BZWBK, Bank Śląski ING, Nordea i wiele innych czołowych banków w Polsce.


zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 08-16-2011, 13:10   #2
Wyrobnik
Ogólnie sprawdzanie samemu sobie zdolności kredytowej to jak granie samemu w kółko i krzyżyk

Jeśli ktoś chciałby zrobić to rzetelnie to naprawdę musi wypełnić wszystko tak jak jest. Bank przy liczeniu zdolności kredytowej nie będzie dawał żadnych ulg.
Wyrobnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-16-2011, 13:11   #3
zet
Dlatego w tekście zamieściliśmy link do porządnego kalkulatora zdolności kredytowej. Po wypełnieniu wszystkich pół w kalkulatorze nie dość , że dowiemy się o naszej zdolności kredytowej to jeszcze wynajdzie nam on najlepsze i najtańsze oferty na kredyty hipoteczne, dostosowane do naszych możliwości finansowych.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-16-2011, 13:18   #4
Wera_nika
Samodzielne obliczanie zdolności kredytowej ma na celu jedynie sprawdzenie na jakim poziomie szacunkowym się ona kształtuje. Każdy bank może nam podać inną zdolność kredytową i trzeba być na to przygotowanym. Dlatego też nie można posiłkować się przy wyborze odpowiedniego banku, kredytu hipotecznego danymi tylko z jednej instytucji finansowej. Kalkulator kredytowy to nie żadne granie w kółko i krzyżyk tylko orientacyjne sprawdzenie na jaki kredyt nas stać. A i tak przecież przez zaciągnięciem zobowiązania trzeba spotkać się z doradcą finansowym bądź pracownikiem banku - on to udzieli nam już konkretnych informacji. Ale czyż nie lepiej być przygotowanym i wiedzieć mniej więcej czego można się spodziewać?!
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-22-2011, 10:48   #5
zet
Widzę, że temat jest ciekawy i ma coraz więcej odwiedzin więc warto po dorzucać także konkretne kalkulatory zdolności kredytowej do topowych banków w Polsce. Dzisiaj znalazłem kalkulator kredytów hipotecznych w Polbanku i podaję do niego link. Proszę tylko o nie wrzucanie tutaj żadnych programów partnerskich tylko same linki do stron bankowych z krótkim opisem. Wszystkie pp będą kasowane, a ci co je uparcie wrzucają dostaną banika.

Oto link w którym obliczyć można zdolność kredytową w Polbanku.
polbank.pl/kredyt-hipoteczny/elastyczny-kredyt-domowy/koszt-kredytu.html
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-22-2011, 21:20   #6
zet
Kolejnym bankiem, który udostępnia dla swoich potencjalnych klientów kalkulator zdolności kredytowej jest PKO Bank Polski. Jest to kalkulator kredytów hipotecznych tylko w złotówkach. Wszystko jest bardzo proste i wystarczy tylko dokładnie wypełnić każde pole w formularzu. Poniżej podaje link do wspomnianego kalkulatora.
pkobp.pl/index.php/id=k_zdoln/section=indy
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-23-2011, 18:49   #7
zet
Przyjazny dla oka i prosty w obsłudze kalkulator kredytów nie tylko hipotecznych ma na swojej stronie bank Millennium. Wystarczy wypełnić dosłownie kilka pól i bardzo szybko można wyliczyć swoją zdolność kredytową czyli otrzymać kwotę na jaką możemy dostać kredyt. Są tam kredyty mieszkaniowe oraz na inne cele. Wystarczy kliknąć poniższy odnośnik i od razu otworzy nam się strona na której jest kalkulator zdolności kredytowej millenium.
bankmillennium.pl/pl/kalkulator-hipoteczny
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-2011, 09:59   #8
zet
Program rodzina na swoim zmierza ku końcowi i już niedługo zniknie całkiem jednak skoro jeszcze jest i ludzie z niego korzystają to warto znać kalkulator kredytów hipotecznych dla programu rodzina na swoim. Sporo banków w Polsce posiada w swojej ofercie program rodzina na swoim i poniższy kalkulator także potrafi wyszukać takie produkty.

Sprawdzenie zdolności kredytowej zajmie tylko chwilkę więc warto poświęcić kilka minut i dowiedzieć się w jakim banku i na jaki kredyt nas stać.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-22-2011, 12:33   #9
Pożyczka bez bik
Skoda czasu na liczenie zdolności kredytowej we własnym zakresie. To daje niepotrzebne nadzieje.
Banki i tak to zweryfikują po swojemu i rozwieją plany...
Pożyczka bez bik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-27-2011, 10:44   #10
Młody inwestor
Kalkulator zdolności kredytowej to bardzo dobra sprawa. Przynajmniej możesz sprawdzić, czy masz jakąkolwiek szansę na realizację kredytu. Jeśli od razu zobaczysz, że nie masz szans na kredyt, to nie będziesz na darmo latał po bankach.
Młody inwestor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
gdzie najtaniej dostanę kredyt hipoteczny, gdzie aktualnie są najlepsze kredyty, jak oblicza się zdolność kredytową online


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Ilość dzieci wpływa na ocenę zdolności kredytowej M.W. 3 06-07-2016 16:10
Ocena zdolności kredytowej A.G. 9 08-15-2015 12:34
Pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej zet 14 07-21-2015 11:54
Pożyczki i Kredyty bez zdolności kredytowej Wyrobnik 3 07-12-2014 13:18
Potrzebna szybka pożyczka pod hipotekę mieszkanie 27m2 brak zdolności kredytowej piotr78 22 06-19-2012 15:04