KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Kredyty hipoteczne

NAJLEPSZY KREDYT HIPOTECZNY

 
Ocena: Ocena wątku: 7 głosów, 3.86 średnia.
Linki sponsorowane


stare 08-16-2011, 17:53   #1
zetRynek kredytów hipotecznych jest na tyle specyficzny, iż nie ma oferty idealnej dla wszystkich. Każdą ofertę kredytu hipotecznego należy przeanalizować z indywidualnego punktu widzenia. W perspektywie długiego okresu kredytowania bardzo ważne jest przeanalizowanie wszystkich kosztów kredytu hipotecznego.

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<< - wyślij zapytanie i sprawdź oferty kredytów w 20 bankach

Sprawdź poniższe opinie dotyczące kredytów hipotecznych. Na pewno pomoże Ci to w wyszukaniu najlepszego kredytu hipotecznego. Przy okazji oblicz swoją zdolność kredytową. Tylko najlepsze kredyty hipoteczne. Zostaw także swój komentarz, który na pewno przyda się innym internautom poszukującym najlepszego kredytu na zakup mieszkania lub budowę domu.

- Kredyt hipoteczny ING opinie
- Kredyt hipoteczny Millenium opinie
- Kredyt hipoteczny Raiffeisen opinie
- Kredyt hipoteczny PKO BP opinie
- Kredyt hipoteczny Multibank opinie
- Kredyt hipoteczny Alior opinie
- Kredyt hipoteczny GETIN opinie

Najczęściej bieżące promocje i dodatki do oferty nie zrekompensują wszystkich kosztów w 30 letnim okresie kredytowania. Koszty w kredytach hipotecznych to przede wszystkim:

prowizja na rzecz banku za udzielenie kredytu
oprocentowanie
marża banku: jej wysokość uzależniona jest od wskaźnika LtV czyli stosunku kwoty kredytu do wartości zabezpieczenia
koszty notarialne
założenie księgi wieczystej: jeśli to konieczne
wpis do księgi wieczystej
ubezpieczenie od zdarzeń losowych
ubezpieczenie na życie
ubezpieczenie: wymagane w okresie do ustanowienia hipoteki

Oprocentowanie kredytu hipotecznego oparte jest o marżę banku i stawkę WIBOR 3M. Z racji tego, że od początku bieżącego roku Rada Polityki Pieniężnej podniosła 4 razy stopy procentowe; stawka WIBOR 3M aktualnie ukształtowała się na poziomie 4,69 proc. Sytuacja ta spowodowała wzrost miesięcznych rat kredytów hipotecznych w złotówkach. Na szczęście banki w ostatnim czasie obniżają marże kredytowe. Według firmy Expander przeciętna marża na polskim rynku bankowym wynosi 1,29 procent. Bardzo ważną informacją jest także wybór odpowiedniego dla nas sposobu spłaty zobowiązania pieniężnego. Bowiem w bankach mamy do wyboru ratę malejącą-część kapitałowa jest stała,a odsetki maleją wraz ze spłatą kapitału oraz ratę stałą-zmianie podlega jedynie procentowy udział odsetek i kapitału w poszczególnych ratach.


zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 08-24-2011, 18:33   #2
Wyrobnik
Zastanawim się czy w ogóle można jakikolwiek produkt finansowy nazwać, że jest najlepszy. Najlepszy kredyt hipoteczny pod jakim względem ? Tak się składa, że akurat ten rodzaj kredytów jest tak skomplikowany i złożony, że niemożliwe jest wybranie jedynego słusznego.
Wyrobnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-25-2011, 13:33   #3
A.G.
 
Bardzo ciężko jest jednoznacznie powiedzieć, że dany produkt oferowany przez jakiś bank jest najlepszy spośród wszystkich dostępnych. Wyrobnik ma rację. Kredyt hipoteczny/mieszkaniowy jest produktem na tyle złożonym, że ma tyle samo plusów co minusów. Dla jednych długi okres kredytowa może okazać się zaletą, inni będą postrzegać to jako wadę bo będzie się to wiązało z dłuższym zobowiązaniem i większym oprocentowaniem.

Wybierając kredyt hipoteczny najlepszy dla siebie nie powinniśmy sugerować się czyjąś opinią. Owszem warto sprawdzić i porównać parametry danego kredytu ale kalkulację czy dany kredyt opłaca się czy nie powinniśmy zrobić sami. Powinniśmy przede wszystkim uwzględnić:
1) naszą sytuację zawodową ( obojga współmałżonków, pewność posady, ewentualnie ubezpieczenia, czy istnieje duża rotacja pracowników w danej firmie itp.itd.)
2) sytuację rodziną ( czy planujemy powiększenie rodziny)
3) inne nasze zobowiązania ( kredyty, pożyczki, karty kredytowe, konta oszczędnościowe, lokaty itp.)
4) koszty utrzymania ( uwzględniając zmiany cen i podwyżki w przyszłości)
5) przyszłą wartość nieruchomości, na którą planujemy zaciągnąć hipotekę.

Bardzo często ludzie zapominają, że kredyt hipoteczny jest zaciągany na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. W tak długiej perspektywie czasu wiele rzeczy może się zmienić. Bardzo często kredytobiorcy nieco koloryzują przyszłość. Zakładają z góry, że będą więcej zarabiać, że dostaną awans, że koszty utrzymania spadną itp itd. To jest błąd. Na kredyt mieszkaniowy zazwyczaj decydują się młode małżeństwa, które dopiero planują rodzinę. Trzeba wziąć pod uwagę, że wraz z rozrostem rodziny zwiększają się również koszty utrzymania. Dlatego może się okazać, że kawalerka lub mieszkanie dwupokojowe, może okazać się za małe a koszty utrzymania wcale nie będą maleć. Podobna sytuacja jest jeśli chodzi o dom. Musimy zdecydować czy to ma być dom, w którym planujemy już mieszkać do końca życia, czy będzie on tylko przystanią na pewien okres... Ważna jest również lokalizacja nieruchomości. Czy w przypadku gdy uznamy, że nasze gniazdko nie spełnia już naszych oczekiwań i będziemy je chcieli sprzedać znajdziemy na nie szybko kupca? Nikt chyba by nie chciał inwestować pieniędzy w nieruchomość, na której potem może stracić? Dlatego ważne jest kiedy zaciągamy kredyt, jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości, czy są przewidywane dalsze spadki lub wzrosty cen nieruchomości.

Obecnie sytuacja na rynku pracy jest nieciekawa. Wiele wykształconych ludzi z doświadczeniem nie może znaleźć pracy, albo pracuje w niepełnym wymiarze godzin lub za minimalną krajową. O dobrze płatną pracę jest ciężko. Jeszcze ciężej jest z kolei o pewną posadę. W firmach jest duża rotacja pracowników. Wiele firm ucierpiało w wyniku kryzysu finansowego lub wciąż ponoszą straty. Banki często dysponują listą tzw. "zagrożonych lub niepewnych zawodów". Nie chodzi tu tylko o zawód ale również firmy, w których przyszły kredytobiorca pracuje. Bank musi być pewny, że udzielając kredytu będzie on spłacany terminowo. Dlatego do minimum ogranicza ryzyko.Np. jeszcze jakiś czas temu problem z otrzymaniem kredytu mieli pracownicy stoczni. Wiadome było, że losy stoczni są niepewny dlatego też banki nie chciały udzielać kredytów ich pracownikom.

Nawet jeśli bank uzna nas za wiarygodnych kredytobiorców. Warto się samemu zastanowić czy na dany kredyt nas na prawdę stać. Jest to szczególnie istotne jeśli dopiero co zaczęliśmy pracę w danej firmie lub na danym stanowisku lub wiemy o zwolnieniach w tej firmie. Wówczas może warto zastanowić się nad mniejszym kredytem, lub wydłużeniem okresu spłaty kredytu by zmniejszyć wysokość raty do minimum. W razie problemów z pracą, niska rata nie będzie tak odczuwalna jak wysoka przy krótkim okresie kredytowania. Pamiętajmy, że w razie utraty pracy niezwłocznie trzeba powiadomić o tym bank zanim jeszcze pojawią się problemy ze spłatą kredytu.
A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-27-2011, 15:43   #4
Wyrobnik
Może powinniście zrobić rzetelną analizę kredytów i wybrać : najtańszy kredyt hipoteczny. To bardziej by się przydało osobom planującym zakup domu lub mieszkania. Chyba, aż tak często oferty banków nie zmieniają się w tym zakresie.
Wyrobnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-2011, 12:29   #5
Szalony
Prowadzicie może gdzieś tutaj na bieżąco jakiś ranking kredytów. BArdzo interesuje mnie najlepszy kredyt hipoteczny - jestem na etapie finalizowania budowy własnego domu.
Szalony jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-22-2011, 12:28   #6
Pożyczka bez bik
Myślę, że trzeba poczekać do końca roku. W styczniu powinny pokazać się nowe oferty.
Szkoda tylko, że teraz coraz ciężej dostać kredyt hipoteczny.
Pożyczka bez bik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-2012, 16:02   #7
Przemek.Szulc
Witam,
Jestem Doradca finansowym firmie DORADCY 24, która współpracuje z 27 bankami, które udzielają kredyty hipoteczne, a co najważniejsze możemy negocjować z bankami, zmiejszając np. marże takiego kredytu. Osoba, która załatwia przez nas kredyt może liczyć na fachową obsługę klienta a co najważniejsze dostaje najlepszy kredyt dostępny na polskim rynku finansowym.
Przemysław Szulc
Doradca finansowy Doradcy24
tel.kom.881-585-881
Przemek.Szulc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-12-2012, 13:36   #8
zet
Jakie są minimalne dochody wymagane w kredytach hipotecznych?

Komisja Nadzoru Finansowego oraz sektor bankowy mocno wyśrubowały oczekiwania wobec zdolności kredytowej potencjalnych posiadaczy kredytów hipotecznych. Na szczęście w kwietniu bieżącego roku, co trzeci bank funkcjonujący w naszym kraju obniżył próg minimalnego dochodu w procesie ubiegania się o kredyt mieszkaniowy.

Banki musiały dostosować ofertę do panujących obecnie warunków gospodarczych. Mniej rygorystyczne kryteria dochodowe powinny przynieść korzyść zarówno dla klientów banków jaki i całego rynku nieruchomości. Przeciętny profil klienta ubiegającego się o kredyt hipoteczny w Polsce to:

- trzyosobowa rodzina
- bez innych znaczących obciążeń kredytowych
- wnioskująca o kredyt hipoteczny na 25 lat w wysokości 270 tys. zł na mieszkanie za 300 tys. zł

Sprawdźmy zatem jakie minimalne dochody musi wykazać gospodarstwo domowe w Polsce, by otrzymać najłatwiej kredyt hipoteczny w wysokości 270 tys. zł.

1. Bank Pocztowy- min. dochód netto 3085 zł
2. Kredyt Bank- min. dochód netto 3162 zł
3. Bank Pekao S.A. - min. dochód netto 3400 zł
4. Alior Bank- min. dochód netto 3500 zł
5. Getin Noble Bank- min. dochód netto 3644 zł
6. Millennium Bank- min. dochód netto 3697 zł
7. ING Bank Śląski- min. dochód netto 3790 zł
8. Eurobank- min. dochód netto 3850 zł
9. Bank BGŻ- min. dochód netto 3880 zł
10. BOŚ Bank- min. dochód netto 3960 zł
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-12-2012, 14:12   #9
zet
Aktualnie w Polsce mamy do czynienia z niezłymi warunkami kredytowymi. Zakupy lokali mieszkalnych za gotówkę w naszym społeczeństwie należą do rzadkości. Dlatego ważnym czynnikiem warunkującym zakup danego mieszkania-oprócz oczywiście ceny mkw, lokalizacji i metrażu, jest całkowity koszt kredytowania. Między innymi chodzi tutaj o RRSO, marżę kredytową i prowizję.

Sektor bankowy wycofuje się z oferowania kredytów hipotecznych we wspólnej walucie europejskiej. Jest to skutek panującej destabilizacji gospodarczej w Strefie Euro. Nie powinno to martwić potencjalnych kredytobiorców bo „hipoteki” w złotówkach są równie atrakcyjne. Istnieją oferty, w których banki nie pobierają prowizji, a stawki marż oscylują poniżej poziomu 1 procenta.

Według ekspertów jest to ostatni dzwonek na zawieranie umów kredytowych, na tak korzystnych warunkach. Bowiem większość instytucji kredytujących przymierza się do podwyżki marż.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-12-2012, 23:28   #10
zet
Wciąż brak widocznych symptomów ożywienia na rynku nieruchomości. Aktualnie jest dobry czas na kupowanie mieszkań używanych. Od ponad 12 miesięcy na rynku wtórnym panuje tendencja do spadku cen za metr kwadratowy nieruchomości mieszkalnej.

Biorąc pod uwagę najnowsze dane, to największe spadki cen zanotowano w Łodzi, w Kielcach(blisko 8 procent), a także we Wrocławiu i Gdyni(w granicach 7 procent). W innych miejscowościach takich jak: Olsztyn, Lublin i Katowice; dynamika spadku ceny metra kwadratowego była nieco mniejsza-od 1 do 3 procent. W najbliższych miesiącach, należy się spodziewać utrzymania takiego stanu rzeczy-zarobki Polaków raczej nie wzrosną. Dlatego tylko obniżka cen mieszkań może ożywić ten rynek.

Osobną kwestią jest coraz trudniejszy dostęp do kredytowania w bankach. Dzisiaj kredyty hipoteczne udzielane są głównie osobom z zarobkami rzędu 3 tys. zł netto-na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Osoby nie spełniające kryteriów bankowych mogą się zwrócić o pomoc do parabanków. Doskonałym przykładem jest Dobra Pożyczka na dom bez zdolności kredytowej. Główne cechy tej oferty przestawiamy Państwu poniżej:

- nominalne oprocentowanie 4,99 proc.
- niskie raty kredytowe
- indywidualne podejście do klienta
- wypłata kredytu w miesięcznych transzach
- okres kredytowania do 360 miesięcy
- kredyt bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej
- uproszczone zasady i procedury
- dodatkowe koszty: opłata administracyjna
- szybka decyzja kredytowa
- maksymalna wielkość kredytowania to 300 tysięcy złotych
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
gdzie najtaniej dostanę kredyt hipoteczny


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Najlepszy kredyt gotówkowy zet 29 08-05-2015 07:50
Najlepszy kredyt samochodowy - który bank warto wybrać zet 34 11-26-2014 21:08
Najlepszy kredyt konsolidacyjny A.G. 9 08-28-2014 20:01
Najlepszy kredyt hipoteczny w złotówkach- ranking kwiecień 2010 A.G. 2 04-30-2010 19:20