KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Kredyty hipoteczne

KREDYTY HIPOTECZNE DLA MŁODYCH MAŁŻEŃSTW

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 09-10-2010, 12:52   #1
A.G.
 Bardzo często kredytobiorcy wybierając kredyt w danym banku sugerują się tylko wysokością oprocentowania lub prowizji. Niestety jest to błąd. Bardzo ważny bowiem jest również sposób wyliczania zdolności kredytowej lub wymagania względem źródeł dochodów klienta.

Model rodziny 2+1...

Przyjmijmy, że o kredyt stara się trzyosobowa rodzina, która zamieszkuje w mieście poniżej 100 tysięcy mieszkańców. Młode małżeństwo nie posiada żadnych zobowiązań kredytowych ani kart kredytowych. Nie posiadają również żadnych dodatkowych polis ubezpieczeniowych. Maż jest posiadaczem samochodu osobowego klasą porównywanego do trzyletniego forda focusa. Łączne dochody miesięczne tego małżeństwa to 5 tysięcy złotych netto.Jaki bank zaoferuje takiej rodzinie najkorzystniejszą ofertę?

Najatrakcyjniejsze oferty banków...

Najbardziej przyjazny klientom okazuje się Alior Bank. Bank ten oferuje swoim klientom kredyt nawet na 120 % wartości nieruchomości nawet w obcej walucie. Jest to bank o najwyższym dopuszczalnym LTV na rynku.

Drugim w rankingu jest Bank Zachodni WBK. Ofertę tego banku wyróżniają dogodne warunki cenowe oraz brak górnej granicy wiekowej kredytobiorcy. Również dla Banku BGŻ oraz Nordei wiek klienta nie ma znaczenia.Bardziej decydująca jest wielkość wkładu własnego oraz okres kredytowania.

Górna granica wieku kredytobiorcy może być przeszkodą...

W niektórych bankach osoby starsze mogą mieć problem z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Może mieć to związek z przeszkodą w postaci maksymalnego wieku kredytobiorcy w chwili spłaty długu. Zazwyczaj jako górną granicę wieku banki obierają sobie 70-75 lat.

Kredyt na 50 lat?

Najkorzystniejszym wyliczaniem zdolności kredytowej może pochwalić się Bank Ochrony Środowiska. W tym banku modelowa rodzina wyżej opisana mogłaby liczyć nawet na 600 tys. złotych kredytu. Jednak najważniejszy w tym banku jest okres spłaty kredytu. Kredyt można bowiem rozłożyć nawet na 50 lat. Inne banki dla kredytu na 50 lat wymagają bardzo wysokiej zdolność kredytowej.

Niestety na tak długi okres spłaty kredytu mogą liczyć jedynie osoby z rocznika 1990 i młodsze.Wątpliwe jednak by takie osoby stać było na zaciągnięcie tak wysokiego kredytu hipotecznego.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 07-12-2012, 09:41   #2
zet
Kredyt na mieszkanie dla młodych małżeństw w ramach Rodziny na Swoim w banku PKO BP - Każde młode małżeństwo musi podejmować szereg ważnych decyzji życiowych. Wydaje się, że kluczową sprawą dla młodych ludzi jest zakup własnego mieszkania.

Niestety za kilka miesięcy państwo przestanie dopłacać do kredytów hipotecznych i zdaniem wielu specjalistów dostęp własnego „M” zostanie poważnie ograniczony. Bowiem na razie w zamian za program RnS rząd przygotowuje jedynie dopłaty do kredytów hipotecznych na energooszczędne mieszkania-jak widać nie jest to już produkt skierowany do tak szerokiego grona osób.

Kredyty mieszkaniowe w ramach Rodziny na Swoim dają szansę obniżenia kosztu kredytowania przez pierwsze 8 lat spłaty rat kapitałowo-odsetkowych. Póki co z preferencyjnego kredytu dla młodych małżeństw mogą nadal skorzystać klienci PKO BP.

Przykładowy kredyt hipoteczny w ramach Rodziny na Swoim w PKO BP:

- wielkość kredytowania: 300 tysięcy złotych
- nominalne oprocentowanie: 6,13 proc.
- wielkość marży kredytowej: 1,15 proc.
- 30 letni okres kredytowania
- rata z dopłatami do odsetek: ok. 1140 zł
- rata po dopłatach: ok. 1825 zł
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-12-2012, 09:42   #3
zet
Za 6 miesięcy rządowy program Rodzina na Swoim zniknie z ofert bankowych. Jest to więc ostatni dzwonek na zdobycie kredytu hipotecznego z dopłatami dla młodych małżeństw i singli. Z doświadczenia wiemy, że potencjalni kredytobiorcy, a także kredytowana nieruchomość muszą spełniać wyznaczone przez bank kryteria.

W odniesieniu do nabywanej nieruchomości są to przede wszystkim limity cenowe metra kwadratowego w danym województwie. Natomiast kredytobiorcy muszą wykazać odpowiednie zarobki oraz stan prawny swojego związku. Jak powszechnie wiadomo; nie wszyscy mogą się starać o preferencyjny kredyt. Najczęstszą przeszkodą jest wysokość zarobków.

Na szczęście banki dopuszczają sytuację wnioskowania o kredyt wraz z bliskimi osobami. Takie rozwiązanie diametralnie zmienia zdolność kredytową klientów. Na tą chwilę najlepszą ofertę preferencyjnego kredytu mieszkaniowego posiada Bank Pekao S.A.

Przykładowe warunki kredytu RnS w Banku Pekao S.A.

- marża kredytowa: 1,35 proc.
- nominalne oprocentowanie kredytu: 6,29 proc.
- raty kredytu przy kwocie zobowiązania 300 tys. zł i okresie kredytowania wynoszącym 30 lat: rata z dopłatami do odsetek(przez pierwszych 8 lat umowy)-1365 zł; rata bez dopłata- 1740
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-24-2012, 16:05   #4
taran
Moim zdaniem rodzina na swoim już teraz jest całkowitą fikcją - czy w Waszych miastach macie szanse na to, aby kupić mieszkanie z dopłatami? U mnie w Częstochowie nie udało się to nikomu z naszych znajomych. Po prostu limity ustalono na takim poziomie, że nierealne jest zmieszczenie się w nich. Czyli rodzina na swoim padła już teraz, a nie padnie za 6 miesięcy.
taran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-26-2012, 15:44   #5
taran
Oferta wygląda bardzo ciekawie, ale mam dla was kilka rad. Kredyt na 50 lat kusi, ale zastanówcie się jak wysokie przy takim kredycie będą odsetki. Przez długi okres czasu możecie spłacać w 80% same odsetki! Inna sprawa - czy chcecie się stać właścicielami swoich mieszkań mając 75 lat? Raczej nie. Tak więc zachwycajcie się ofertami banków, ale racjonalnie wykorzystujcie dostępne opcje ;-)
taran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-2012, 15:32   #6
parys
Kredyt dla młodych? Najlepszy będzie miał niską marżę, niską prowizję itp. Czyli żadnych odkryć. No i jeszcze rodzina na swoim. Niby do końca roku można jeszcze z niej korzystać, ale przecież już teraz jest to całkowita fikcja. W większości miast limity są zbyt małe, byśmy faktycznie mogli otrzymać kredyt. Moim zdaniem nie ma już dobrych kredytów dla młodych, chyba że za taki uznamy kredyt na 120% wartości nieruchomości ;/
parys jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-20-2014, 08:52   #7
Kameczka 88
Gdzie obecnie najlepiej udać się po taki kredyt ? Za miesiąc bierzemy ślub, mamy odłożone 30% wartości mieszkania i pilnie szukamy możliwości wzięcia kredytu ?
Bardzo proszę podajcie do jakiego banku najlepiej w tej sprawie się udać ?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08-14-2014, 11:28   #8
WinicjuszQ
Wraz z małżonką ostatnio braliśmy kredyt z uwagi, że nie jesteśmy bardzo oblatani w tych tematach zdecydowaliśmy się skorzystać z usług doradców z firmy DFG PARTNER , naprawdę kompetentni ludzie, którzy załatwili wszystko za Nas i dopasowali Nam najlepszy kredyt pod Nasze potrzeby
WinicjuszQ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-2015, 10:32   #9
danka5
Ja przy braniu kredytu zwróciłam się o pomoc do . Pomogli nam wyliczyć zdolność kredytową i wybrać najbardziej dla nas odpowiednią ofertę. Uważam, że dobrzy doradcy to podstawa, od tego trzeba wszystko zacząć.
danka5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
gdzie najtaniej dostanę kredyt hipoteczny, jakie teraz są kredyty z dopłatami rządowymi


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Kredyty hipoteczne/mieszkaniowe bez BIK ideafinansow 5 08-20-2014 10:03
Najlepsze kredyty hipoteczne Wera_nika 1 06-12-2012 15:12
Kredyty, Hipoteczne, Leasing, Faktoring ideafinansow 1 09-25-2011 22:35
Kredyty hipoteczne tanieją zet 1 03-10-2010 15:59