KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Kredyty mieszkaniowe

GDZIE SZYBKO DOSTANĘ KREDYT HIPOTECZNY?

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 09-20-2011, 21:01   #1
Ma.SzaHome Broker po raz trzeci sprawdził, który bank szybko udzieli kredyt hipoteczny. Szybko, to znaczy proste procedury dotyczące składania wniosku i jedynie niezbędne dokumenty, bez „zbędnych” udziwnień, których często my kredytobiorcy nie jesteśmy w stanie zrozumieć.
Badanie polegało na przeprowadzeniu ankiet wśród doradców Home Broker, którzy mają styczność z pośredniczeniem w zaciąganiu kredytu na mieszkanie. To oni oceniali jak im się współpracuje z poszczególnymi bankami pod kątem szybkości przyznawania decyzji.

Szybki bank zdaniem Home Broker to bank, który od momentu złożenia kompletu dokumentów kredytowych nie przeciąga wypłaty środków i mieści się w maksymalnie 14 dniach. Średni pod względem szybkości bank to taki, który mieści się w 15-30 dniach. Zdarza się też, że wypłata środków następuje po 31 dniach, taki bank raczej zasługuje na miano wolnego banku.
Pierwsza trójka pod względem szybkości przyznawania kredytu i wypłaty środków wygląda tak:

1. Pekao S.A
2. Getin Noble Bank
3. ING Bank Śląski

Kolejny jest BZ WBK, który w porównaniu z poprzednim rankingiem był aż na 9 miejscu. Znacznie też przyspieszył MultiBank, bo podskoczył aż o 16 miejsc i teraz jest na miejscu 7.

Pekao S.A z pewnością znalazło się na pierwszym miejscu, ponieważ wnioski kredytowe nie przekraczające kwoty 300 tysięcy złotych mają uproszczone procedury kredytowe i ich sprawdzanie trwa bardzo szybko. Niestety rozpatrywanie wniosków opiewających na większą kwotę trwa znacznie dłużej.


Ma.Sza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 08-12-2012, 20:03   #2
Karinka
ale Tomek spamujesz, że aż przykro się robi Ty słaszałeś, że formalności nie trwają sługo ? hihi sam pewnie tam jakiś artykuł o tym napisałeś i teraz pajacujesz żeby ktoś wszedł na Twoją stronę. Ja wiem, a nie słyszałem, że szybki jest getin bank bo nie dość, że wzięłam nie dawno samochodowy to od 2005 roku mam tam kredyt hipoteczny i rzeczywiście był to naprawdę mega szybki kredyt. Nie jest może najtańszy, ale inne banki w tamtym czasie w ogóle nie chciały mi dać kredytu ze względu na stratę na pit jaką miałam w poprzednim roku.
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-22-2012, 23:43   #3
JustynaDoradca
No Jasne, że Home Broker reklamuje swój Getin, jednak inaczej w realu to wygląda...
Jedna Wielka Rodzina - Getin, idea bank, home broker , open finanse, Swój swojego chwali
JustynaDoradca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-23-2012, 10:52   #4
zet
Banki prześcigają się w angażowaniu znanych osobistości do reklamowania usług finansowych. „Znane twarze” budują świadomość i zaufanie klientów do marki. Załatwienie wszystkich formalności związanych z otrzymaniem kredytu hipotecznego nie jest takie proste jak pokazują reklamy telewizyjne.

Już samo kompletowanie różnego rodzaju zaświadczeń jest czasochłonne. Na dodatek wszelkie formularze i wnioski muszą nabrać „mocy urzędowej”. Średni czas liczony od chwili złożenia wniosku do momentu uruchomienia kredytu wynosi w polskich warunkach bankowych 34 dni. Przyznanie pozytywnej decyzji kredytowej to nie koniec zmagań wnioskodawców.

W przypadku kredytów mieszkaniowych niezbędne jest ustanowienie zabezpieczenia kredytu hipoteką, a także podpisanie aktu notarialnego. Te czynności zajmują średnio 11 dni. Są to niezbędne warunki do spełnienia, by nastąpiło przelanie środków pieniężnych na konto.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-16-2013, 22:24   #5
AdamSk
Jeśli zależy komuś na maksymalnym przyspieszeniu formalności dobrym posunięciem będzie zaangażowanie doradcy. Pomoże załatwić formalności i jeśli nie mamy wybranej oferty, doradzi który kredyt będzie dla nas najbardziej korzystny. Chociaż osobiści uważam że szybkość załatwienia formalności jest akurat sprawą drugorzędną.
AdamSk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-2013, 10:09   #6
Mateusz85
Ja bardzo szybko znalazłem kredyt na mieszkanie na
Potrzebowałem na szybko kredytu i udało się. Zlecenie jest wykonywane za darmo i nie trzeba się rejestrować. Nie ryzykujecie nic, więc według mnie warto sprawdzić ich usługę.
Mateusz85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-13-2013, 13:04   #7
dawidpiorunek
Myślę, że głównym kryterium wyboru nie powinien byc czas oczekiwania. Kredyty hipoteczne nie uciekną. I tak będziemy musieli je spłacać 25-30 lat więc do czego sie śpieszyć? Natomiast najważniejsze jest żeby osiągnąć jak najkorzystniejsze warunki co da nam spokój i świadomość, że nie przepłacamy i podjeliśmy najlepszą możliwą decyzję. Oprocentowanie, marża, prowizja - na te rzczy powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.
dawidpiorunek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-2014, 06:54   #8
Rybak
Kredyt hipoteczny może i nie ucieknie, ale zadatek i dobra lokalizacja już mogę jak procedury będą się przedłużać. Właśnie zastanawiam się jak "ugryźć" to w umowie przedwstępnej - ewentualną zwłokę w działaniach banku.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08-05-2014, 15:08   #9
Ali
czasami warto zainwestować w coś wcześniej i kredyt się wtedy przydaje - ale tylko pod warunkiem że jest to dobrze przemyślana i zaplanowania decyzja
Ali jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-24-2014, 09:21   #10
Bodzio4
hej, ja po swój kredyt hipoteczny udałem się do doradców finasowych w geminipolska w krk. nie musiałem latać po bankach i angażować się w wypełnianie tych wszystkich formularzy. Zostałem miło obsłużony i mogę szczerze polecić tą firmę! Jest spoko!
Bodzio4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
co dobrego oferuje klientom getin bank


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Jak i gdzie szybko pożyczyć pieniądze? A.G. 20 01-07-2019 01:32
Odwrócony kredyt hipoteczny A.G. 12 12-17-2014 22:46
gdzie może otrzymać kredyt lub pożyczkę osoba z BIK tomek20 2 06-01-2014 16:53
Gdzie warto zaciągnąć kredyt gotówkowy? M.W. 2 08-13-2012 20:03