KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Kredyty mieszkaniowe

KREDYT HIPOTECZNY DLA PRACUJĄCYCH ZA GRANICĄ

 
Ocena: Ocena wątku: 5 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 04-06-2010, 21:45   #1
M.W.
 Osoby, które pracują za granicą i z tego tytułu otrzymują swoje dochody, także mogą starać się o kredyt hipoteczny. Banki chętnie udzielają pożyczek hipotecznych takim osobom, jednak wymogi formalne wobec nich są trochę inne.

Przede wszystkim trzeba posiadać większy wkład własny. 40% wymaga Millenium Bank, Deutsche Bank, Bank PBC.
Najłatwiej mają osoby, które pracują na terenie Unii Europejskiej, bo nie w każdym banku dostanie się kredyt pracując poza nią. Tak jest między innymi w Bank BPS, ING, K.B. Indywidualnej ocenie, niezależnie od miejsca, w którym uzyskuje się dochody, poddawane są osoby ubiegające się o kredyt w Banku Pocztowym, Deutsche Banku, Banku PBC, HSBC.

Problem czasem stanowić może tłumaczenie dokumentów, ale niektóre banku wychodzą naprzeciw takiej sytuacji i np. w BPH, Millenium, PNB Paribas Fortis, Noble Banku, K.B, Nordea Banku, Getinie i PKO BP akceptowane są dokumenty w języku angielskim. Deutsche Bank akceptuje także dokumenty w języku niemieckim. Z pewnością zaoszczędza to sporo czasu, a także pieniędzy klienta.

Duże znaczenie ma również forma zatrudnienia. W większości banków akceptowana jest jedynie umowa o pracę (m.in. Alior Bank, BPH, BPS, Millenium). A co z klientami, którzy jej nie posiadają. W takim przypadku swoje kroki można skierować do MultiBanku, który akceptuje kontrakty, kontrakty menadżerskie oraz zagraniczną emeryturę. A w mBanku o kredyt może starać się osoba, która uzyskuje dochód z zagranicy o umowę o dzieło. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej poza granicami kraju można się udać do Getin Banku, K.B, BGŻ. Banki te deklarują, że akceptują także każdą inną formę zatrudnienia.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest czas zatrudnienia. Bank BPH wymaga minimum 24 miesięcznego okresu zatrudnienia. BGŻ wymaga jedynie 3 miesiące, w PNB Paribas Fortis wymagany okres to 6 miesięcy. Bank może odstąpić od tego wymogu, ale wtedy obniża maksymalne LTV o 15 pkt. procentowych. Najtrudniej jest w ING, bo ten udzieli kredytu hipotecznego osobie, która pracuje na czas nieokreślony przynajmniej od 24 miesięcy.


M.W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 01-16-2012, 11:40   #2
Karinka
Moi znajomi chcą kupić działkę budowlaną w Polsce koło Szczecina, a pracują w Anglii. Jeśłi ktoś ma więcej konkretów to proszę pisać co można im poradzić.
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-30-2012, 15:00   #3
Sebek1980
Brat mieszka w Wielkiej Brytanii od 2 lat i jakoś mniej więcej za rok chciałby wrócić z powrotem na stałe do Polski. W międzyczasie chciałby kupić mieszkanie. Oczywiście na kredyt, bo nie ma tyle pieniędzy, żeby kupić za gotówkę. Widzę, że coraz więcej banków przychylnie podchodzi do osób pracujących za granicą. W końcu są to ludzie, którzy mają większe dochody niż w Polsce i są lepiej "wychowani" przez zachodni system, który wbrew pozorom nie jest taki liberalny jak nasz.
Sebek1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-2012, 14:16   #4
Mareczek33
Otóż właśnie. Emigranci przecież mają lepszą sytuację finansową niż ludzie, którzy siedzą w kraju - zwłaszcza jeśli spojrzeć na to z polskiej perspektywy. Dobrze że banki zaczynają wychodzić z takimi inicjatywami.
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-13-2012, 14:56   #5
Gonzo81
Hmmm....
Właśnie tak się zastanawiam i poszukuję informacji w necie, i trochę tego mało.

Pracuję już od 7 lat w Wielkiej Brytanii i mimo chęci i możliwości jednak tak na dłuższą metę z dala od Polski nie ma letko. Trochę odłożyliśmy z żoną i planujemy kupić mieszkanie w naszym rodzinnym Krakowie. Nie jesteśmy w stanie zapłacić całej gotówki za wybrane gniazdko. Jak to zrobić? Jest szansa na zakup mieszkania częściowo w kredycie hipotecznym mając zatrudnienie w Wielkiej Brytanii? Proszę o odpowiedź!!!!

Mieszkanie wybrane przez nas na osiedlu Fajny Dom posiada wsparcie kredytowe przez bank Millenium. Jestem jednak ciekaw, czy inne banki oferują sprzedaż usług kredytu hipotecznego dla osób pracujących za granicą
Gonzo81 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-15-2012, 17:25   #6
kimi
Witaj Gonzo 81,
Nie ma żadnych problemów z dostaniem kredytu hipotecznego pracując za granicą. Sama mam taki kredyt od półtorej roku. jest mnóstwo banków które udzielają takich kredytów. Ja akurat mam kredyt w Gettinie z tym że załatwiany był przez Open finance. mieszkamy w Irlandii i było tak po prostu najwygodniej. Jest troszkę załatwiania i papierologii ale myślę że spokojnie kredyt dostaniesz tylko musisz wygooglac jaki bank daje kredyty "takim jak my" a jest ich trochę - ponieważ czasem banki zmieniają zasady przyznawania takich kredytów i mają dodatkowe wymagania jak na przykład wkład własny , otworzenie konta i przelewanie pensji na ich rachunek ( tak było akurat w DB). Pozdrawiam i życze powodzenia.
kimi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-17-2012, 17:31   #7
wroclove
Dokładnie dzisiaj nie ma problemu ze zdobyciem takiego kredytu, tym bardziej, że dochody „za granicą” są większe niż w Polsce. Dla banku liczy się to czy mamy odpowiednią zdolność kredytową do bezproblemowej spłaty rat. Najlepiej jak sukcesywnie zbieramy wszelkie dowody otrzymywanego wynagrodzenia. Wówczas banki szybciej zweryfikują naszą zdolność kredytową.
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
gdzie najtaniej dostanę kredyt hipoteczny, gdzie szybko pożyczę pieniądze pod zastaw


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
BGŻ - kredyt hipoteczny Wera_nika 5 08-29-2012 14:06
Kredyt w ratach stałych czy malejących-co się bardziej opłaca? A.G. 2 08-20-2012 20:15
Czym płacić za granicą? M.W. 4 08-07-2012 18:10
Kredyt dla wszystkich posiadających konto bankowe:) dorotka11 1 07-04-2011 13:06