KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > kredyty samochodowe

MALEJE ZAINTERESOWANIE KREDYTAMI SAMOCHODOWYMI

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 09-29-2010, 16:33   #1
A.G.
 Jak donosi Instytut Badań Rynku Samochodowego Samar sprzedaż kredytów samochodowych w ostatnim kwartale spadła aż o 8,2%. Łączna wartość udzielonych kredytów to 1,11 mld złotych. Jest to aż o 99 mln złotych mniej niż rok wcześniej. Jednakże zdaniem ekspertów dynamika spadków maleje. Pół roku temu spadek w porównaniu do roku wcześniejszego był dwucyfrowy.

Najwięcej kredytów samochodowych udziela obecnie Getin Bank. Pod tym względem bank ten jest zdecydowanym liderem już od pewnego czasu. Może się on pochwalić aż 36% udziałem w rynku. Drugi pod względem ilości udzielonych kredytów to Santander Consumer Bank. Jego udział w rynku kredytów samochodowych wynosi 23%. Trochę dalej plasują się banki takie jak: Fiat Bank Polska oraz VW Bank Polska.

Największy przyrost sprzedaży kredytów samochodowych odnotowały banki takie jak: Banque PSA Finance 48,6 oraz Mercedes-Benz Bank-42,4%. Największy spadek zainteresowania kredytami na nowe auta odnotowały z kolei banki BNP Paribas Fortis oraz Toyota Bank.

Jeśli chodzi o zakup nowych aut, to najczęściej finansuje je Santander Consumer Bank. Jest on liderem jeśli chodzi o kredytowanie nowych samochodów. Również dużo kredytów na nowe modele sprzedaje Fiat Bank Polska, Mercedes-Benz Bank oraz Banque PSA Finance. Z nich wszystkich najwięcej na zakup auta pożycza Mercedes-Benz Bank. Średnio kredyt w tym banku jest zaciągany na wysokość 68,5 tys. złotych. w przypadku aut używanych, z kolei średnia dla samochodów nowych wynosi 113,6 tys. złotych.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 09-29-2010, 21:57   #2
Pistacja
Ludziom się powodzi coraz gorzej. Boom kredytowy teraz zbiera swoje żniwo. Każdy niemal odpokutować musi za 2007-2008 rok. Nabraliśmy wtedy najwięcej kredytów. Niemal każdy kupował mieszkanie albo zaczynał się budować. Nic więc dziwnego, że nie stać nikogo teraz na kupowanie nowych aut. Ludzie sprowadzają stare samochody z zagranicy. Zazwyczaj zaciągają na to tylko małe kwoty.
Pistacja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-17-2012, 09:38   #3
Wera_nika
Doniesienia już straciły trochę na ważności (widać ludzie się podnieśli z kryzysu), a kredyty samochodowe to nadal jedne ze sztandarowych produktów bankowych. Polacy cenią sobie wygodę i komfort podróżowania, lubią jeździć samochodami (bardziej niż komunikacją miejską). Dlatego też nie ma się co dziwić, że wielu z nich, nie posiadając oszczędności kupuje samochody na kredyt. Samochód stanowi bardzo dobre zabezpieczenie, później trzeba juz tylko płacić raty terminowo.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
gdzie aktualnie są najlepsze kredyty , gdzie jest najlepszy doradca finansowy , gdzie jest najtańszy kredyt samochodowy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Promocja stron z kredytami zet 9 02-07-2021 15:32
Problem z kredytami killler16 3 03-05-2015 19:21
Duże zainteresowanie dotacjami na e-biznes A.G. 6 09-27-2011 07:35
Maleje zainteresowanie kupnem BZ WBK A.G. 1 08-23-2010 11:46