KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > kredyty samochodowe

POŻYCZKA NA SAMOCHÓD

 
Ocena: Ocena wątku: 3 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 11-13-2010, 23:28   #1
A.G.
 Bardzo wiele osób kupując samochód, zaciąga w tym celu kredyt samochodowy. Jest jednak jeszcze inne wyjście. Można pożyczyć pieniądze od banku pod zastaw domu lub mieszkania albo zaciągnąć zwykłą pożyczkę gotówkową. Co tak naprawdę najbardziej się opłaca i co będzie mniej kosztować?

Tańszy samochód na kredyt, droższy za pożyczkę

Jeśli zamierzamy kupić samochód o wartości większej niż 20 tysięcy złotych wówczas opłaca się bardziej zaciągnąć w banku pożyczkę hipoteczną. Jeśli jednak zainteresowani jesteśmy kupnem starszego auta albo tańszego wówczas może opłacić się nam bardziej kupić samochód na kredyt albo zaciągnąć w banku zwykłą pożyczkę gotówkową.

Pożyczka hipoteczna tańsza od kredytu samochodowego


Pożyczki hipoteczne są coraz popularniejsze. Pieniądze pozyskane w ten sposób można przeznaczyć na dowolny cel. Pożyczka ta różni się tym od kredytu gotówkowego, że jej zabezpieczenie stanowi hipoteczna na nieruchomości. Jako, że hipoteka stanowi najlepsze zabezpieczenie ewentualnej spłaty kredytu, bank bardzo często obniża koszty takiej pożyczki. Pożyczki hipoteczne są relatywnie tanie i można je rozłożyć na stosunkowo długi okres spłaty-nawet 35 lat. Oprocentowanie pożyczek hipotecznych jest tylko niewiele wyższe niż kredytów mieszkaniowych.

Dodatkowe koszty pożyczki

Minusem pożyczki hipotecznej jest to, że jej udzielenie nie jest tak szybkie i proste jak w przypadku kredytu samochodowego czy pożyczki gotówkowej. Ponadto każdy kto zdecyduje się zaciągnąć pożyczkę hipoteczną musi wpierw skalkulować czy będzie mu się ona opłacać. W większości przypadków pożyczki hipotecznej konieczne jest opłacenie kosztów prowizji. Prowizja może wynieść maksymalnie 4 % pożyczonej kwoty. Jednak wiele banków w ramach oferty specjalnej rezygnuje z pobierania prowizji.

Ustanowienie hipoteki kosztuje


Należy również do kosztów pożyczki hipotecznej doliczyć opłaty związane z ustanowienie zabezpieczenie hipotecznego. W przypadku pożyczki na 50 tysięcy złotych, średnia prowizja w banku wynosi 1,5%. W sądzie pożyczkobiorca będzie musiał zapłacić 200 zł za wpis do księgi wieczystej. Dodatkowo konieczne jest opłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych. W sumie doliczyć należy około 1000 zł.

Dodatkowe ubezpieczenia

Wpisanie do księgi wieczystej może potrwać nawet kilka miesięcy. Przez ten okres pożyczkobiorca najpewniej będzie zmuszony wykupić ubezpieczenie pomostowe. Jego koszt waha się w granicach 1%. Jednak to nie koniec opłat. Bank może poprosić pożyczkobiorcę również o wycenę nieruchomości, która niestety wiąże się również z dodatkowymi kosztami. Co prawda nie są to wysokie kwoty, jednak skutecznie powiększają koszt ogólny pożyczki.
Niektóre banki również mogą wymagać wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie w zamian za np. zmniejszenie marży kredytu lub prowizji. Koszt ubezpieczenia zależy od wieku pożyczkobiorcy i może sięgać nawet około 4-6 % rocznie pożyczonej kwoty.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 06-21-2011, 16:57   #2
zet
Ostatnio Santander bank wprowadził naprawdę atrakcyjną ofertę na kredyt samochodowy.
Jeśli planuje ktoś zakup samochodu na raty to polecam sprawdzić ich ofertę. Wystarczy wysłać za darmo wniosek przez internet, a oni oddzwonią do nas i wszystkiego się dowiemy. Wysłanie tego wniosku do niczego nie zobowiązuje. To jest naprawdę szybka i nisko oprocentowana pożyczka na samochód.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-17-2012, 11:17   #3
Wera_nika
Pożyczek na samochód czy kredytów smaochodowych w bankach i innych instytucjach finansowych jest u nas pod dostatkiem. Czytałam kiedyś artykuł dotyczących danych statystycznych, z którego wynikało, że kredyt samochodowy jest jednym z najczęściej zaciąganych zobowiązań przez Polaków. A jak patrzę na nasze drogi to chyba jestem w stanie się z tym zgodzić. Co miesiąc w Internecie znaleźć można najnowsze rankingi najlepszych kredytów samochodowych, wówczas należy tylko porównać oferty banków i tak jak pisze zet porozsyłać przez Internet zapytania czy wnioski, co by dowiedzieć się więcej, bo to nic nie kosztuje ani do niczego nas nie zobowiązuje.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-19-2012, 14:48   #4
Wyrobnik
Czy ktoś się orientuje jak zrealizować zakup samochodu na raty, ale z zagranicy ? Tak się składa, że znajomy w NY ma do sprzedania Ford Mustang
Cóż potrzebował bym na niego 50000 zł. Może jest tu jakiś praktyk co to przetrenował. Ogólnie mam zdolność kredytową i nie jestem w BIK jako negatywny klient.
Wyrobnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-29-2012, 10:36   #5
Mareczek33
Ford Mustang? Ciekawe...
A jakie są koszty przewiezienia takiego cacka z USA do Polski, jeśli mogę spytać?
Pytanie również interesujące. Ale jeśli Santander finansuje samochody zakupione za granicą, to chyba nie robi im różnicy, czy są to sąsiednie Niemcy, czy trochę bardziej odległe USA lub Australia?
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-29-2012, 15:21   #6
liptonman
Pewnie nie robi różnicy ale ważna będzie tutaj kwestia samego transportu-tzn. ubezpieczenia. Ryzyko w drodze z Niemiec jest raczej nieporównywalne do importu ze Stanów Zjednoczonych. No chyba, że jest to kredyt w formie zwrotu pieniędzy za poniesiony już zakup po okazaniu umowy kupna-sprzedaży.
liptonman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2012, 10:44   #7
Karinka
a ja tak w ogóle to zapomniałam się pochwalić, że w końcu wzięłam pożyczkę na samochodzik i kupiłam sobie Volvo Nie miałam czasu ganiać , szukać i kombinować, a Getin Bank po prostu zadziałał błyskawicznie i dostałam tam kredyt dosłownie z dnia na dzień Jeśli ktoś mnie spyta gdzie brać pożyczkę na zakup auta używanego szybko i bez chorej papierologii to jednym tchem powiem - Getin Bank
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-2014, 12:32   #8
Moher
Widzę, że ktoś poruszał tutaj temat ściągnięcia z USA Forda Mustanga. I jak udało się ? Jak wyszły koszty transportu z cłem itp ? Czy można wziąć na to wszystko całościowo pożyczkę ?
Szukam gdzie można wziąć pożyczkę na samochód, żeby samemu sprowadzić z zagranicy.
  Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
gdzie jest najtańszy kredyt samochodowy , gdzie szybko pożyczę pieniądze pod zastaw , który bank ma dobry kredyt bez prowizji


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Samochód w leasing czy na kredyt? A.G. 55 06-30-2016 07:43
Samochód na raty Wyrobnik 5 06-24-2014 13:12
Celowa pożyczka na Samochód bezcenny 1 05-16-2012 09:55
Kredyt na samochód - potrzebuję micz000 3 02-07-2012 21:04