KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > kredyty samochodowe

"KREDYT BALONOWY" – KREDYT NA SAMOCHÓD W SANTANDER CONSUMER BANK

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 04-24-2010, 12:21   #1
M.W.
 W Santander Consumer Bank istnieje możliwość podpisania umowy kredytowej na zakup pojazdu na bardzo korzystnych warunkach. Nowa oferta nosi nazwę „Kredyt Balonowy”, na czym polega? Szczegóły poniżej.

Oferta Santander Consumer Bank umożliwia sfinansowanie zakupu nowego ale także używanego pojazdu samochodowego. Co wyróżnia tę ofertę?


- uproszczona forma dokumentowania dochodów, tzn. wystarczy oświadczenie. Nie jest wymagane przedstawienie zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości zarobków.

- Nawet w przypadku ośmioletnich samochodów nie jest wymagana żadna wpłata własna

- Kredyt może być udzielony na auto pochodzące z zagranicy jak również z polskiego salonu

- Oprocentowanie nominalne zaczyna się już od 8,49% w skali roku

- Spłatę kredytu można rozłożyć nawet do 84 miesięcy, dzięki czemu można uzyskać naprawdę niewielką ratę.

Oferta Santander Banku jest przede wszystkim atrakcyjna dlatego, gdyż kwota ostatniej raty może sięgać nawet 50% wartości pojazdu. Oznacza to, że na samym początku, gdy jest się już posiadaczem wymarzonego auta rata jest bardzo niewielka, co ułatwia korzystanie z nowego samochodu. Na początku w związku z zakupem nowego pojazdu wiąże się wiele dodatkowych kosztów, takich jak rejestracja, ubezpieczenie itp.

W praktyce oznacza to, że maksymalna wysokość ostatniej raty Kredytu Balonowego stanowi określony procent ceny pojazdu samochodowego, który uzależniony jest od okresu kredytowania:


O czym należy pamiętać?

Przy zaciąganiu kredytu balonowego na zakup pojazdu w Santanderze należy przede wszystkim pamiętać o dokładnym przeanalizowaniu swoich możliwości odnoszących się do obsługi raty. Każdorazowa symulacja spłaty kredytu opiera się bowiem na długości spłaty, wieku pojazdu, odsetek i wielkości ostatniej raty balonowej.

Oferta z pewnością zyska zainteresowanie wśród tych, którym na początku spłaty raty kredytu zależy na płaceniu niskiej raty, bo część większej spłaty odkładany jest na czas późniejszy. Jeśli zaś z powodu jakichś przyczyn nie będzie się w stanie spłacić ostatniej raty balonowej, można się postarać o rozłożenie jej na raty.

Oferta kredytu balonowego na samochód jest też atrakcyjna ze względu na to, że raty kredytowe mogą być obniżone nawet do 30% w porównaniu do standardowej oferty Santander Consumer Banku.
Raty balonowe pozwalają na efektywniejsze zaplanowanie swojego budżetu.Dodatkową zaletą kredytu jest możliwość wybrania jednego z dostępnych ubezpieczeń w banku. Zarówno na samochód, jak i od utraty pracy.


M.W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 04-24-2010, 15:28   #2
A.G.
 
Bardzo sobie ceniłam Santader ze względu na bardzo profesionalną obsługę i doradztwo. Jednak ostatnio spotkałam osobę,która w bardzo nieetyczny sposób została potraktowana w tym banku.

Chodziło właśnie o kredyt samochodowy. Klient zaciągnął u nich kredyt na zakup auta. Była to osoba o dość wysokich dochodach, Zaoferowano mu kredyt na "specjalnych warunkach". Kredyt został zaciągnięty na zakup używanego 2 letniego samochodu. Wartość samochodu w momencie zakupu wynosiła 57 tysięcy.

Po ponad roku klient postanowił auto wymienić na SUVa. Poszedł do banku z zapytaniem czy może spłacić kredyt w całości teraz albo zamienić obiekt na którym ustanowione jest zabezpieczenie kredytu. Niestety bank odesłał go z kwitkiem. Pracownik banku w dość chamski sposób poinformował klienta, że jeśli zachciało mu się po roku już wymieniać samochód to co będzie w przypadku kolejnego samochodu. Ponadto bank wyliczył horrendalną kwotę ( potracił bardzo wysoki procent) za wcześniejszą spłatę. Niestety nie opłacała się ona zupełnie bo była ona wyższa od pierwotnej kwoty kredytu. Co było totalnym absurdem. Niestety klient dalej spłaca kredyt bo co mu więcej pozostało. Samochodu nowego nie kupił.

Sytuacja mi się wydawała niemożliwa dlatego też poprosiłam o możliwość przestudiowania postanowień umowy. Rzeczywiście okazało się, że ta umowa sporządzona na " specjalnych warunkach" była bardzo niekorzystna dla klienta.

Można powiedzieć, że klient również nie doczytał do końca warunków umowy zanim ją podpisał. Faktycznie tu był jego błąd. Nie mniej jednak nie każdy musi się znać na prawie bankowym, obowiązujących limitach w przypadku oprocentowania nominalnego,prowizji i oprocentowania rzeczywistego. Bank dbając o klienta powinien go wcześniej poinformować o ewentualnie wysokich kosztach związanych z wcześniejszą spłatą bądź zmian postanowień umowy.
A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-21-2011, 17:31   #3
zet
Ja też potwierdzam, że to bardzo dobry bank i znakomity kredyt na samochód. Jeśli chcesz się przekonać to po prostu wypełnij ten wniosek przez internet i wszystkiego się dowiesz.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-17-2012, 10:07   #4
Wera_nika
Niestety Polacy bardzo rzadko czytają uważnie umowy. A później okazuje się, tak jak w powyższym opisywanym przypadku, że to co miało być umową na specjalnych warunkach, w rzeczywistości jest czymś specjalnym, jednakże na niekorzystnych warunkach. Takie rzeczy się zdarzają, nie ma co ufać słowom pracownika banku, trzeba mieć wszystko na piśmie. Odnośnie samego kredytu samochodowego to zawsze warto sprawdzić zestawienia najlepszych kredytów samochodowych, bo zmiany w ofertach banku następują co kilka tygodni.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej "PRZEDSZKOLE PRYWATNE" monika1988 4 07-03-2014 10:45
Cała Polska Kredyt dla "wolnych zawodów" S_MM 1 11-20-2012 16:11
Ile trzeba zarabiać by wziąć kredyt "Rodzina na swoim"? A.G. 1 07-30-2012 11:10
Ubezpieczenie na życie w Santander Consumer Bank A.G. 1 09-28-2011 13:23
Gdzie po kredyt "Rodzina na swoim"? A.G. 1 08-15-2010 20:17