KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > kredyty samochodowe

SPADŁA SPRZEDAŻ KREDYTÓW SAMOCHODOWYCH

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 05-25-2010, 23:54   #1
A.G.
 Z powodu ostrej zimy znacznie spadła sprzedaż kredytów samochodowych. W ciągu trzech pierwszych miesięcy sprzedaż na zakup auta spadła o 7,6 % w porównaniu do I kwartału ubiegłego roku. Teraz banki i salony samochodowe czekają na ożywienie akcji kredytowej. Według danych z Open Finance akcja kredytowa w I kwartale spadła aż w 9 polskich bankach.


Łącznie w ciągu ostatnich 4 miesięcy w Polsce zostało sprzedanych ponad 1, 15 mln złotych kredytów samochodowych. Portfel kredytowy jednak od końca marca zaczął wzrastać. W porównaniu do marca w roku ubiegłym sprzedaż kredytów wzrosła o 2,3 %. Bankowcy liczą, że akcja kredytowa już wkrótce rozpocznie się na dobre.

Zdaniem Wojciecha Drzewieckiego z firmy Samar, która to zajmuje się monitorowaniem rynku motoryzacyjnego ostra zima znacznie ograniczyła ruch w salonach samochodowych. Przez uporczywe opady śniegu trzy pierwsze miesiące tego roku były dla przemysłu motoryzacyjnego wyjątkowo trudne.

Jeśli chodzi o ilość sprzedanych kredytów oraz wartość to liderem pod tym względem jest Getin Noble Bank. Getin w I kwartale posiadał 1/3 rynku nowych kredytów oraz ponad 35% obliga kredytowego. Getin jest również właścicielem Open Finance co w pewnym sensie również tłumaczy przewagę w sprzedaży kredytów samochodowych. Doradcy z Open Finance bowiem dużo chętniej zachęcą klienta do skorzystania z oferty właśnie tego banku.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 06-30-2010, 14:08   #2
OnBoard
Coś ostatnio cicho o kredytach samochodowych. Pomimo wielu reklam w telewizji, jakoś już tak szał na zakup aut na kredyt przeminął. Zresztą nie słyszałem by którykolwiek z moich znajomych zdecydował się na taki krok. Chyba, że ktoś jest zdesperowany no albo chce pochwalić się nowym autkiem. Coraz więcej osób teraz kupuje auta używane albo bierze je w leasing. I wcale się im nie dziwie. Po co brać na kredyt coś co traci z miesiąca na miesiąc na wartości...
OnBoard jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-2010, 16:57   #3
mmmaria
Getinbank zyskuje tylko dzięki temu, że doradcy kredytowi polecają ten bank. Sama w życiu bym go nie wybrała. Nie przemawiają do mnie nawet ich reklamy. Nie mam zaufania do tego banku. Jednak każdy kto tam zaciągnął kredyt z moim znajomych został zachęcony i przekonany do niego przez doradcę w Open Finance. Najwidoczniej im się najbardziej opłaca polecać ten bank bo jakoś nie wierze by akurat oferta tego banku była najlepsza ze wszystkich dostępnych.
mmmaria jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat: