KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Rynek finansowy > leasing

LEASING KONSUMENCKI

 
Ocena: Ocena wątku: 4 głosów, 3.25 średnia.
Linki sponsorowane


stare 07-03-2011, 11:05   #1
zetJest to forma finansowania zakupu samochodów skierowana do osób fizycznych, którzy nie mają stałej umowy o pracę. Chodzi o przedstawicieli wolnych zawodów-czyli wszyscy ci, którzy pracują na umowę zlecenie lub są na kontraktach. Leasing konsumencki polega głównie na tym, że osoba wpłaca do firmy leasingowej kilkudziesięcio procentową wartość nowego samochodu, a pozostała część regulowana jest w postaci miesięcznych rat.

Na dzień dzisiejszy można stwierdzić, iż leasing konsumencki w stosunku do tradycyjnego kredytu samochodowego jest tańszy o kilka procent. Wraz z początkiem lipca 2011 roku weszła w życie ustawa ułatwiająca korzystanie z tego typu finansowania zakupu nowych pojazdów. Oferta leasingu konsumenckiego de facto była obecna w naszym kraju od 2001 roku. Jednak przepisy dotyczące tej formy leasingu były nieprzejrzyste i niekiedy wzajemnie się wykluczały.

Do tej pory w Polsce szacuje się, że leasing konsumencki stanowi tylko 2 procent rynku. Dla porównania na zachodzie co trzecie auto finansowane jest w ten sposób. Czy nowe przepisy zmienią podejście do leasingu konsumenckiego?. Sądząc po wielkości średnich zarobków Polaków na poziomie 2,5 tys. netto to ta forma leasingu nadal będzie nieosiągalna dla wielu z nas. Większości Polaków nie stać nawet na kredyt samochodowy. Zachowania konsumenckie naszych rodaków można często podsumować zdaniem: „Zastaw się, a postaw się” i prawdopodobnie będzie niewielu chętnych na prowadzenie auta z tablicami rejestracyjnymi leasingodawcy.

Plusy leasingu konsumenckiego:
dla osób, które nie mają stałej pracy(przedstawiciele wolnych zawodów)
krótkie załatwienie formalności
wystarczą tylko 2 dowody tożsamości i zaświadczenie z banku o dochodach(min. 150 proc. wartości przyszłej raty leasingowej)

Minusy leasingu konsumenckiego:
brak możliwości zaoszczędzenia na podatku VAT i na amortyzacji
auto nie będzie należało do konsumenta
na koniec okresu finansowania trzeba wykupić auto, oddać je lub wziąć nowy samochód
koszt wykupu samochodu wynosi do 2 proc. wartości pojazdu
okres leasingowy trwa od 2 do 5 lat(z racji tego miesięczne raty są bardzo wysokie)


zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 11-02-2011, 17:00   #2
Krzysiek Marin
No niestety coś za coś, nie da się zrobić idealnego narzędzia.
Krzysiek Marin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-30-2012, 13:35   #3
Wyrobnik
Zastanawiam się, czy ten produkt finansowy się przyjął. Czy jest nim jakieś zainteresowanie ?
Brał ktoś ten leasing konsumencki ? W jakiej firmie ?
Wyrobnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-2012, 12:18   #4
wroclove
Zainteresowanie może jest duże!tylko firmy leasingowe się trochę ociągają w temacie....owszem mniejsze i mało znane instytucje mają w ofercie leasing samochodowy dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej. np. masterlease. Jakoś nie przekonują mnie tego typu firmy...może ktoś ma doświadczenie z nimi?
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-2012, 15:06   #5
Mareczek33
Słyszę różne skrajne opinie na temat leasingu konsumenckiego i nie potrafię wyciągnąć średniej... Jedni pieją z zachwytu, jaka to wspaniała alternatywa dla kredytów, inni starają się udowodnić, że kredyt jednak jest tańszy... Nic już z tego nie rozumiem
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-20-2012, 16:57   #6
Karinka
kiedyś słyszałam że leasing konsumencki to też sposób na nabycie na raty samochodu przez osoby z negatywną opinią w bik-u. nie mam pojęcia gdzie to sprawdzić więc jak ktoś się na tym zna to proszę o dokładną informację czy firmy dające leasing konsumencki sprawdzają swoich klientów w bik?
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-03-2014, 08:04   #7
kaska30
 
Leasing konsumencki jest wygodniejszy zwłaszcza dla osób które nie mają np. umowy o pracę, a starają się o pieniądze. Przynajmniej w raiffeisen tak jest


i można mieć nawet umowy agencyjne czy kontrakty.
kaska30 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-24-2014, 13:58   #8
Kama 77
No dobra, ale można jakoś sobie odliczyć od podatku raty za ten leasing konsumencki ? Sorry za tak dużo pytań, ale nie chcę wpakować się w jakąś dziurę.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08-31-2014, 13:42   #9
Niania
Czy leasing konsumencki może być dobrą alternatywą dla zakupu na kredyt ? Jeśli tak jest to czy można nabyć samochód taniej za pomocą leasingu konsumenckiego ?
Jak to wygląda w praktyce ?
  Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Leasing finansowy A.G. 1 11-21-2010 14:10