KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Rynek finansowy > leasing

LEASING CZY KREDYT - CO LEPIEJ WYBRAĆ?

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 02-26-2010, 04:20   #1
A.G.
 Z punktu widzenia finansowania przedsięwzięcia poprzez leasing najważniejsze dla firmy są ekonomiczne korzyści płynące z tej forum transakcji. Wśród zalet leasingu na pierwszy miejscu wymienia się na ogół zwiększenie płynności finansowej środków w firmie. Osiągane środki trwałe są w zasadzie środkami leasingodawcy. W związku z tym wolne środki firmy mogą zostać przeznaczone na inne cele.

Leasing stosowany jest w długim okresie czasu przynosi dla firmy podobne efekty, jak długoterminowy kredyt. Wpływa to na stabilizacje warunków jej działania i usprawnia planowanie finansowe z uwagi na możliwość dokładnego określenie poziomu przyszłych wydatków. Wynika to bezpośrednio z tego, że raty leasingowe są pod względem wielkości i terminów płatności dostosowane z góry do przewidywanych korzyści z użytkowania rzeczy. Tak, więc leasingobiorca ma stałe obciążenia spłatami rat.

W przypadku kredytu sytuacja jest mniej korzystna, gdyż największe spłaty przypadaj a na początek okresu ( najwyższe zadłużenie i w związku z tym odsetki), a wiec obciążenie finansowe kształtuje się odwrotnie do możliwości płatniczych biorcy.


Z punktu widzenia firm korzystających z leasingu istotną a cecha jest łatwiejszy dostęp do osiągnięć technicznych, c ma ważne znaczenie w dobie szybkiego ekonomicznego zużywania się maszyn i urządzeń. Finansowanie poprzez leasing stwarza możliwość łatwiejszej wymiany parku maszynowego w porównaniu z firmą, która zakupiła maszyny na własność. Kupując w drodze leasingu, firma pozbywa się również kłopotów związanych ze zbytkiem lub likwidacja niepotrzebnych środków produkcji.

Leasing umożliwia również szybsza amortyzacje środków trwałych niż to wynika z powszechnie stosowanych w tej dziedzinie przepisów. W wielu krajach leasing jest zalecany ze względu na pewne przepisy fiskalne, umożliwiające płacenie podatków za użyłkowanie środków produkcji z bieżących przychodów firmy przed ich opodatkowaniem, a nie z zysku netto.

Leasing podobnie jak kredyt jest jedną z form finansowania transakcji. Decyzja przedsiębiorcy odnośnie skorzystania z jednej z nich przy realizacji zamierzonych zakupów powinna być zawsze oparta na odpowiedniej analizie porównawczej kosztów oby tych form.

Generalnie w krajach, gdzie leasing jest dużo powszechniej stosowana forma finansowania, jest on tańszy od kredytu. Spowodowane jest to specyficznym rozliczeniem podatków.


---------------------
Materiały: S.Flejterski i A. Szewczuk - Ele.Bankowości i finansów publicznyc, PTE 1998,
W.Jaworski, Z.Krzyżkiewicz , B. Kosiński - Banki- rynek , operacje, polityka, Wydanie ósme, Poltex 1999


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 09-23-2014, 12:24   #2
Nojmek
ja brałem kiedys kredyt na sprzęt IT a teraz - tylko leasing, po prostu taniej wychodzi. po kilku zakupach dostałem w leasing plus korzystniejsze warunki ale ciiii
Nojmek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-24-2014, 12:38   #3
alicja1234
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:
Japco Finanse.
U nas znajdą Państwo: leasingi, kredyty i wiele innych usług.
Skontaktuj się z naszym managerem produktu:660 329 655
alicja1234 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
jak znaleźć najlepszy aktualnie kredyt


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Samochód w leasing czy na kredyt? A.G. 55 06-30-2016 07:43
Jak wybrać kredyt na mieszkanie M.W. 1 05-31-2014 09:57
Kredyt w koncie- który bank wybrać? A.G. 5 08-20-2012 20:49
Leasing finansowy A.G. 1 11-21-2010 14:10