KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Rynek finansowy > Lokaty bankowe

LOKATA INTERNETOWA - JAK UZYSKAĆ WYŻSZY PROCENT ?

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 03-18-2010, 20:17   #1
M.W.
 Istnieje możliwość aby oprocentowanie lokaty było wyższe i jak się okazuje zależy to od nas samych! Banki nagradzają bowiem klientów, którzy swoją lokatę założą przez Internet. By móc skorzystać z takiej oferty trzeba być zazwyczaj klientem danego banku, a oprocentowanie, które dodatkowo uzyskamy sięga nawet 1 pkt. procentowego (Bank Pocztowy, Noble Bank). Takie korzyści możemy osiągnąć prawie w każdym banku, pomijając Polbank EFG i BGŻ.

Banki w ten sposób chcą zachęcić klientów do korzystania z bankowości elektronicznej. Nie jedna osoba, dzięki temu decyduje się na obsługę rachunku przez Internet, a tym samym prócz zakładania lokat, zaczyna korzystać z innych możliwości, jakie daje zdalna obsługa konta. Ponadto jeśli termin danej lokaty dobiega końca, klient sam ma możliwość sprawdzić aktualną tabelę opłat i prowizji i zadecydować o dalszym losie pieniędzy. Nie ma już konieczności odwiedzania oddziału bankowego.

Dużo można zyskać w Invest Banku, bo ten swoim klientom podnosi oprocentowanie o 0,7 pkt. procentowego dla lokat na okres 3 miesięcy zakładanych przez Internet. Z 4,3% podnosi do 5%. Podobnie, choć nieco mniej, jest w DNB Nord, tam standardowa oferta depozytu trzymiesięcznego wynosi 4,5%, internetowa 5%. Niewiele mniej proponuje bank Millenium – w Internecie otrzymamy dodatkowo 0,5 pkt. proc.

Dlaczego tak się dzieje? Bank może pozwolić sobie na zaproponowanie lepszego oprocentowania lokaty zakładanej przez Internet, ponieważ nie ponosi kosztów obsługi w oddziale. Klient sam dysponuje środkami na swoim koncie uzyskując z tego dodatkowe profity. Tyczy się to także np. przelewów internetowych, które często wynoszą 0 zł, a w oddziale sięgają kwot nawet powyżej 10 zł.
Jedyną przeszkodą jaka może się pojawić, to taka, iż z takiej oferty nie skorzysta osoba, która nie posiada dostępu do bankowości elektronicznej. Alternatywą w takiej sytuacji może być tzw. sklep z lokatami dostępny w sieci, który pozwala na założenie lokaty w innym banku , w którym nie mamy konta internetowego. W takim sklepie możemy skorzystać z oferty DNB Nord, Open Finance, Meritum Banku i Banku Pocztowego.


M.W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 10-25-2012, 15:42   #2
parmen
Większość banków, które prowadzą działalność głównie w sieci, nastawia się raczej na proponowanie klientom na sam początek bardzo atrakcyjnego oprocentowania. Jako że banków jest dużo to przez dobry rok można swoje środki umieścić na dobry %, nawet 9 minus podatek ;-)
parmen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-2012, 16:21   #3
sanik
Należy po prostu obserwować co aktualnie dzieje się na rynku. Np. wciąż można założyć lokatę w Alior Sync tzw. lokatę rekomendacyjną. Jeśli polecisz lokatę znajomym i oni ją założą to obydwoje dostajecie wyższe oprocentowanie -7,5%. Tak więc trzeba obserwować pojawiające się oferty i dopiero w ten sposób można cokolwiek zyskać.
sanik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Lokata internetowa lepsza od tradycyjnej A.G. 4 09-11-2014 22:55
Lokata Credit Agricole M.W. 3 10-30-2012 15:58
Nowa strona internetowa Lukas Banku M.W. 2 06-14-2010 12:05