KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Rynek finansowy > Lokaty bankowe

NAJLEPSZA LOKATA – GDZIE OBECNIE OPŁACA ULOKOWAĆ SIĘ PIENIĄDZE

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 04-09-2010, 22:34   #1
M.W.
 Niestety w przeciągu ostatniego miesiąca w kilkunastu bankach oprocentowanie spadło. Mowa o 12 bankach, a są to między innymi BGK, Deutsche Bank, Eurobank, Lukas Bank, Getin, ING, mBank, Millenium. Oprocentowanie poszło w dół nawet w tych bankach, które do tej pory przodowały w ofercie depozytowej, czyli Meritum Banku i Noble Banku. W BGŻ spadło oprocentowanie depozytu sześciomiesięcznego, ale za to podniosła się stawka rocznej lokaty. Zawsze to jakaś alternatywa. Wzwyż poszło także oprocentowanie lokaty półrocznej w BZ WBK i Multibanku oraz dwuletniej w ING Banku Śląskim.

Zwyżki oprocentowania na lokatach są jednak nieliczne. Banki obniżają stopy procentowe ponieważ posiadają dobrą płynność finansową i nie potrzebują tak walczyć o depozyty, jak już się to zdarzało. Widać to także po spadającej stopie WIBOR, która ostatnimi czasy osiągnęła najniższą stawkę w historii – 4%, a być może jeszcze się obniży do 3,9%. Wpływ na oprocentowanie lokat i ich spadek ma także inflacja, która do końca roku spadnie do 2%. Tak więc dopiero pod koniec roku można się spodziewać, że oprocentowanie lokat podskoczy w górę.

Pod lupę poszła kwota 5 tysięcy złotych.

Najlepszą lokatę miesięczną można założyć w Eurobanku – 4,55% (po odjęciu podatku 3,69%). Korzystny depozyt trzymiesięczny oferuje Getin Noble Bank ale za pośrednictwem serwisu internetowego lokaty.open.pl – oprocentowanie wynosi 5%. Jest to lokata z dzienną kapitalizacją odsetek, dzięki której ominie się podatek Belki. W tym samym banku warto również założyć lokatę na 6 miesięcy.

Lokata dwuletnia opłaci się w Banku Pocztowym, gdyż tam oferta wynosi 7% (po podatku 5,67%). Niestety jest to lokata ze zmiennym oprocentowaniem. Stały procent na takim samym dwuletnim depozycie 7% oferuje nowy FM Bank.

Jeśli ktoś zastanawia się gdzie ulokować pieniądze powinien to zrobić w najbliższym czasie ponieważ oprocentowanie depozytów będzie spadać.M.W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 07-25-2012, 19:37   #2
zet
Regułą na rynku depozytów terminowych jest to, że lokaty o krótkim terminie zapadalności oferowane są z największymi stawkami oprocentowania. W większości przypadków są to jednak promocyjne oferty z pewnymi ograniczeniami. Między innymi dany depozyt można założyć tylko raz lub oferta jest całkowicie skierowana do nowych klientów banku.

Jeśli chodzi o lokaty z krótkimi okresami oszczędzania to od kilku miesięcy prym na rynku wiodą praktycznie te same banki: Wielkopolski Bank Spółdzielczy oraz internetowy oddział Getin Banku. Przy wyborze lokaty trzeba pamiętać, że nie każdy produkt przyniesie nam realne zyski. De facto po uwzględnieni czynnika inflacji oraz odliczeniu 19 procentowego podatku od zysków kapitałowych, może się nawet okazać, że realnie straciliśmy.

Lokaty krótkoterminowe z najwyższymi stawkami oprocentowania(lokaty zakładane na dwa miesiące):

1. neoBank-Lokata Wysoki Procent, stawka oprocentowania 9 proc. brutto
2. Getin Online-Lokata na Start, stawka oprocentowania 7,5 proc. brutto
3. Euro Bank-Lokata terminowa, stawka oprocentowania 4,7 proc. brutto
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-14-2012, 15:26   #3
parmen
Tylko, że każda z wymienionych lokat ma istotne wady. Szczególnie ta w Neobanku. Przyzwyczajcie się do tego, że jeśli dana lokata wyróżnia się mocno oprocentowaniem na tle konkurencji, to na 100% wątpliwe jest, że przynosi faktycznie takie dochody. Mogą wymagać założenia płatnego konta, albo ograniczać nas w kwocie lokaty.
parmen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-2012, 16:16   #4
sanik
Po prostu przede wszystkim trzeba obserwować aktualne promocja - co trochę pojawiają się ciekawe oferty, chociaż z reguły wygląda to tak, że wysokie oprocentowanie ma się zakładając konto, a wyższe oprocentowanie dotyczy bardzo małej sumy np. do 5 tysięcy złotych. Obserwujcie oferty banków specjalizujących się w oszczędnościach np. Alior Sync, BGŻ Optima czy Idea bank.
sanik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-15-2013, 17:55   #5
Anabell
Ofert jest pełno i warto zapoznać się ze wszystkimi, by potem nie żałować. Ja tak znalazłam Skok Wołomin


Tam mam lokatę i nie żałuję tej decyzji. Oprocentowanie też dobre bo prawie 6,9 rocznie.

Ostatnio edytowane przez Anabell ; 08-15-2013 o 18:48
Anabell jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2014, 23:08   #6
Piotr Janicki
 
Obecnie poleciłbym konto oszczędnościowe 4% w Banku SMART albo którąś z Lokat Mobilnych (oferowane w BZ WBK, Banku Millennium i kilku innych), które sięgają 4,5% i są na średnie okresy od 4 do 6 miesięcy, a więc dają wysoki zysk. SKOKi odradzam, gdyż tam otrzymujemy dobrą lokatę tylko na dzień dobry. Potem jest gorzej. W dodatku na dzień dobry musimy ponieść koszta związane z wejściem do SKOKu, czego w przypadku banków nie ma.
Piotr Janicki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-18-2014, 22:13   #7
benn
Obecnie chyba najlepsza oferta to Lokata w Idea Banku. Oprócz oprocentowania 5% w skali roku oferuje każdemu nowemu klientowi bonus wynoszący 50 zł bez względu na kwotę depozytu. Ponadto w zamian nie trzeba otwierać konta bankowego. Kwota lokaty to 1000-10000 . Zakładana w pełni online bez potrzeby otwierania konta czy stawiennictwa w placówce. Więcej informacji znajdziecie na podanym blogu.
benn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-2014, 03:26   #8
Piotr Janicki
 
Już tylko do dziś powyżej wspomniana lokata jest oferowana wraz z premią 50 zł od Agory SA. Trzeba tylko założyć konto w konkursie i udostępnić swoje dane nie tylko Idea Bankowi ale także Agorze.

Od niedawna pojawiają się także inne depozyty z podobnymi premiami. Np. lokaty w TU Aviva we współpracy z bankami, czy ostatnio w Meritum Bank, gdzie do Lokaty Start 5% na 2M możemy dostać gwarantowane 60 zł, a do tego mamy szansę na wygranie jednego z 4 iPhonów . Banki się rozkręcają z promocjami na lokaty, rynek lokat odżywa po słabym 2013 i pierwszej połowie 2014
Piotr Janicki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-26-2014, 13:32   #9
Minusia
Kompletnie nie zaprzątam sobie głowy szukaniem lokaty . Już od dawna wybieram odpowiednia korzystając z usług doradców. Najczęściej korzystam z open finance , ponieważ najlepiej dobieraj a mi oferty i powiadamiają o nadchodzących promocjach w tym zakresie.
Minusia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-28-2014, 13:52   #10
Aegnos
Zgadzam się z Minusią, dobieranie sobie odpowiedniej lokaty, jest jak szukanie igły w stogu siana. Ja także wolę zdać się na doradcę, który ma w tym względzie doświadczenie
Aegnos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Ranking lokat - która lokata najlepsza ? M.W. 27 10-01-2020 11:25
Gdzie lokata na 10 tysięcy ? M.W. 5 07-31-2014 17:26
Lokata Credit Agricole M.W. 3 10-30-2012 16:58