KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > lombardowe

WŁASNY LOMBARD SPOSOBEM NA BRAK PRACY

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 3.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 12-17-2009, 11:57   #1
Ara
 Wydaje mi się, że może to być bardzo dobry pomysł na biznes. Dlaczego?Wbrew pozorom, założenie takiej działalności nie jest wcale takie trudne. Wszystkie formalności są takie same jak przy zakładaniu każdej innej działalności gospodarczej.
Poza tym można zarobić więcej, niż zakładając zwykły sklep z odzieżą czy żywnością.

Przyjmować możemy zarówno zepsute sprzęty jak i nowe, najlepiej z gwarancją. Jeśli bierzemy np. nowy telewizor, to osoba biorąca pożyczkę otrzymuje zaledwie 700-800 złotych. Mało prawdopodobne, że ją spłaci, a my możemy sprzedać towar za jakieś 1400zł. Niestety nie zawsze zdarzają się dobre transakcje. Wszytko zależy od okolicy, w której jest położony nasz interes.

Na otworzenie takiej działalności można wziąć dotację. Przyda się zakupienie komputera z internetem, który pomoże w wycenie towarów. Warto tez dobrze zabezpieczyć lokal przed ewentualną kradzieżą, bo będą w nim przechowywane cenne przedmioty.

Moim zdaniem to idealny sposób zarobku w czasie kryzysu, kiedy ludzie potrzebują co raz więcej pieniędzy, są zadłużeni nie wahają się pozbywać z domu cennych przedmiotów, a my nie mamy pracy.
Może i jest to żerowanie na cudzym nieszczęściu, ale takie są prawa rynku.
Poza tym jeśli nie zastawią czegoś u nas, zrobią to gdzie indziej.

Co sądzicie o takim pomyśle?


Ara jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 05-30-2011, 10:14   #2
R4z0r
Sposób jest dobry, jednakże ryzyko biznesu ogromne. Skąd przeciętny Polak zakładając lombard może wiedzieć o wartości danego przedmiotu? A co jeśli posiada on ukryte wady? Lokaclizacja, o której wspomniałaś, ma bardzo duże znaczenie. Położenie w dzielnicy biedy może wiązać się z dużą liczbą klientów oraz niebiezpieczeństwem natomiast położenie w bogatej dzielnicy z brakiem klientów. Nie wiadomo co lepsze..
R4z0r jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-30-2011, 13:05   #3
Endson
A od czego jest internet? Mając sprzęt praktycznie nowy na gwarancji nie ma obaw, że będziemy na tym stratni. W przypadku towarów użyawnych można wynajać do tego rzeczoznawcę. Na pewno nie będzie to duży koszt a będziemy mieli pewność zastawianego przedmiotu.
Endson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-20-2011, 10:24   #4
Kredytobiorca
Dochodzi jeszcze problem z towarem nieznanego pochodzenia, biżuterią, światem przestępczym, stresem.Kolega jest tylko pracownikiem i nie raz mąż w rodzinie wynosił z domu na alkohol ,a żona z płaczem przychodziła z pretensjami.
Kredytobiorca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2012, 22:12   #5
Karinka
ciekawi mnie jak w dzisiejszych czasach przędą polskie lombardy? był okres z 15 lat temu , gdy wyrastały jak grzyby po deszczu i miały potworne dochody. Teraz coraz częściej widzę, że ich reklamy pokazują coraz niższe oprocentowanie i coś na czym kiedyś sporo zarabiały czyli telefony komórkowe nie są już tak opłacalne jak kiedyś. Dzisiaj chyba zarabiają głównie na złocie bo także najróżniejsza elektronika jest tania i nie zastawia się już jej tak jak kiedyś.
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-2012, 11:33   #6
Sebek1980
Również zastanawiam się jak to jest w przypadku przedmiotów niewiadomego pochodzenia. Czasem zupełnie przypadkiem można zostać posądzonym o paserstwo. Biznes z lombardem niby ciekawy, ale jednocześnie dość ryzykowny...
Sebek1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-27-2012, 10:50   #7
MRP
nie zostaniesz posądzony o paserstwo,fant zostanie ci po prostu odebrany przez policję
.................................................. .................................................. .......
MRP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-27-2012, 11:20   #8
zimorodek
 
Czyli jakby nie patrzeć jest sie o kilka lub kilkaset złociszków w plecy.
.................................................. .................................................. .......
zimorodek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-23-2013, 10:14   #9
Natan
Poza tym jest już spora konkurencja na rynku, z tego co pamiętam jest sieć lombardów w całej Polsce, które są otwarte 24 na dobę więc nie wiem co musiałbyś jeszcze zaproponować klientom, żeby to przebić:] no i w ogóle, żeby ruszyć z działalnością lombardową trzeba naprawdę się przygotować i mieć sporą wiedzę prawną itp
Natan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-2014, 11:00   #10
Handlarz
Chyba zbyt wiele osób przeczytało ten wątek bo w moim mieście lombard jest na co drugiej ulicy i każdy zapełniony po sufit złotem......Raczej nie sądzę, że to obecnie jest dobry biznes prowadzenie lombardu.
  Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
gdzie szybko pożyczę pieniądze pod zastaw


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Sposoby na brak pracy Ara 23 01-09-2018 09:53
Na brak pracy - franczyza (franchising) Ara 25 03-07-2017 22:17