KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > na dowolny cel

KREDYTY PRZEZ INTERNET- JAK TO Z NIMI JEST?

 
Oceń temat


stare 09-15-2011, 13:13   #1
A.G.
 Kredyty gotówkowe to finanse, które na bieżąco zasilają wewnętrzne budżety bankowe. Im więcej pożyczkobiorców o nie zaaplikuje, tym większy procent przyrośnie dla instytucji. Szkopuł w tym, aby wszystkie zadłużenia spłacano na czas, choć nawet w przypadku opieszałości i opóźnień banki mają swoje sposoby na zwrot zapożyczonej sumy. Jedną z alternatyw, która nadbija bankowego portfela z pewnością jest kredyt przez Internet. Niestety wciąż lawiruje on na krawędzi wirtualnej rzeczywistości, ponieważ nie można w pełni powiedzieć na jego temat „online”.

Pożyczki i kredyty online działają na zasadzie pośredników. W pierwszym etapie internauta wypełnia specjalny formularz zamieszczony na stronie internetowej danego banku. Następnie wysyła go poprzez WWW lub kurierem pocztowym. Coraz częściej banki oferują w tym temacie własnego doręczyciela, który gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie transakcji formalnych. Następnie w formie odpowiedzi do domu klienta zostaje dostarczony pakiet wraz z umową, którego podpisanie oznacza aktywowanie usługi. Czy taki proces – przy udziale pośrednika – można nazwać kredytem online? Póki co niestety tak, ponieważ zanim w przestrzeni międzybankowej umocni się bezpieczeństwo sygnowania pożyczek w taki sposób, nie będzie innej alternatywy.

Inaczej ma się sytuacja w przypadku kart płatniczych i kredytu w koncie. Tutaj instytucje finansowe nie wymagają żadnych poręczycieli, ponieważ aktywacja tych usług nie wiąże ze sobą żadnego ryzyka. Kredyt przez Internet powinien być sygnowany podpisem elektronicznym, a jak wiadomo niewielu klientów może się poszczycić korzystaniem z tego rodzaju technologii. Perspektywicznie kontakt internautów z bankami poprawi się wówczas, gdy zarówno instytucje udzielające pożyczek, jak i kredytobiorcy dostosują swoje komputery do wymogów stawianych przez konotację elektronicznego pisma.

Nie zmienia to jednak faktu, że kredyt online kusi. Przynajmniej część z jego formalnego „maratonu” można załatwić w domu, a do szczęśliwego finiszu pozostałych bank dokłada wszelkich starań. Jakie jest też prawdopodobieństwo, że haker „dopisze się” do naszego rachunku? Dlatego też klienci nastawieni na rozwój bankowości elektronicznej liczą na to, że tego typu praktyki jak najszybciej zadomowią się w polskiej przestrzeni finansów osobistych.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-21-2014, 19:21   #2
Rolli
Dzisiaj kredyt przez internet to praktycznie chleb powszedni ! Czy masz konto, czy nie masz możesz wziąć w ciągu kilku minut kredyt konsumpcyjny. Przykładem niech będą Raty PayU bardzo reklamowane na Allegro. Jeśli ktoś nie jest na czarnych listach i ma zatrudnienie to zakup czegoś przez Allegro na raty trwa kilkanaście minut.
  Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz

Tagi
jak znaleźć najlepszy aktualnie kredyt


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Kredyt gotówkowy przez Internet A.G. 3 05-23-2017 21:58
Kredyty przez internet zet 5 06-06-2014 11:56
Czy jest ktoś kto uważa się za oszukanego przez Firmę Commodus thewojtek 32 12-07-2012 00:01
eSąd czyli sąd przez Internet A.G. 3 08-24-2012 09:28
Szybki kredyt przez Internet w BGŻ A.G. 3 04-26-2010 09:30