KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > na dowolny cel

KREDYT POD ZASTAW SAMOCHODU

 
Ocena: Ocena wątku: 8 głosów, 3.00 średnia.
stare 01-18-2010, 22:53   #1
zet
Ciekawym produktem finansowym na rynku jest kredyt pod zastaw samochodu. Dzięki temu możemy uwolnić pieniądze, które zainwestowaliśmy w auto, ustanawiając na nim zabezpieczenie. Przy zastawieniu samochodu możemy uzyskać lepsze oprocentowanie niż przy zwykłym kredycie gotówkowym. Jest też uproszczona procedura przyznawania takiego kredytu jeśli spełnimy wszystkie reguły jakimi kierują się pożyczkodawcy.


Banki mniej chętnie udzielają kredytów pod zastaw samochodów kilkuletnich. Natomiast instytucje pozabankowe przy mniejszych kwotach mniej wnikają w wiek auta. Mniej istotny jest także rodzaj samochodu i można nawet zastawiać samochody ciężarowe, maszyny rolnicze oraz stare auta osobowe. Jednak tutaj istotnym czynnikiem jest polisa AC bo bank zawsze może ją spieniężyć.

Osoba ubiegająca się o pożyczkę musi wykazać się źródłem dochodów i przedłożyć zaświadczenie o zarobkach. Bank weryfikuje każdego klienta ubiegającego się o kredyt pod zastaw samochodu.

Możemy uzyskać nawet 100% rzeczywistej wartości samochodu. Jeśli chodzi o oprocentowanie to jest nieco wyższe niż przy kredycie pod zastaw nieruchomości i oscyluje pomiędzy dziewięć, a kilkanaście procent.

Koszty kredytu w każdej instytucji udzielającej pożyczki mogą być inne. Czasem prowizja jest jednorazowa, a czasem wliczona jest w co miesięczną ratę kredytu. Czasem także jest możliwe spłacenie całości kredytu przed czasem i to bez naliczenia kolejnych odsetek

Można podsumować, że kredyt pod zastaw auta jest to ciekawy produkt finansowy dla tych, którzy potrzebują gotówki i nie chcą przepłacać odsetek i kosztów pożyczki.


Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
kredyt-pod-zastaw-samochodu-samochod1.jpg  
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 09-28-2011, 13:34   #2
zet
Polecam korzystanie z wniosku z powyższego posta. To zaufane biuro, które sprawdzi czy możemy skorzystać z takiego kredytu i pomoże w przeprowadzeniu wszystkich procedur jakich spełnienia wymaga bank.

Dzisiaj sprawa pożyczek i kredytów pod zastaw auta wygląda o wiele prościej niż jeszcze kilka lat temu. Kiedyś taki zastaw trzeba było robić sądownie i wymagało to więcej formalności. Dzisiaj tak zwane przewłaszczenie można załatwić jedną wizytą w wydziale komunikacji i tam właśnie dokonywany jest wpis. Tak naprawdę to dobre biuro kredytowe wszystko nam przygotuje i załatwi za nas większość formalności z bankiem. Najważniejsze przy takim kredycie jest to, że bez żadnych przeszkód możemy jeździć takim autem i spokojnie spłacać raty kredytu w tym czasie.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-2011, 09:16   #3
wroclove
Czyli przewłaszczenie to jest to samo co zastaw rejestrowy. Bo wiem, że jeszcze jest zastaw zwykły, ale wtedy dana rzecz pozostaje w posiadaniu wierzyciela....zatem kupno wymarzonego samochodu na tych zasadach mijało by się z celem.....Wie ktoś może jakie prawo reguluje przewłaszczenie w Polsce?
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-2011, 11:31   #4
Szalony
Kredyt pod zastaw samochodów to coś dla mnie
Jak biznes się dobrze kręcił, to kupiłem 3 furki dla całej rodzinki. Szkoda się z nimi rozstawać, a potrzebna jest kasa.. Zobaczymy jakie warunki zaproponują przy trzech identycznych Mercach.
Jak będzie zbyt wysokie oprocentowanie, to trudno - sprzedam i przesiądę się na Poloneza.
Szalony jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-13-2012, 10:51   #5
Karinka
Pożyczka pod zastaw samochodu dzisiaj to całkiem co innego niż kiedyś. Dawniej trzeba było notarialnie przepisywać auto na pożyczkodawce, a dzisiaj jedna wizyta w wydziale komunikacji i wpis do karty pojazdu. Nie ma żadnego problemu z wypisaniem po spłaceniu kredytu.
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-22-2012, 16:18   #6
Przyjemniaczek
Zastanawiam się czy korzystał ktoś naprawdę z takich ofert jak kredyt pod zastaw samochodu. Czy to się w ogóle opłaca ?
Przecież jak znam życie to bank, czy jakakolwiek inna instytucja pożyczająca pieniądze wyceni wartość samochodu na poziomie 50% wartości realnej... No chyba, że ktoś ma furę za 100 tys i potrzebuje kredytu 50 tys, to jak znalazł.
Zwykli ludzie jednak chyba nie mają tak drogich samochodów.
Przyjemniaczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-2012, 20:22   #7
zet
Kredyt pod zastaw samochodu firmowego - Najważniejszym elementem każdego kredytu pod zastaw samochodu jest polisa AC posiadanego pojazdu. Kredyt pod zastaw zaliczany jest do alternatywnych form pozyskiwania obcego kapitału na dowolny cel. Wspomniana wcześniej polisa AC samochodu jest swego rodzaju zabezpieczeniem dla instytucji kredytującej w chwili niewypłacalności klienta. Polisa może być w szybki i łatwy sposób spieniężona przez kredytodawcę.

Należy mieć na uwadze fakt, iż nawet w przypadku kredytów pod zastaw samochodu dla firmy, banki oraz inne instytucje finansowe zobligowane są do ustalania zdolności kredytowej danego klienta. Zatem standardowo powinniśmy być przygotowani na weryfikację źródła oraz wielkości uzyskiwanego dochodu. Jednak zwolennicy kredytów pod zastaw i tak spotkają się z uproszczoną procedurą np. w Santander Consumer Banku.

Szczegóły oferty kredytu pod zastaw samochodu:

- oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
- maksymalny okres kredytowania wynosi 5 lat
- wiek zastawianego pojazdu nie może przekroczyć 7 lat
- prowizja maksymalnie do 5 procent
- masa zastawianego samochodu do 6 ton
- wiek pojazdu+okres kredytowania nie może przekroczyć 12 lat
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-2012, 20:25   #8
zet
W Polsce mamy coraz większe pole manewru jeśli chodzi o pozyskiwanie obcych źródeł finansowania. Podmioty gospodarcza, a także osoby fizyczne mogą korzystać z oferty bankowej lub z rozwijającego się dynamicznie sektora pozabankowego. Parabankowe produkty kredytowe uznawane są już jako substytuty tradycyjnych kredytów gotówkowych. Dużą popularność w ostatnim czasie zyskały również kredyty pod zastaw na firmę - najczęściej pod zastaw samochodu.

Jest to szczególnie dobry i prosty sposób na finansowanie firmowych przedsięwzięć. Przykładowo, wcześniej poniesione wydatki na flotę samochodową mogą być uwolnione i wykorzystane ponownie. Jeśli chodzi o instytucje pozabankowe, to korzystny kredyt pod zastaw firmowego samochodu oferuje net4car. Instytucja ta wyróżnia się na rynku przede wszystkim błyskawiczną decyzją kredytową - nawet w dwie godziny.

Kredyt pod zastaw samochodu firmowego:

- okres kredytowania do 7 lat
- można uzyskać gotówkę w wysokości do 100 procent wartości posiadanego pojazdu
- właściciele przedsiębiorstw muszą przedstawić wszystkie dokumenty rejestrowe firmy oraz oświadczenie o dochodach
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-20-2012, 18:35   #9
zet
Używane pojazdy mogą być przedmiotem kredytowania w banku, jeśli ich stan techniczny nie budzi zastrzeżeń. W praktyce wiek pojazdu kredytowanego nie może przekroczyć 10 lat. Stan kilkudziesięcio letniego samochodu po zakończonym okresie kredytowania mógłby odbiegać znacząco od przyjętych norm bezpieczeństwa.

W Polsce od lat nie zmienia się kierunek importu używanych samochodów. Najczęściej wybieramy auta pochodzące z Niemiec, Belgii, Francji i z Holandii. Jeśli chodzi o rekordy popularności to szczególnym zainteresowaniem na rynku cieszą się modele Volkswagena: Golf, Passat oraz Polo. Po kredyt samochodowy warto się wybrać do Banku BNP Paribas. Bank oferuje uproszczoną procedurę, natomiast zabezpieczeniem kredytu może być cesja praw z polisy AC samochodu.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy oferty Banku BNP Paribas:

- wielkość kredytowania: do 125 proc. wartości samochodu
- nominalne oprocentowanie już od 7,9 proc.
- uproszczona procedura
- prowizja za udzielenie kredytu od 2 proc.
- równe raty kapitałowo-odsetkowe
- ubezpieczenie: 2,99 proc. wartości pojazdu
- zabezpieczeniem kredytu może być: przewłaszczenie, zastaw rejestrowy, cesja praw z polisy AC
- zabezpieczenia nieobowiązkowe: ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie NW
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-22-2012, 00:23   #10
zet
Kredyt pod zastaw samochodu firmowego to najlepsza okazja do odzyskania wcześniej zainwestowanych pieniędzy. Tym bardziej jeśli firma znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej i brak jej należytej płynności finansowej. Zadłużenie w ZUS mogłoby okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny.

W czasach „kryzysowych” paniczna wyprzedaż majątku firmowego na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlatego warto wykorzystać posiadane środki trwałe pod zabezpieczenie kredytu gotówkowego. Bieżące funkcjonowanie przedsiębiorstwa możemy usprawnić dzięki ofercie pożyczki w serwisie Alekredyt.pl.

Parabank oferujący produkty za pomocą wspomnianego serwisu, działa na terenie całego kraju. Proste procedury oraz duża sieć doradców finansowych sprawiają, że klient może uzyskać wnioskowane środki pieniężne w ciągu kilku dni.

Alekredyt.pl- oferta kredytu pod zastaw samochodu:

- pożyczka bez dostarczania zaświadczeń o nie zaleganiu w ZUS i US
- nominalne oprocentowanie 9,9 proc.
- rok produkcji zastawianego pojazdu: minimum 2000
- zastawiane pojazdy nie muszą posiadać ubezpieczenia AC
- brak dodatkowych opłat
- formularz kontaktowy online
- możliwość wcześniejszej spłaty kapitału
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
co dobrego oferuje klientom bnp paribas bank, gdzie jest najtańszy kredyt samochodowy, gdzie szybko pożyczę pieniądze pod zastaw, pożyczki pod zastaw


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Pożyczka pod zastaw zet 5 06-22-2014 18:57
Leasing wykup samochodu. Power 2 04-20-2010 13:24