KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Na luzie

DOBRY POMYSŁ NA WŁASNY BIZNES

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 08-21-2012, 14:31   #1
KarinkaMamy forum o kredytach i pożyczkach to może warto podyskutować troszkę o tym jakie mamy fajne pomysły na zagospodarowanie pozyskanych funduszy i na otwarcie swojego dobrze prosperującego biznesu Ja wiem że często dobry i ciekawy pomysł na własną działalność gospodarczą wymaga dochowania tajemnicy, ale nie koniecznie trzeba pisać o jakiś super oryginalnych pomysłach tylko też o tych sprawdzonych, które zawsze wypalają i wcale nie są konkurencją jedne dla drugich. Najważniejsze jednak jest to żeby szukać takiego pomysłu na interes, który w minimalnym chociaż stopniu gwarantuje rentowność i dość szybko zaczyna generować przychody. Piszcie co chcielibyście zrobić lub czym po prostu już się zajmujecie jeśli chodzi o biznes. Nie ważne czy to wielka kasa czy malutki jednoosobowy biznesik. Zapraszam do pogaduch o prowadzeniu własnej firmy


Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 08-21-2012, 18:25   #2
zimorodek
 
Karinka ten kto prowadzi swój własny duży biznes nie ma czasu ani potrzeby zaglądać na kredyciaka.Ten co prowadzi jak napisałaś jednoosobowy biznesik także nie ma czasu na pogaduchy.Bo sam pracuje na własnym .
Poza tym mylisz chyba pojęcia.Nie ma takiego biznesu który gwarantuje rentowność.
No może zakłady pogrzebowe.Bo pewne są tylko śmierć i podatki.
Żaden powtarzam żaden biznes nie wyjdzie jeżeli nastawisz się tylko na zyski.Otwierając jakąkolwiek działalność trzeba liczyć się ze stratami w pierwszych miesiącach.Dodatkowo we wszystkich dziedzinach, konkurencja nie śpi i tylko marzy aby wyrzucić Cię z siodła.Bo jesteś zagrożeniem.
I jeszcze jedno.Na wszystko potrzebna jest kasa.Mniejsza lub większa.W zależności od tego co kto zamierza robić.Ale znając rzecz od podszewki takie 5000 czy 10 000 zł starczy na lokal,podatki i zus.Gdzie więc zarobek?
Może dlatego tylu tu poszukujących.
Pozdrawiam ciepło Zimorodek.
zimorodek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-21-2012, 20:17   #3
anita
Ja chciałam otworzyć agencję towarzyską , ale dla odmiany z usługami panów a nie pań . Takowych mało na naszym rynku .( oczywiście żartuję ) .Niestety w naszym kraju trzeba mieć cholerną odwagę aby ruszyć z własnym biznesem
anita jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-21-2012, 20:34   #4
zimorodek
 
Odwaga to za mało.Zapewniam Cię.Chociaż z drugiej strony pamiętam że ja sama zaczynałam że tak powiem na żywioł.Bez doświadczenia,pomocy,biznesplanu ale z gotówką.Raczej dużą.
Ale to było ponad dwie dekady temu.Może było nie lżej tylko inaczej.Na pewno inaczej.
Ale fakt faktem,obecnie ciężko zaczynać tak od podstaw,bez pomocy.Ale zapewniam Cię ,że teraz też ciężko jest prowadzić własną działalność.Już nawet nie mówię o konkurencji.
Podatki i Zus to zmora każdego kto wie o czym mówię.Reszta to wyzwanie.Więc człek walczy.I raz na wozie a raz pod wozem.La Vita jak powiadają w Italii.
Pozdrawiam ciepło Zimorodek.
zimorodek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-22-2012, 09:49   #5
Mareczek33
Odwaga odwagą... ale trzeba również stalowych nerwów i cierpliwości w walce z biurokracją, która rzekomo wciąż jest redukowana, a mimo wszystko człowiek zakopany jest w papierach po uszy. Nie wspomnę już o kosztach, które taki biznesmen musi ponosić... wszystkie ZUSy, podatki, podatki od podatków i inne opłaty potrafią skutecznie zniechęcić do prowadzenia własnej działalności.
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-22-2012, 09:55   #6
Karinka
zimorodku no własnie ja osobiście znam kilka osób które całkowicie wyłamały się z tego szablonu który ty podałaś i zarabiają niezłe pieniądze bez wielkiego wkładu cały patent dzisiaj w biznesie polega na tym żeby wbić sobie do głowy cel tego biznesu a mianowicie zarabianie pieniędzy a nie ich wydawanie wiem że to brzmi banalnie ale wierz znam wiele osób które działają zupełnie na odwrót i dlatego ponoszą klęskę...
mareczek z tą biurokracją to dzisiaj nie jest już tak dramatycznie ale jeśli chodzi o ZUS to rzeczywiście jest to skandal na skalę światową
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-22-2012, 14:27   #7
Mareczek33
Może i rzeczywiście biurokracja jest mniejsza niż kiedyś, ale wciąż nie jest idealnie. Taki przedsiębiorca, zamiast zajmować się pracą i zarabianiem pieniędzy często musi biegać po urzędach i zajmować się papierkami... a w ten sposób pieniędzy się nie zarobi.
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-22-2012, 14:29   #8
zimorodek
 
Karinka i tu się mylisz.
Biznes to nie zawsze i nie tylko dochód.Przede wszystkim nakład kasy że o pracy przez grzeczność nie wspomnę.Robię w branży hotelarskiej i wiem o czym pisze.Zęby przysłowiowe na tym połamałam.
Bez wielkiego wkładu powiadasz? Ciekawe cóż takiego robią? Chyba pietruszka handlują na bazarku.Co nie jest złem.
Tylko widzisz Karinka szablon jak to nazwałaś nie odgrywa żadnej istotnej roli.Można spróbować wszystkiego co ci tylko do głowy przyjdzie.Tylko czy prowadząc cokolwiek sens jest dokładać do interesu?
Poza tym i ja znam kilka osób które owszem prosperowały świetnie,ale przyszło takie coś jak załamanie rynku.I wiesz co ,jeden ma kilka domów do sprzedaży na których ludzi ( nie złodziei ) nie stać, inny zamknął markowy zakład obuwniczy bo chińczyki sprzedają taniej i zalewają szajsem rynek.A jeszcze innym pozostało kredyty pospłacać.Bo jak stali dobrze to brali na co tylko chcieli.Teraz nie mają nic a kredyty pozostały.
Więc nie mów że można wbić sobie do głowy zarobek nie stratę bo to co piszesz jest głupie i żałosne.
A mareczek ma rację.Biurokracja wcale nie zmniejszyła się.Ba śmiem twierdzić że w dobie komputeryzacji zwiększyła się.Dwukrotnie.
zimorodek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-22-2012, 14:37   #9
Karinka
a przykład mogę ci podac tak z rękawa kogoś kogo znam i prowadzi super biznes bez wykładania kasy tak w skrócie to jest handel prawami do transmisji telewizyjnych imprez sportowych. facet kupuje prawa za granicą na 30 dniowy termin płatności i sprzedaje je do telewizji także na 30 dniowy termin płatności. Nawet jak się tv spóźni kilka dni to on płaci kontrahentowi odsetki a i tak jest do przodu bo marże dokłada ze 100%
ja wiem że to specyficzny przykład i powiesz że wymaga układu i nie każdy tak może ale ja chcę tylko powiedzieć że można robić dobre pieniądze bez wielkich inwestycji
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-22-2012, 14:45   #10
zimorodek
 
Jasne, piękne i aż prawie nierealne.Prawie bo jak znam życie real jak żaden.
Tylko jak sama wspomniałas do niektórych rzeczy trzeba pleców, układów , znajomości i jeszcze raz powtarzam nakładu kasy.
I wiem że są tacy którzy nie zawachają się przed niczym, by tylko osiągnąć cel.Ja nazywam ich nowobogackimi.Tylko co mają zrobić ci którzy chcą prowadzić coś swojego a nie brać udziału w wyścigu szczurów?Choć nie potrzebuję odpowiedzi bo znam ją.
zimorodek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
kto może dostać dotacje unijne dla firmy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Oryginalne pomysły na prezenty Karinka 38 05-31-2018 15:03
Dobry pomysł na e-biznes - sklep internetowy zet 6 04-01-2016 12:35
Kapitał własny a dotacje unijne. Kredytobiorca 1 09-11-2012 18:47
Czy mój pomysł może być realny? majka2. 4 01-31-2012 12:08