Opinie, forum

Opinie, forum (https://www.kredyciak.pl/)
-   Na luzie (https://www.kredyciak.pl/na-luzie/)
-   -   Sposoby na brak pracy (https://www.kredyciak.pl/na-luzie/53-sposoby-na-brak-pracy.html)

Ara 12-31-2009 14:01

Sposoby na brak pracy
 
Witam. Z tego co widzę, wielu moich znajomych nie ma pracy ale jakoś daja sobie radę. Większość dorabia sobie na czarno, jednak słyszalam o przypadkach, kiedy wypłacano ludziom zmniejszoną ilość wynagrodzenia, albo w ogole nie wypłacano przez kilka miesięcy.

Praktycznie wszyscy bezrobotni są ubezpieczni przez UP, więc firmy nie musza za nich płacić. Nie rozumiem, jak można jeszcze tak wykorzystywac ludzi. Z drugiej strony na rynku zawsze znajdzie sie jakis bezrobotny który z pocałowaniem ręki przyjmie pracę w ciemno, bez umowy...

Wiele osób dorabia tez, wykonując usługi w zakresie swoich umiejętności. Jeśli ktos potrafi dobrze gotować, ogłasza się, że pomoże przy organizacji przyjęć lub dostarczy obiady do domu. Ktoś, kto umie dobrze jakis język, może udzielac korepetycji. Osoba znajca sie na remontach, może za niższą cene pomóc komuś innemu. Nie sa to oszałamiające sumy ale da się przezyc.
Wiem tez że jedna z moich koleżanek wzięła dotacje z Urzędu Pracy, gdzie była cztery miesiące zarejestrowana i otworzyła pizzerię. Jest póki co zadowolona z zarobków.

A jak Wy sobie poradziliście z bezrobociem, albo jak sobie radzicie?

gk77 01-17-2010 13:27

ja założyłem założyłem stronę www której w młodości poświeciłem się bez pamięci - dzisiaj można powiedzieć że włożona praca zwraca się.

W przyszłości marzy mi się organizacja imprez masowych

zet 01-17-2010 13:46

W internecie jest wiele mozliwości zarabiania pieniędzy. Można zakładać własne strony zarobkowe lub poszukać pracy na jakiś istniejących juz portalach. Znam kilka serwisów oferujących pracę przed komputerem w domu. Może to być na przykład pisanie artykułów lub administracja forum. Polecam forum o metodach zarabiania pieniędzy w internecie czyli takiej pracy w domu.
forami.pl

pisarka 02-03-2010 13:10

Pisanie artykułów, zalozenie fajnej, tematycznej strony, ktora moze przynosic dochody poprzez reklame. Mozna handlowac w internecie- ale legalnie, przy zalozeniu wlasnej dzialanosci gospodarczej. Pozdrawiam

Endson 05-30-2011 13:15

Opłacalne jest budowanie własnych stron oarz czerpanie zysków z reklam. Trzeba się jednak na tym znać a osiagnięcie sukcesu nie zawsze jest możliwe. I to trwa, rozkręcenie serwisu to dobre kilka miesięcy. Dobrym rozwiązaniem jest także pisanie artykułów do prostych stron WWW. Nie są to kosmiczne zarobki, jednakże lepsze takie niż żadne. W połączeniu z zasiłkiem bezrobotny może osiagnąć miesięcznie przyzwoitą kwotę.

Twistet 08-02-2011 11:20

można też poszukać zdalnej pracy on-line, sporo firm poszukuje ludzi, którzy potrafią pisać teksty, nie są to duże pieniądze, ale zawsze parę groszy więcej

Kredytobiorca 09-28-2011 18:03

Inwestycja w siebie.Bezrobotni powinni mieć darmową naukę języka obcego.Byłby to nich największy zysk.Firmy szkoleniowe z dotacji unijnych robiły np. szkolenia menadżerskie dla Cyganów , którzy nie potrafili czytać.

Wyrobnik 12-18-2011 21:18

Dla kogoś, kto trochę obeznany jest w internecie dobrym tematem może być : TELEPRACA
Trzeba tylko poszukać zleceń.

Kredytobiorca 02-06-2012 22:39

Czekam na otwarcie dotacji na 2012r kupuje samochód i zaczynam działalność. Na wsiach skończyła się samowola, ochrona środowiska to przyszłość.:cool::eek:

Karinka 08-22-2012 10:18

najlepszy sposób na brak pracy to po prostu rzeczywiste szukanie tej pracy a nie mówienie że szukam pracy :) ja już tyle razy w życiu słyszałam od nie jednej osoby że szuka pracy a tak naprawdę nic nie robi w tym kierunku żeby ta pracę znaleźć. Znam też osoby które są rzetelne i wiem jak potrafią pracować i widzę z jaką łatwością znajdują lepszą pracę niż mieli do tej pory. nie sztuką jest wiecznie szukac pracy i przebierać w ofertach mówiąc że trzeba się szanować :) sztuką jest cały czas mieć pracę i zawsze wtedy można sobie znaleźć lepszą, lepiej płatną i na jeszcze lepszych warunkach. Trzeba tylko chcieć pracować a nie tylko "mieć pracę" co w Polsce raczej zdarza się częściej ...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.