KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Dotacje unijne > na szkolenia

DZIAŁANIE 5.2 -POŁOWA WNIOSKÓW NIE SPEŁNIA WYMOGÓW

 
Oceń temat


stare 02-12-2010, 13:17   #1
A.G.
 Wczoraj kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji spotkało się z przedsiębiorcami, jednostkami samorządu terytorialnego oraz przedstawicielami wyższych uczelni ażeby omówić skuteczność wykorzystania pieniędzy unijnych. Wyjaśniano wątpliwości oraz precyzowano błędy które popełniane są przez beneficjentów, starających się o dotacje. W spotkaniu brali również wnioskodawcy. Jako przykład miało służyć 150 odrzuconych wniosków.

Spotkanie było konieczne bowiem ponad połowa wniosków o dofinansowanie kierowanych do resortu administracji nie spełnia podstawowych wymogów merytorycznych. Błędy we wnioskach się mnożą. Brakuje w nich prawidłowych wyliczeń oraz podania spodziewanych efektów.

Naczelnik Departamentu Administracji Publicznej powiedział, że ponad połowa złożonych wniosków nie przeszła weryfikacji merytorycznej. Chodzi tu o aplikacje z programu Działanie 5.2 Kapitał Ludzki, który ma zadanie wzmocnić potencjał administracji samorządowej. Zazwyczaj są to wnioski , gdzie firmy starają się o dotacje na organizacje szkoleń, którego celem miałaby być poprawa funkcjonowania urzędu.

Składane projekty przez firmy powinny dotyczyć trzech dziedzin:

- wdrażania nowych narzędzi zarządzania urzędem taki jak: system zarządzania jakością ISO, przeprowadzanie badań satysfakcji klientów
-poprawy stanowionego prawa przez jednostki samorządowe : uchwały i decyzje administracyjne
-wprowadzenie kodeksu etycznego w urzędzie oraz wszelkie inne działania związane z partycypacją społeczną.

Bardzo często we wnioskach składanych przez firmy organizujących szkolenia, występują podstawowe błędy. Pomimo iż wnioski takie są zwracane a ministerstwo daje możliwość ich poprawy, to firmy składają wnioski bez korekty. Nie wiadomo czy firmy tych błędów nie zauważają czy po prostu uważają , że lepiej wiedzą jak pisać wnioski. Przez takie zachowanie beneficjentów procedura rozpatrywania wniosków bardzo się przedłuża.

W ramach programu przyznano 252 mln euro na dofinansowanie projektów w latach 2007-2013. Do tej pory do zagospodarowania zostało jeszcze 75 mln zł.

Najczęściej spotykane błędy:

-brak podpisów pod wnioskiem
- brak określenia efektów wdrożenia danego projektu
- koszty zarządzania projektem przekraczające 25%.

Wczorajsze spotkanie nie było ostatnim. Kolejne planowane jest na 17 lutego 2010 r. Jego tematem będzie usprawnienie przepływu dotacji między resortem a organizacjami pozarządowymi.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-27-2011, 08:02   #2
sylamos
Działanie bardzo dziwne. Preferuje praktycznie szkolenia administracji państwowej w ograniczonym zakresie. Preferowane są szkolenia z zakresu obsługi klienta.
sylamos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz

Tagi
kto może dostać dotacje unijne dla firmy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Działanie 4.4- brak środków na dotacje dla dużych firm A.G. 2 07-23-2012 14:54
Dotacje dla firm (PO IG Działanie 4.4.)- ostatni konkurs w czerwcu! A.G. 1 03-11-2010 22:20
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1 -okazał się niewypałem A.G. 2 03-04-2010 21:16