KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Dotacje unijne > na założenie firmy

POŻYCZKA DLA BEZROBOTNYCH - BEZZWROTNA DOTACJA

 
Ocena: Ocena wątku: 5 głosów, 3.40 średnia.
Linki sponsorowane


stare 09-15-2010, 23:36   #1
A.G.
 Każdy bezrobotny ma szanse otrzymać bezzwrotną pożyczkę od Urzędu Pracy na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Wysokość dotacji może wynieść nawet 18,6 tysiąca złotych. Od tego czy pożyczka będzie bezzwrotna czy też nie zależy czy zdołamy utrzymać firmę na rynku przynajmniej 12 miesięcy. Środki otrzymane w ramach pożyczki można przeznaczyć na zakup sprzętu, surowców oraz uzyskanie pomocy prawnej.

Kto może starać się o pożyczkę z Urzędu Pracy?

O pożyczkę na rozpoczęcie własnej działalności może ubiegać się każdy, kto nie ma zarejestrowanej na siebie firmy. Firmę należy zarejestrować dopiero po otrzymaniu informacji o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę. Przede wszystkim jednak z pożyczki mogą skorzystać osoby wyłącznie zarejestrowane w Urzędzie Pracy i posiadające status osoby bezrobotnej. Pożyczki nie otrzyma również osoba, która wcześniej była karana za przestępstwa gospodarcze. Na pomoc ze strony Urzędu Pracy nie mają również co liczyć beneficjenci Funduszu Pracy.


Co trzeba zrobić ażeby otrzymać pożyczkę?

Najważniejsze to rejestracja w Urzędzie Pracy. Jeśli nie posiadamy statusu bezrobotnego to jest pierwsza rzecz jaką musimy zrobić. Potem udajemy się po formularz wniosku. Do wypełnionego wniosku dołączamy również nasz biznes plan. Każdy kto stara się o pożyczkę powinien przedstawić jakąś formę zabezpieczenia dla dotacji. Może być to zabezpieczenie w postaci poręczenia.


Pożyczka na zakup niezbędnych rzeczy

Od momentu złożenia wniosku Urząd Pracy ma 30 dni na jedno rozpatrzenie i wydanie opinii.Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony wówczas PUP wzywa beneficjenta wraz z poręczycielem w celu podpisani umowy. Po podpisaniu umowy powinniśmy zarejestrować firmę.Za otrzymane pieniądze należy kupić zadeklarowane materiały i sprzęt. Na ten cel mamy tylko 30 dni od dnia zarejestrowania działalności gospodarczej.Ważne jest rozliczenie się z pożyczki


Po dokonaniu wszystkich zakupów rozliczamy się w Urzędzie Pracy. Należy przedstawić faktury i rachunki za zakupione towary. Muszą to być rzeczy, o których była mowa przy składaniu wniosku. W Urzędzie Pracy należy również przedstawić zaświadczenie o zarejestrowaniu firmy. Na rozliczenie się z PUPem mamy 60 dni. Umowa z Urzędem będzie jeszcze obowiązywała przez 12 miesięcy, później wygaśnie automatycznie.


Pożyczka może być bezzwrotna jeśli będziemy przestrzegać zasad

Każdy bezrobotny ,który otrzyma pożyczkę na rozpoczęcie własnej działalności może przeznaczyć otrzymane środki tylko na cele wymienione i zadeklarowane w biznes planie jako niezbędne. Jeżeli pieniądze będą wydane na inne cele sprzeczne z założeniami wówczas beneficjent będzie zmuszony oddać całą kwotę wraz z odsetkami. To samo spotka osobę, która zdecyduje się zaprzestać działalności przed upływem 12 miesięcy.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 07-24-2011, 23:34   #2
opoka2
Tak się złożyło ,że miałam ten "zaszczyt "otrzymania "bezzwrotnej"dotacji z PUP .Przez nie doinformowanie mnie we wniosku wpisałam min meble biurowe pani z urzędu poprosiła żeby to uszczegółowić tak mniej więcej co chcę kupić i później jak już kupiłam te meble biurowe to w fakturze była również pozycja stół konferencyjny ,której nie było we wniosku (meble były wymienione"tak mniej więcej "nie było wyszczególnienia stół...)-nie miałam pojęcia czy wystarczy mi na wszystko pieniędzy.Na rozliczenie miałam tylko chyba 7 dni! No i nikt z urzędu nie pofatygował się na żadną kontrol czy sprawdzenie na gruncie .niestety dotacja wypowiedziana -cała masa kłopotów , ciąganie po sądach i zwrot dotacji w całości z odsetkami .Co z tego ,że cel osiągnięty do dnia dzisiejszego prowadzę swoją działalność (od 2005)Dotacja 11000 z kosztami ponad 20000 do zwrotu włącznie z komornikiem .Po tych perypetiach osobiście odradzam !! ale są ludzie którzy cieszą się z tych pieniędzy i dobrze .

Ostatnio edytowane przez opoka2 ; 07-24-2011 o 23:39
opoka2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-18-2011, 20:10   #3
Pożyczka bez bik
Szukam pożyczki dla bezrobotnych. Nie prowadzę działalności, dlatego nie interesują mnie dotacje.
Pożyczka bez bik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-31-2012, 09:56   #4
liptonman
Byłem się dowiedzieć w moim Urzędzie Pracy kiedy będzie najbliższy nabór wniosków o dotację na założenie firmy. Mam ok. 1,5 miesiąca na sporządzenie odpowiedniego wniosku i dopięcie biznes planu. Mam pytanie. Bo uzyskałem w urzędzie naprawdę ogrom informacji i nie wiem czy się nie przesłyszałem. Otóż z rozmowy wynikało, że przez pierwsze 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej nie można podjąć żadnej innej legalnej pracy. Czy to prawda? Nie wiem czy zdecyduje się na takie ryzyko...
liptonman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-31-2012, 10:33   #5
Sebek1980
Przy takich pożyczkach z urzędu pracy zawsze mają dość sporo wymagań. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać nie do przeskoczenia, bo natłok informacji może przerosnąć każdego. Ale po spokojnej analizie tych wszystkich wymagań, warunków itp. może się okazać, że nie taki diabeł straszny... Po prostu trzeba przestrzegać wszystkich zapisów, nie kombinować i będzie dobrze
Sebek1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-22-2012, 22:59   #6
Karinka
Kto zna gdzie można dostać najlepsze kredyty na finansowanie nowej działalności? Chodzi o jakiś szybki kredyt na start dla nowo założonej firmy zajmującej się pośrednictwem finansowym.
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-30-2012, 13:55   #7
Mareczek33
Zawsze zastanawiało mnie pojęcie "pożyczka bezzwrotna", które brzmi trochę dziwnie. Skoro pożyczka, to należy ją zwrócić, a jeśli bezzwrotna, to nie jest już pożyczką, a darowizną... Dobrze kombinuję?
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2012, 21:46   #8
makaronka
Stół to również mebel, co za debile ???? ja brałam Dotację nr. 2 we Wrocławiu i nie dotrzymałam pewnych warunków, wymówiono mi miejsce do handlu, nie z mojej winy i nic mi nie zrobili....ale zus płaciłam cały, niestety 8000 więc ta moja dotacja była na koszty PODATKU ZUS, piszę podatku bo to faktycznie jest podatek dla durnych.......
makaronka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-2012, 20:50   #9
wroclove
W najbliższym czasie będzie coraz mniej pieniędzy „na start biznesu” w Urzędach Pracy. Paradoksalnie nawet wśród starających się o pieniądze panuje duża konkurencja. Ludzie mają coraz więcej ciekawych pomysłów na firmę, więc poszczególne Urzędy Pracy urządzają konkursy. Więcej pieniędzy na otwarcie własnej działalności będzie w latach 2014-2020-wówczas będzie nowe rozdanie funduszy unijnych dla naszego kraju.
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-2012, 13:22   #10
Karinka
tylko moim zdaniem te wszystkie dotacje i bezzwrotne kredyty udzielane bezrobotnym na własny biznes to są chyba najczęściej wydane pieniądze w błoto bo biorą to osoby, które mają kasę a tylko figurują jako bezrobotni i czekają tylko aż inie okres po którym mogą firmę zamknąć. Ciekawe gdzie można znaleźć jakieś zestawienia ile firm założonych przez pieniądze z dotacji dla bezrobotnych przetrwało więcej niż 3 lata?
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Dotacja dla bezrobotnych z Urzędu Pracy Ara 4 06-30-2014 10:41