KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Dotacje unijne > na założenie firmy

GDZIE ZGŁOSIĆ SIĘ PO DOTACJE?

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 02-11-2010, 23:44   #1
A.G.
 W roku ubiegłym liczba bezrobotnych wzrosła o ponad 600 tysięcy. W Polsce beż pracy wciąż pozostaje ponad 2,05 mln osób. Ażeby zmniejszyć bezrobocie i wspierać rozwój małych firm Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przeznacza ponad 590 mln zł w ramach działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Ponadto województwa przeznaczą na wsparcie w projektach outplacementowych ( poddziałanie 8.1.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki) około 290 mln zł.

Wiele osób, które straciły prace jednak nie wie w jaki sposób mogłyby skorzystać ze środków i gdzie powinny się zwrócić o pomoc po wsparcie. Najlepiej ażeby taka osoba rozejrzała się dokoła. Poszukała w prasie lub w powiatowym urzędzie pracy operatorów , którzy prowadzą programy i i wypłacają środki. Wiele informacji można również znaleźć w Internecie. Jak się okazuje to właśnie po przez Internet najwięcej osób uzyskuje odpowiednie informacje i trafia do Agencji Rozwoju Regionalnego.

Każdy region ma swoich operatorów, są oni wybierani przez wojewódzkie urzędy pracy lub urzędy marszałkowskie. Na Mazowszu z kolei Agencje są wybierane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Jeśli chcemy otrzymać aktualne informacje o naborze prowadzonym przez operatorów lub o planowanych najbliższych naborach do programów to powinniśmy się skontaktować w urzędem marszałkowskim bądź wojewódzkim urzędem pracy. Również na stronach tych urzędów istnieją zakładki , w których każdy może uzyskać informacje na temat aktualnych programów oraz danych adresowych operatorów. Można również skontaktować się bezpośrednio z punktem informacyjnym Europejskiego Funduszu Społecznego.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 07-01-2010, 16:42   #2
Ambrea1983
Te dotacje na założenie firmy to jeden wielki przekręt. Pożyczają ludziom pieniądze, a później jakieś wizyty i kontrole. Na wszystko nawet na gumkę do ścierania trzeba mieć kwitek. Każdy harmonogram musi się zgadzać co do joty. Inaczej robią problemy.Oczywiście problemu nie robią same instytucje ale panie tam pracujące. Panie urzędniczki są bardzo skrupulatne momentami aż upierdliwe. Przyczepią się do każdego przecinka. Zamiast pomóc człowiekowi w starcie, wesprzeć go. Po to przecież są. To zaczynają go straszyć i traktować jak potencjalnego złodzieja i przekręta. Moi znajomi założyli firmy z dotacji. I teraz załują, bo są na każdym kroku kontrolowani.
Ambrea1983 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-2014, 13:34   #3
Ziutek
Te kontrole to zupełnie normalna i naturalna sprawa. Ty piszesz o porządnych przedsiębiorcach, ze są kontrolowani, ale to wynika z tego że jest wiele przekręciarzy, którzy tylko szukają sposobów jak wyciągnąć kasę nie na to co powinni. Niestety bardzo często dochodzi do oszustw i wystawiania lewych faktur itp spraw.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-2014, 13:00   #4
edyta.olsztyn
Witam, do końca czerwca nasza firma proponuje bardzo nisko oprocentowaną pożyczkę dla firm z województwa warmińsko-mazurskiego. Środki pozyskane z Unii Europejskiej. Nawet dla nowo otwartych firm. Pożyczka na cele inwestycyjne. Oddział Olsztyn tel. 690 840 640
edyta.olsztyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-2020, 11:27   #5
salivan20
Po dodacje najlepiej zgłosić się do doradcy rolniczego, sporządzi on odpowiedni biznesplan który zaważy o opłacalności gospodarstwa (kieruje się to głównie do młodych rolników mających gospodarstwa który nie korzystali jeszcze z funduszy strukturalnych)
salivan20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
co zawiera program innowacyjna gospodarka, kto może dostać dotacje unijne dla firmy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Gdzie najlepiej założyć konto oszczędnościowe? A.G. 14 03-23-2018 13:39
Gdzie jest najwięcej nierzetelnych dłużników? A.G. 2 12-15-2014 13:39
Gdzie lokata na 10 tysięcy ? M.W. 5 07-31-2014 17:26
Gdzie w Polsce zarabia się najlepiej? A.G. 3 03-03-2014 13:12