KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Dotacje unijne > na założenie firmy

FUNDUSZE UNIJNE NA ZAŁOŻENIE FIRMY

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 3.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 04-10-2012, 19:46   #1
zetDostając odmowną decyzję w banku, w sprawie kredytu na założenie firmy, nie powinniśmy się załamywać. Nadal trwają nabory wniosków do działania 6.2 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki- „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”.

O finansowe wsparcie mogą ubiegać się osoby będące od dłuższego czasu na bezrobociu(osoby przed 25 i po 45 roku życia). Szczególnie premiowane są osoby mieszkające na wsi oraz kobiety powracające do zawodu. Warto powalczyć o tą dotację, gdyż maksymalnie można otrzymać 40 tysięcy złotych. Jest to całkiem spora suma, która pomoże spełnić sen o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Oprócz dotacji, można ubiegać się wynagrodzenie pomostowe-regularnie wypłacana przez pół roku kwota, mniejsza niż minimalne wynagrodzenie.

Jeśli chodzi o pomoc zwrotną. To istnieje szansa zaciągnięcia pożyczki na preferencyjnych warunkach. Jej oprocentowanie wyniesie jedynie 0,5 proc. stopy redyskonta weksli NBP. Mowa tutaj o pożyczce do 50 tys. zł, udzielanej w ramach inicjatywy innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej. Beneficjentami mikropożyczki mogą być osoby pracujące, studenci oraz absolwenci.


zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 06-13-2012, 14:39   #2
Mareczek33
Dotacje unijne są bardzo dobrym sposobem na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Niestety zdarzają się również nieuczciwe osoby, które wykorzystują je w zupełnie innym celu niż ten właściwy, a całą sprawę tuszują na wiele różnych sposobów, np. lewymi fakturami. Na szczęście w wielu przypadkach udaje się takich kombinatorów namierzyć i muszą oni zwracać całe dofinansowanie. Polak potrafi...
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-31-2012, 01:43   #3
Karinka
Programów Unijnych jest sporo i rzeczywiście działają bo sam mam znajomych, którzy dostali sporą kasę na to żeby założyć i rozkręcić własny biznes. Problem jednak w tym, że żadne z wspomnianych powyżej osób na dzień dzisiejszy nie prowadzi już tej działalności bo zostały one pozamykane w pierwszym dopuszczalnym przez dany program terminie ...
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-2012, 10:07   #4
Sebek1980
A jeśli można wiedzieć, jakie były główne powody zamknięcia działalności? Pomysł na biznes okazał się nietrafiony pomimo szczerych chęci, czy dotacja po prostu "rozeszła się" i jednocześnie skończyła się zabawa w biznesmena? Słyszałem o różnych sytuacjach, dlatego pytam.
Sebek1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-25-2012, 10:33   #5
Jurek K.
Niestety kiedyś bardzo się zraziłem do tego typu dotacji. Było to w czasie, gdy nie pracowałem, a ze znalezieniem pracy były dość duże problemy. Urząd pracy co chwilę alarmował w mediach, że dysponuje funduszami na założenie firmy, chętnie by je rozdysponował, jednak chętnych nie ma. Poszedłem zasięgnąć informacji i dowiedziałem się, dlaczego chętnych nie ma. Po prostu kobieta, która się tym zajmowała, skutecznie zniechęcała do tego każdego, kto tylko miał jakiś pomysł na biznes i chciał go zrealizować. Według niej nic się nie opłacało, nic nie miało sensu, a w ogóle to odniosłem wrażenie, że przeszkadzam jej w piciu kawy i malowaniu paznokci. Później już nigdy nie próbowałem ubiegać się o żadną dotację. Jak tylko przypomniała mi się pani urzędniczka, od razu mi się odechciewało.
Jurek K. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-22-2016, 10:18   #6
Warto
Dotacja unijna jest bardzo dobrym rozwiązaniem, po za tym jest wiele programów z których można skorzystać, ale każdy z nich ma jakieś wymagania, i tu pies pogrzebany papierki, świstki liczenie jeżdżenie składanie ubiegałem się strasznie i tak zawsze coś było źle, ale ostatnio kolega znalazł taką stronę unifund.pl na której pytasz o te dotacje oni się kontaktują i mówią czy pełniach wymagania czy nie, jeśli tak to pomagają wypełniać wnioski i komplementować wszystkie dokumenty. Nie korzystałem z niej ale słyszałem że jest spoko.
Warto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-22-2016, 12:36   #7
twoje-finanse
Pamiętaj, aby nigdy nie startować na samych dotacjach, trzeba mieć kapitał własny, start w 100 % na środkach zewnętrznych to nieuchronna katastrofa. 95 % firm tego typu zalicza w ciągu 5 lat padaczkę.
twoje-finanse jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
kto może dostać dotacje unijne dla firmy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Fundusze unijne na agroturystykę A.G. 7 05-12-2014 20:25
Założenie firmy w jednym okienku w Idea Banku zet 1 06-19-2012 09:24
Oddłużenie alex1212 1 09-19-2010 12:22