KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Rynek finansowy > parabanki

CZY WARTO KORZYSTAĆ Z USŁUG DORADCÓW FINANSOWYCH?

 
Ocena: Ocena wątku: 2 głosów, 3.50 średnia.
Linki sponsorowane


stare 05-22-2010, 00:15   #1
A.G.
 Czy pracownicy firm doradczych dobrze i rzetelnie doradzą nam, który kredyt wybrać? Czy można na nich polegać. Czym kierują się doradcy finansowi przy sporządzaniu analiz i rankingów. Jaka firma doradcza jest najstarsza na polskim rynku. Na jakiej zasadzie działają doradcy finansowi? To wszystkie pytanie zdaje co drugi Polak. Wiedza ogólna o doradcach finansowych nie jest zbyt szeroka.

W Polsce rynek usług bankowych oraz doradztwo finansowe jest stosunkowo nową dziedziną. Najstarszą w Polsce firmą doradczą jest Expander. W tym roku firma ta będzie obchodzić swój dziesiąty jubileusz działalności. Jak na razie doradztwo finansowe jest dziedziną, która charakteryzuje się dużym tempem wzrostu. Firm doradczych wciąż w Polsce przybywa. Jest to skutek również większego zapotrzebowania na usługi doradcze.

Czym się generalnie zajmują doradcy finansowi?

Doradcy mają za zadanie przedstawić klientowi jak najbardziej optymalne oferty kredytowe. Oczywiście usługa doradcza nie musi dotyczyć tylko produktów kredytowych, ale również mogą to być propozycje dotyczące inwestowania oraz sposobu oszczędzania środków finansowych. Doradcy sporządzają różnego rodzaju plany kredytów oraz inwestycji. Ich celem się pomoc w zarządzaniu budżetem gospodarstwa domowego.

Jak działają firmy doradcze?

Każda firma kieruje się innym modelem postepowania.Jedne z nich stawiają na biura przy głównych ulicach miasta, gdzie przewija się codziennie jak najwięcej osób. Te firmy zazwyczaj zatrudniają etatowych wysoce wyspecjalizowanych pracowników. Do takich firm należą: Expander, Open Finance. Jeszcze inne firmy stawiają bardziej na mobilność. Ich placówki są niewielkie, a cała działalność opiera się na doradcach mobilnych. Są to tak zwane back office. Wśród takich firm możemy wyróżnić AZ finanse, Money Expert oraz Goldenegg.


W jakich produktach specjalizują się firmy doradcze?

W Polsce większość działających firm, zajmujących się doradztwem finansowym koncentruje się na produktach kredytowych. Są to w szczególności kredyty hipoteczne. Firmy te nawiązują współpracę z deweloperami oraz agencjami nieruchomości. Ci ostatni podsyłają do placówek doradczych ostatnio najwięcej klientów. Równie ważne są rekomendacje obsłużonych klientów oraz zgłoszenia internetowe. Co ciekawe coraz częściej firmy doradcze pozyskują swoich kredytobiorców przez Internet.

Firmami specjalizującymi się w kredytach długoterminowych są takie firmy jak: Expander oraz Open Finance. Są też firmy, które koncentrują się głównie w kompleksowych usługach, które polegają na przygotowaniu długoterminowego planu finansowego dla danego gospodarstwa domowego.

Jakie są zalety korzystania z usług doradców finansowych?

Przede wszystkim to, że w jednym miejscu możemy podejrzeć oferty wielu banków. Doradcy postaraj się je porównać. I biorąc pod uwagę nasze preferencje wykazać najodpowiedniejsze oferty. Doradcy pomagają również klientom w przygotowaniu wniosków kredytowych. Doradca składa je za klienta nawet w kilku bankach. Po otrzymaniu decyzji z kilku banków, przy współpracy i pomocy doradcy klient wybiera najtańsza i najlepszą ofertę.

Kto płaci doradcom finansowym?

Porada doradcy zazwyczaj nic klienta nie kosztuje. W większości przypadków firma finansowana jest przez bank, którego oferty prezentuje.

Czy można ufać doradcom finansowym?


Wielu nasuwa się pytanie, na ile doradcy są niezależni skoro opłacani są przez banki. Wiadomo bowiem, że banki bardzo często wynagradzają firmy dodatkowymi prowizjami w zamian za ściągniecie do nich klientów i zachęcenia ich do skorzystania z oferty kredytowej danego banku. Jednak same firmy twierdzą, że współpracują z tyloma bankami, że nie ma już banów tylko premiowanych. Od każdego banku firma otrzymuje procent, dlatego też stara się nie faworyzować żadnego z nich.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 07-23-2012, 09:14   #2
Mareczek33
Kilka lat temu "przykleił się" do mnie jakiś doradca finansowy... niby z czyjegoś polecenia. Nie pamiętam dokładnie co to była za firma, ale bardzo się zniechęciłem, bo jeszcze zanim ten pan przedstawił mi swoją ofertę, już miał dalekosiężne plany, co zrobi z moimi pieniędzmi. Przy tym był tak namolny, że niektórzy akwizytorzy od "cudownych aparatów do masażu" czy innych dziwnych rzeczy, odpadali przy nim w przedbiegach. Nie wspomnę już o tym jak mnie nękał telefonami... Tak więc na razie podziękuję za takie usługi...
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-23-2012, 14:37   #3
Sergio87
Istnieje wiele opinii na ten temat i praktycznie brak złotego środka. Jedni chwalą sobie tego typu usługi, natomiast drudzy wytykają nie profesjonalizm i stronniczość pracowników doradczych firm. Wiele osób zatrudnianych na stanowisku doradcy finansowego nie zna podstawowych terminów ekonomicznych. Znają tylko zagadnienia przekazane na ekspresowych szkoleniach. Jeśli chodzi o stronniczość to wszyscy wiemy, że doradcy finansowi obracają się w obrębie tych samych produktów finansowych-po prostu premiowane są oferty banków, które nawiązały współpracę z danym biurem doradczym.
Sergio87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-29-2012, 13:49   #4
Finansum
Biznesplan – część finansowa. Napisanie dobrego biznesplanu stanowi nie lada wyzwanie – tym bardziej, że jego zadaniem jest najczęściej przekonanie potencjalnego inwestora co do tego, że wyłożenie pieniędzy na dane przedsięwzięcie jest jak najbardziej uzasadnione. Plan biznesowy musi się odznaczać między innymi przejrzystą kompozycją – dlatego ważne jest to, by został podzielony na części. Jedną z nich stanowi część finansowa. Niewątpliwie jest to najtrudniejszy element całego opracowania.

Niezbędna jest tutaj bowiem specjalistyczna wiedza na temat finansów. Jeżeli ktoś jej nie posiada, wówczas opracowaniem opisywanej części planu powinien się zająć fachowiec – czyli doradca finansowy. Muszą tutaj zostać podane dokładne koszty, jakie wiążą się z wprowadzeniem danego pomysłu w życie. Pod uwagę należy wziąć przy tej okazji kapitał własny firmy – jego wysokość musi zostać poświadczona odpowiednimi dokumentami. Część finansowa zawierać też powinna symulację rentowności przedsięwzięcia, co wiąże się z określeniem granic jego opłacalności.
Finansum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-14-2013, 00:06   #5
ZnanyDoradca
Jak widać nie każdy jest przekonany do korzystania z usług doradców finansowych. W moim odczuciu to wszystko zależy na kogo trafiamy. Oczywiście są lepsi i gorsi doradcy - pytanie jak to sprawdzić? Najważniejsze w tym wszystkim wydaje się otrzymanie dobrej rekomendacji - i to od jak największej liczby osób. Jeśli jeszcze macie wątpliwości zapraszamy do naszego serwisu - tam znajduje się ranking najlepszych doradców. Jeśli macie już kogoś poleconego, zawsze możecie sprawdzić go u nas lub namówić do założenia profilu :-)
ZnanyDoradca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-23-2013, 14:09   #6
zalatana
Rekomendować mogą też osoby które sie tym zajmują zawodowo.I to jest przykre bo takie osoby powinny być bezstronne
zalatana jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-24-2014, 15:11   #7
medra
Pewnie, że warto - idziesz do doradcy to ogarnia ci większą ilość ofert, samodzielnie tego nie zrobisz, w tej branży promocje pojawiają się w zasadzie codziennie. Nam np. Górnośląskie Towarzystwo Finansowe wynalazło pożyczkę, której sami nie znaleźliśmy, a która dała nam spore oszczędności, bo inaczej byśmy wzięli coś drogiego. Póki doradca nie bierze kasy za samą rozmowę to warto.
medra jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-17-2014, 12:56   #8
Radek89
Moim zdaniem na prawde warto.
Pare miesięcy temu skorzystałem z usług GeminiPolska w Krakowie, doradca pomógł mi z kredytem hipotecznym. Wybrał dla mnie najlepsza oferte, generalnie nie musiałem o nic sie martwić. Obecnie regularnie korzystam z ich usług w sprawie inwestycji. Na prawde polecam
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-2015, 08:39   #9
Juzwika
ja również uważam że warto. szczególnie jak ktoś zna się na swoich "fachu" i wie co robi. niestety muszę stwierdzić że nie wielu jest takich. ja skorzystałam w końcu z usług . bardzo mi pomogli, warunki znaleźli bardzo korzystne a ja się nie martwiłam. wiedziałam że będzie dobrze
Juzwika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-29-2015, 12:22   #10
SebastianM
Skorzystać warto, ale trzeba robić to z głową, ponieważ rynek jest jeszcze młody i dużo jest na nim nie doradców, ale sprzedawców . Zebrałem jednak w jednym miejcu kilka przydatnych informacji które (mam nadzieję) przydadzą się osobom, które zastanawiają się, czy skorzystać z pomocy doradcy finansowego, czy też nie.
SebastianM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
gdzie jest najlepszy doradca finansowy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Czy warto kupić akcje PZU? A.G. 13 09-21-2016 13:02
Reklamy produktów finansowych kłamią A.G. 3 12-23-2013 14:11
Jak korzystać z konta osobistego żeby nic nie kosztowało? A.G. 4 06-30-2010 14:42