KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Podatki

DONOSY DO URZĘDU SKARBOWEGO NA SĄSIADÓW

 
Ocena: Ocena wątku: 2 głosów, 3.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 09-17-2010, 14:56   #1
A.G.
 Liczba donosów do skarbówki z roku na rok rośnie. “Życzliwi” Polacy coraz chętniej donoszą na firmę lub sąsiada do fiskusa. W tym roku do skarbówki wpłynęła rekordowa liczba donosów. Najczęściej życzliwi obywatele donoszą na konkurencyjne firmy oraz na byłych małżonków. Pod względem ilości donosów przoduje Warszawa, Poznań, Kraków i Katowice.

Najchętniej donoszą Warszawiacy...

Najchętniej donosy są wysyłane do Urzędu Kontroli Skarbowej za pośrednictwem e-maila. Takich sygnałów o nieprawidłowościach podatkowych najwięcej wpływa do Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie. Niedaleko za stolicą plasuje się Poznań, Katowice oraz Kraków.

Sąsiad rzetelniejszy niż inspektor skarbowy...


Życzliwi obywatele informują niemal o wszystkim. Przeprowadzają bardziej szczegółowe kontrole niż zrobiłaby to specjalna izba. Najczęściej do fiskusa trafiają informację o przekrętach podatkowych sąsiadów, byłych małżonków, byłych pracodawców oraz konkurencyjnych firm.

Okazuje się, że obywatele w ten dziwny i niezbyt etyczny sposób załatwiają swoje sprawy. Fiskus staje się ostatnią deską ratunku dla firm, które nie radzą sobie z konkurencją oraz dla pracowników, którzy nie otrzymali wynagrodzenia. Równie często donoszą sąsiedzi. Najczęściej donosy dotyczą najmu mieszkania.

W tym roku rekord donsów do fiskusa...


Każdy donos jest poważnie traktowany przez inspektorów podatkowych. Szczególnie poważnie podchodzi się do zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podatkowego przez przedsiębiorców.

W tym roku padnie rekordowa liczba donosów. Niestety z powodu wyborów samorządowych wielu radnych stosuje taktykę eliminacji konkurenta poprzez nasłanie na niego kontroli skarbowej.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 09-24-2010, 17:40   #2
Wrocławianka
Niektórym osobom donosicielstwo chyba zostało jeszcze za komuny, gdzie żeby przetrwać trzeba było donosić. Ale może to takie tylko tłumaczenie, bo bez donoszenia też dało się życ i nie trzeba było nikogo sprzedawać. Donoszenie na kogoś bez względu na to gdzie, jest dla mnie cecha słabych ludzi. Nie mogą sobie poradzić w rzeczywistym świecie więc posuwają się do takich czynów. Rozwiązują swoje problemy po przez urzędy. Poza tym Polacy to bardzo ale to bardzo zawistny i chciwy naród. Niestety ale temu nikt nie może zaprzeczyć. Każdy zazdrości każdemu i jeśli tylko komuś się uda to od razu źle mu się życzy.. porażka
Wrocławianka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-28-2010, 20:31   #3
Baxter
Mam podobny przypadek w rodzinie niestety. Była żona mego brata tak się piekli o to, że jemu idzie po rozwodzie lepiej niż jej, że wsypała go za to, że nie wykazuje wszystkich dochodów. Teraz brat pietra ma jak nic, a ta się cieszy bo udało się jej go upokorzyć i zranić. Mówią, że kobiety są płcią słabą- z tym się nie zgodzę to najbardziej złośliwe i mściwe istoty. Nie bez powodu w urzędach w większości pracują kobiety:P hehe
Baxter jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-29-2010, 20:24   #4
laik
To jest nienormalne, takie donoszenie na sąsiadów. No i co to komu da? Ja bym powalił taką satysfakcję
laik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-29-2010, 21:44   #5
Pistacja
No też się zgodzę z tym, że nienormalne. Aż się zdziwiłam czytając ten artykuł, że ludzi na to stać. Widać u nas nie mogą przeboleć faktu, że komuś może się wieść. Ludzka zawiść nie ma granic. Jednak Wrocławianka ma chyba rację.Ludzie przyzwyczaili się skarżyć i donosić. To znaczy istnieje jeden typ ludzi co to robią. Z zazdrości, ciekawości a może dlatego, że nudzi im się w życiu lubią uprzykrzać je innym. Jest jedno słynne przysłowie, które by można tu przytoczyć...-> Żyj i pozwól żyć innym.
Pistacja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-30-2010, 10:08   #6
Wera_nika
Niektórzy ludzie już tak mają, że jak nie pomarudzą, albo nie naskarżą na sąsiadów to później źle się czują. Nawet na tych zdawać by się mogło najspokojniejszych dzielnicach szerzy się donosicielstwo. Ludzie rzucają kłody pod nogi innym, co by im się nie wiodło lepiej niż nam...
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-2010, 19:22   #7
Koka
zazdrośni sa Polacy jak widać, chociaz jesli pracodawca jest mi winien kilka wypłat, a wiem, ze kręci na podatkach, to może taka kontrola by się mu przydała na opamiętanie.
Koka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2012, 17:36   #8
zet
A ja właśnie czasem mam taką ochotę żeby donieść na kogoś gdy widzę, że to zwykły oszust i złodziej.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2012, 22:05   #9
Karinka
nie no przecież to chyba tylko w naszym kraju ludzie mają takie problemy w stylu jak się donosi na swojego sąsiada do skarbówki. W każdym normalnym kraju człowiek zajmuje się swoją pracą i tym żeby mieć lepiej niż sąsiad, a u nas zamiast się rozwijać i robić coś nowego to kombinujemy co zrobić żeby sąsiad miał gorzej od nas. Dla mnie jest to nie do zaakceptowania i dlatego między innymi na pewno kiedyś z tego kraju wyjadę gdzieś gdzie nie dość, że jest cieplej, ale także ludzie nie zajmują się donoszeniem na swoich sąsiadów.
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-19-2013, 11:22   #10
Wiktorka
Niestety w naszym kraju ludzie nie interesują się sobą, lecz problemami innych. Naprawdę wiele osób składa donos do fiskusa-


Takie osoby widocznie nie mają swojego życia, bo bardziej interesują innymi niż sobą.
Wiktorka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
co nowego wymaga ministrestwo finansów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Dotacja dla bezrobotnych z Urzędu Pracy Ara 4 06-30-2014 10:41