KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Pożyczki pozabankowe

POŻYCZKA(KREDYT) POZABANKOWA, BEZ BIK- NA CO UWAŻAĆ?

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 03-22-2010, 12:33   #1
A.G.
 Ogromną popularnością szczycą się ostatnio pożyczki z parabanków. Wiele osób zadłużonych albo z niekorzystną historią kredytową szuka pomocy właśnie w tym sektorze. Pożyczka pozabankowa może być ich jedyną deską ratunku, pod warunkiem, że jest udzielana na uczciwych warunkach.

Na rynku w ostatnim czasie pojawiło się wiele firm udzielających pożyczek. Często ich działalność ociera się niemal o lichwę. Zachęcają oni klienta do zapożyczenia się oferując im "korzystne" warunki, nie informując jednak o wszystkich kosztach pożyczki.

Na co więc należy zwrócić uwagę, jeśli zamierzamy skorzystać z usług firm pożyczkowych?


1.Rzeczywisty koszt pożyczki


Przede wszystkim należy skalkulować ile rzeczywiście będzie nas kosztowała pożyczka. Nie podpisywać umowy dopóki nie podliczymy całkowitego kosztu pożyczki. Bardzo często firmy informują nas tylko o nominalnym oprocentowaniu i ewentualnych kosztach prowizji.Dopiero przy okazji podpisywania umowy ujawniają się dodatkowe koszty typu ubezpieczenia czy opłata za prowadzenie rachunku pożyczkobiorcy albo koszty powiadomień o racie. Klient wówczas już zdeterminowany zgadza się na wszystkie warunki racjonalnie nie myśląc o dodatkowych kosztach.

Tak więc, zanim podpiszą Państwo jakąkolwiek umowę należy się zapoznać z wszelkimi DODATKOWYMI kosztami. To co może wydać się mało istotne dla pożyczkodawcy dla Państwa może okazać się gwoździem do trumny. Często bowiem jest tak, że dodatkowe koszty przewyższają pierwotne nawet o kilkadziesiąt czy kilkaset %.

2.Żądaj podania rzeczywistej stopy procentowej

Każda instytucja bez względu na to czy jest to bank czy parabank ma obowiązek przedstawić rzeczywiste oprocentowanie. W przypadku firm prywatnych zazwyczaj zwlekają one z tym do samego końca dlatego warto się upomnieć i poprosić o ewentualną kalkulację raty. Średnio przy firmach pożyczkowych rzeczywista stopa oprocentowania wynosi od 60% do 100%.

3.Dodatkowe ubezpieczenia

Firmy stosują chwyty marketingowe, proponując klientom dodatkowe ubezpieczenie za możliwość negocjacji marży czy prowizji. Warto dowiedzieć się wcześniej jakiego rodzaju jest to ubezpieczenie, ile faktycznie wynosi składka i co oferuje nam w zamian za jego wykup firma ubezpieczeniowa. Bardzo często ubezpieczenia te oferują bardzo okrojony pakiet usług.

Dlatego też należy się głęboko zastanowić :

1) czy ubezpieczenie jest nam niezbędne
2) czy wykup ubezpieczenia jest warunkiem koniecznym do otrzymania pożyczki
3) jaki jest koszt ubezpieczenia
4) czy wykup ubezpieczenia w zamian za obniżkę marży/prowizji się nam kalkuluje
5) jakie usługi oferuję nam firma w zamian za wykup ubezpieczenia.

Czasem warto wykupić ubezpieczenie w towarzystwie ubezpieczeniowym i skorzystać z oferty tradycyjnej pożyczki.Ubezpieczenie zakupione w towarzystwie ubezpieczeniowym wiąże się bardzo często z dużo bogatszym pakietem ubezpieczeniowym.

3. Miejsce zaciągania pożyczki

Bardzo popularne ostatnio stało się, obsługiwanie klientów w domach. Oczywiście żadna z firm nie robi tego charytatywnie i za każdą taką obsługę pobiera sobie tłuste honorarium. W domu klienta jest możliwość podpisania wniosku jak i pełna obsługa pożyczki. Klient może co miesiąc należną ratę przekazywać przedstawicielowi firmy, jednak musi liczyć się z tym, że jego rata wówczas wzrośnie nawet o kilkadziesiąt złotych.

Niestety niektóre firmy pożyczkowe nie chcą w ogóle udzielać pożyczek, klientom którzy nie życzą sobie obsługi w domu. Nie mogą oni naciągnąć klienta na dodatkowe koszty. Dlatego warto korzystać ze stacjonarnych oddziałów obsługi, ażeby nie narażać się na horrendalne koszty obsługi mobilnej.


4.Wysoka opłata za wniosek


Firmy pożyczkowe zarabiają bardzo dużo na rozpatrzeniu wniosku. Teoretycznie opłata jest zwracana, jednak szuka się wielu kruczków prawnych by tego uniknąć. Opłata za rozpatrzenie wniosku zazwyczaj wynosi od 4- 6% wartości pożyczki. W niektórych wypadkach opłata jest kredytowana w innych firmy każą sobie płacić już na samym początku.

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele firm oferujących pożyczkę za sms. Firmy te każą wysyłać drogie sms ( po 30 zł) w zamian za rozpatrzenie wniosku albo w zamian za zbadanie samej wierzytelności potencjalnego pożyczkobiorcy. Niestety po wysłaniu sms albo dostajemy sms zwrotny informujący nas o trudnościach w wyliczeniu zdolności kredytowej albo informujący o tym, że pożyczka nie została przyznana. Firmy te wyłudzają tylko pieniądze od klientów.

5.Dokładne zapoznanie się z umową

Zanim podpiszemy umowę pożyczki warto by było ją skonsultować z osobą zaufaną. Najlepiej jednak gdyby umowę tę przejrzał prawnik albo pracownik Federacji Konsumentów. Wówczas będziemy mieli pewność, że umowa ta jest korzystna nie tylko dla jednej ze stron.

Umowy pożyczkowe bardzo często są obszerne i pisane małym drukiem. Bywa również, że wydrukowane umowy są niezbyt czytelne. Wówczas klient powinien poprosić o ponowne wydrukowanie umowy w celu dokładniejszego zapoznania się z nią.

Nie wstydźmy się czytać umowy!!! Wiele osób przewertuje tylko kartki i mówi, że zapoznało się z warunkami. W domu okazuje się, że umowa zawiera postanowienia, o których nas nie poinformowano. Jeśli w trakcie czytania znajdziemy jakiś niejasności poprośmy o wytłumaczenie pracownika firmy. Najlepiej gdyby przy podpisywaniu umowy była z nami jeszcze jedna osoba. Wówczas dużo trudniej zmanipulować pracownikowi klienta.

6. Natarczywa windykacja

Nie każda firma pożyczkowa jest firmą rzetelną. Wybierając firmę powinniśmy zasięgnąć uprzedniej opinii na temat jej funkcjonowania. W Internecie istnieje wiele for dyskusyjnych, gdzie możemy znaleźć opinie na temat danej firmy.
Sprawdzenie firmy jest bardzo ważne.

Wiele firm oferujących kredyt/pożyczkę bez sprawdzania w BIK, stosuje niecywilizowane metody windykacji niespłacanych należności. Bywa, że w przypadku nierzetelnych pożyczkobiorców są stosowane horrendalne kary pieniężne albo psychiczne zastraszanie.

Niestety ale coraz częściej do sądu trafiają sprawy o brutalne ściąganie należności. Nowo powstające prywatne firmy pożyczkowe zamiast korzystać z usług profesjonalnych firm windykacyjnych, tną koszty zatrudniając typowych osiłków.


Firmy pożyczkowe wobec, których prowadzone są postępowania UOKiK:

1.Provident
2.Euro Providus
3.PUH Eden (Janikowo)
4.Beata Wieczorek (Gliwice)


--------------
Autor:Aleksandra Grudnowska


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 03-31-2010, 14:02   #2
iwoleh63
Wszystkich ubiegających się o pozyczke w firmie PUH "EDEN" w Janikowie
ul. Glowna 31/26 u pana Krzystofa Trafnego prosimy o zgloszenie się na posterunek policji poieważ ten pan wyludza pieniądze nie udzielając żadnych pożyczek. Im więcej nas będzie tym wyższa kara dla tego oszusta.
iwoleh63 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-13-2010, 07:57   #3
edenkt
Cytat:
Napisał iwoleh63 Zobacz post
Wszystkich ubiegających się o pozyczke w firmie PUH "EDEN" w Janikowie
ul. Glowna 31/26 u pana Krzystofa Trafnego prosimy o zgloszenie się na posterunek policji poieważ ten pan wyludza pieniądze nie udzielając żadnych pożyczek. Im więcej nas będzie tym wyższa kara dla tego oszusta.
************************************************** ********
Jako właściciel Firmy "Eden" mogę tylko opłacić tej osobie badania psychiatryczne i wymagane leczenie. Nikt mądry nie wyzywa kogoś od oszustów . Na temat udzialanych pożyczek, jest odpowiednia dokumentacja,na dzień dzisiejszy Firma 'Eden" jest wierzycielem pożyczek gotówkowych na kwotę około 150000tys.zł -częściowo potwierdzone wyrokami. więc ludzie oszukują mnie , a nie ja ludzi. Tylko jest jedna różnica Policja umarza sprawy i kieruje na drogę cywilną .Odważna osoba która ma racje , powinna się ujawnić i proszę o to , ponieważ będzie napewno sprawa w Sądzie.Oszczędzi mi to czas ustalenia.Ja nie mam nic do ukrycia ;Krzysztof Trafny , ubolewam na tym że nie każdy umie korzystać z internetu. jezeli faktcznie znajduje się jakaś osoba , która czyje się oszukana proszę okontakt 523513736 , 698081617 , po werfikacji dokumentacji moja osoba dokonuje zwroty.Również ostrzegam że są osoby które są naciagane ,ale to ktoś powołuje się na moją Firmę. Od tego sa telefony i można sprawdzić kto z nami współpracuje.
edenkt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-14-2010, 09:21   #4
edenkt
Nie wim skąd administrator ma te nie prawdziwe informacje o mojej Firmie, ponieważ Pożyczki są udzielane na 13% prowizji , odsetki w skali roku 5%+opłata za przystąpienie 50,00zł+rozpatrzenie wniosku 20,00zł , wysłanie płyty z dokumentacją 25,00zł. Proszę mnie nauczyć liczyć lub wyjasnić jak u mnie wychodzi 100%.A co do UOKiK to jest prowadzona stara sprawa i dotyczy umowy. Co do windykacji mamy umowy z Fimą windykacyjną lub sprawy prowadzone przez Sąd i komornika Sądowego i PUH"EDEN' do tego opisu nie pasuje. Więc proszę o sprostowanie. pozdrawiam Krzysztof Trafny-Właściciel Firmy. Tel.698081617
edenkt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-14-2010, 10:28   #5
A.G.
 
Dostałam zgłoszenie, że temat/post narusza jakieś Pana prawa. Jeśli chodzi o administrację to zamieściła ona tylko sprawdzone wcześniej informacje. Pomysł na artykuł został zaczerpnięty z serwisu finansowego Forsal i Gazety Prawnej, gdzie informacja odnośnie prowadzenia sprawy UOKIK wobec Państwa firmy jest zamieszczona. Przeczytałam jeszcze raz artykuł i nie widzę,żeby pisało cokolwiek o Pana firmie.Artykuł dotyczy tematyki ogólnej i ogólnie opisane są firmy pożyczkowe. Jedyne jest podana informacja,o prowadzonym postępowaniu UOKIK. Sam Pan przyznał, że takie postępowanie rzeczywiście jest prowadzone.

Więc nie rozumiem skąd zarzuty, że podane informacje są nieprawdziwe? Artykuł ma formę ogólną i nie oczernia, żadnej z firm. Nigdzie w treści artykułu nie pada nazwa Pana firmy. Postępowania UOKIK są podane na dole artykułu i nie dotyczą one tylko działu "natarczywej windykacji", ale postępowania ogółem. Jedyne co mogę zrobić to oddzielić belką tę część od całości treści artykułu, żeby nie myliło się użytkownikom.

Co do wypowiedzi,.. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników. Taka informacja jest podane na samym dole strony.Wypowiedzi są niemoderowane i automatycznie dodawane. Jeśli uważa, Pan że wypowiedź tego użytkownika lub innego naruszają jakieś prawa i są niezgodne z prawdą możemy podać adres IP tego użytkownika oraz adres e-mail. Umożliwiło by to ściganie tego użytkownika za podanie nieprawdziwych informacji.

Z naszej strony tylko tyle...
Pozdrawiamy.
A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-2010, 20:34   #6
samanta2010
Znam bardzo dobrze tego Jegomościa.Uważajcie bo sprzedawał już wszystko od saturatorów wody przez karty telefoniczne po wieńce.Ale nigdy nie miał towaru a cierpieli jego niby pracownicy.Ogłaszanie się że udziela pożyczek jest nie lada odwagą zważywszy na to że szuka go sporo wierzycieli.Kilka lat temu też miał sprawę za udzielanie pożyczek , których oczywiście nikt nie dostał.Ja tego pana śledzę ładnych kilka lat bo jest mi dłużny pieniądze.
samanta2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-2010, 14:46   #7
emeryt
Do bardzo nieuczciwych firm należy również zaliczyc firmę PROMINENT w Warszawie. Biorą opłaty przygotowawcze i wpłaty na wynagrodzenie a pożyczek nie udzielają. Proszę uważac na tą firmę , jest niuczciwa. Na początku są ładne słówka, obiecanki , a póżniej piętrzo się problemy. Ciekawy jestem ile ludzi już oszukali. Czas skończyc z tą firmą .
emeryt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-2010, 04:19   #8
Daria
Na złodzieju czapka gore.Widocznie Pan X ma coś na sumieniu skoro się tak zdenerwował. Zresztą po co ludzie mieliby go oczerniać skoro go nie znają i nie mają żadnych zatargów z tą firmą ani z jej właścicielem? Administrator jasno napisał, że takie informacje znajdują się również na dwóch innych serwisach finansowych więc z pewnością są sprawdzone. Poza tym porządna firma nie przejmowałaby się byle wypowiedziami na forum. Tak więc coś tu jest nie tak...
Daria jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-15-2012, 12:23   #9
Wera_nika
Ja tam uważam, że na pożyczki pozabankowe bez sprawdzania w BIK-u należy uważać. Bo tak na chłopski rozum, czy Wam nie wydaje się dziwne, że ktoś nie sprawdza Was w BIK-u, kiedy chcecie pożyczyć pieniądze?! Jeśli bez względu na złą historię czy fakt, że jesteście dłużnikami pożycza Wam pieniądze to wiadomo, że czegoś oczekuje w zamian. A najczęściej są to pieniądze czyli po prostu wysokie oprocentowanie, albo konieczność wykupienia ubezpieczenia. Warto pracować tym samym nad pozytywną historią kredytową, żeby później nie musieć borykać się z takimi problemami, by banki czy inne instytucje finansowe bez problemu chciały pożyczyć nam pieniądze.

Odnośnie oczerniania innych to chyba nie tutaj jest na to miejsce. Nieprawdaż?!
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-22-2012, 11:31   #10
Finansum
Różnorodność w zakresie pożyczek pozabankowych wynika z potrzeb jakie dzięki uzyskanym w ich ramach środkom realizują klienci. W głównej mierze są to doraźne potrzeby finansowe wiążące się z chwilowym brakiem pieniędzy, stąd też w ofercie firm pożyczkowych znaleźć można w tak dużych ilościach chwilówki – szybkie, udzielane jedynie na dowód osobisty pożyczki opiewające na niskie kwoty.

Chwilówki są przeznaczane przeważnie na opłacenie rachunków bądź pokrycie nagłych, niespodziewanych wydatków, których nie dałoby się zrealizować nakładem własnym, gdyż w ogromnym stopniu nadszarpnęłoby to płynność finansową domowego gospodarstwa. Ponadto firmy pożyczkowe mają do zaoferowania szereg licznych pożyczek udzielanych na znacznie dłuższy czas niż miesiąc (dwa tygodnie do miesiąca – tyle właśnie wynosi okres spłaty w przypadku opisywanych powyżej chwilówek). Tego typu zobowiązania są obecnie przeznaczane w głównej mierze na spłacanie dotychczasowych wierzytelności. Nadmiernie zadłużone osoby, które nie zawsze dochowywały terminów płacenia rat nie dostaną w banku kredytu konsolidacyjnego – tym bardziej, że im większe długi, tym niższa zdolność kredytowa (w przypadku wspomnianych kredytów jest wymagana wysoka zdolność kredytowa.

Zdecydowanie rzadziej ludzie przeznaczają pożyczki pozabankowe na zakup rozmaitych dóbr konsumpcyjnych typu sprzęt RTV i AGD. Generalnie rzecz biorąc to, na co zostanie wydana pożyczka pozabankowa to indywidualna sprawa pożyczkobiorcy. Firmy w tego typu kwestie nie wnikają.
Finansum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
które firmy pozabankowe są bezpieczne, po czym poznać oszusta finansowego


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Kredyt (pożyczka) na PIT M.W. 4 04-28-2014 22:15
Pożyczka Pozabankowa,Na weksel,umowę Sylwester 11 11-05-2012 14:17
Powrót do działu "Pożyczki pozabankowe"