KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Pożyczki pozabankowe

W BIG BĘDĄ WIDNIELI DŁUŻNICY OSÓB PRYWATNYCH

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 3.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 04-18-2010, 22:04   #1
A.G.
 



Już wkrótce w BIG będą mogły widnieć osoby, które są zadłużone wobec osób prywatnych, gmin i firm windykacyjnych. Nowelizacja ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczej niedawno weszła w życie. Szacuje się, że anonimowość straci około 3 miliony dłużników.

Do tej pory z powodu luki prawnej nie można było zgłosić do biura informacji gospodarczej niektórych dłużników. Nowa ustawa pozwala na umieszczanie w rejestrach danych swoich dłużników osobom prywatnym, gminom, firmom windykacyjnym oraz funduszom sekurytyzacyjnym.

Teraz do rejestru BIG trafią konsumenci, którzy zalegają z płatnościami na co najmniej 200 złotych oraz przedsiębiorcy, których przeterminowana zaległość u jednego wierzyciela wynosi minimum 500 złotych.

Jak wynika z danych Europejskiego Rejestru Informacji Finansowej w Polsce bardzo często dłużnikami są bardzo młode osoby. Najmłodszych polski dłużnik ma 19 lat i do spłaty ponad 2,3 tysiąca złotych.

Niestety młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy, ze figurowanie w rejestrze dłużników wpływa znacznie na ich całe życie. Bowiem dłużnik taki nie może uzyskać kredytu mieszkaniowego, a w razie otwarcia działalności będzie miał trudności ze znalezieniem partnerów biznesowych i kontrahentów.

Jeśli chodzi o starszych dłużników, zazwyczaj zalegają oni z płatnością za usługi telefonii komórkowej i telewizji satelitarnej.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 04-19-2010, 11:59   #2
zet
Bardzo się z tego cieszę bo może w końcu do niektórych ludzi w tym kraju dotrze, że trzeba wcześniej czy później zapłacić za swoje zobowiązania. Sam znam wielu takich, którzy kilka lat temu ponabijali po kilka tys. zł we wszystkich operatorach komórkowych i myślą, że nie będą musieli tego płacić.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-29-2010, 22:46   #3
Pistacja
Operatorzy komórkowi kiedyś byli bezbronni wobec naciągaczy. Teraz się nie patyczkują i już jak kilka dni się spóźniasz wysyłają ci monity z przypomnieniem. Później straszą komornikiem i wpisaniem do listy BIG. Od razu wyłączają telefon i naliczają odsetki. Później za ponowne podłączenie życzą sobie kolejne opłaty. Teraz jak nie zapłacisz rachunku to ciągnie się za tobą ta sprawa jak flaki z olejem. Wiem bo sama mam tak. Niestety byłam głupia i zapłaciłam tylko zaległy rachunek a nie zapłaciłam tych wszystkich opłat karnych i odsetek. Teraz dług jest w Kruku i urósł mi do niezłych rozmiarów. Brak jest wciąż pieniędzy na jego spłatę. Niby Kruk oferuje rozłożenie na raty, jednak te raty też nie są takie korzystne. Mam nadzieje jednak, że do końca roku wyrobie się i spłacę to.
Pistacja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-30-2010, 10:10   #4
Wera_nika
Zgadzam się z poprzednikiem (zet). Dobrze, że będą widnieli, bo będzie można sprawdzić z kim ma się do czynienia. Nie będą czuli się nadal bezkarni. Może wreszcie zmieni sie ich podejście do płacenia zobowiązań.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-27-2012, 16:29   #5
sanik
W końcu. Nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy wyobrażali sobie, że mogą się zadłużać na ogromne pieniądze i nic im się nigdy nie stanie. A w końcu trafiają na bruk, tracą mieszkania, a nawet idą do więzienia. Tak właśnie wygląda rzeczywistość. Ludzie w końcu powinni na swoje życie patrzeć bardziej racjonalnie.
sanik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-28-2012, 16:36   #6
bongo
Moim zdaniem to było konieczne. Ludzie doprowadzają się do ogromnych długów, mocno przesadzonych długów, a później tylko ponoszą tego konsekwencje. Najgorsze jest to, że nieoddane pieniądze to środki, które ktoś nie otrzyma przykładowo w ramach wynagrodzenia. I tak naprawdę to w tym wszystkim jest szczególnie smutne.
bongo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-22-2014, 14:07   #7
Prawniczka
Najgorsze jest to, że jak piszą w informacjach wpisy każdy może zrobić : "bez potwierdzania wierzytelności tytułem wykonawczym, czyli na przykład wyrokiem sądu z klauzulą wykonalności".
Czyli jak kogoś nie lubisz to możesz sobie go wpisać do BIG - taki psikus zrobić.
  Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
jak znaleźć najlepszy aktualnie kredyt


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Szukam prywatnych osób udzielających pożyczek niki75 4 11-17-2015 14:45
Poszukiwanie pożyczek prywatnych Power 7 05-26-2013 14:58
Dłużnicy zaczynają płacić Wera_nika 1 09-10-2010 14:31
Dłużnicy spłacą długi sprzątając ulice i stadiony A.G. 1 04-16-2010 10:46
Dłużnicy – czy powinni się obawiać? M.W. 1 04-14-2010 10:32




Powrót do działu "Pożyczki pozabankowe"