KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Prawo

POZEW ZBIOROWY PRZECIWKO ZUS

 
Oceń temat


stare 09-21-2010, 16:55   #1
A.G.
 Aż siedemnaścioro przedsiębiorców z małopolski chce złożyć pozew zbiorowy przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Zdaniem przedsiębiorców ZUS pozwalał na okresowe nie płacenie składek w wyniku zawieszenia działalności, teraz każe zapłacić przedsiębiorcom zaległe składki.

ZUS ściga za niezapłacone składki wraz z odsetkami...

Jak poinformowała ostatnio Gazeta Prawna aż siedemnaścioro przedsiębiorców pragnie pozwać ZUS. Ich zdaniem Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie słusznie ściga ich za składki i odsetki naliczone dwa lata. Przed wrześniem 2008 roku przedsiębiorcy ci zdecydowali się zawiesić działalność. ZUS wyraził zgodę na okresowe nie płacenie składek. Przedsiębiorcy wręcz twierdzą, że ZUS sam ich do tego namawiał i radził jak to zrobić. Teraz jednak ściga ich za niezapłacone składki wraz z odsetkami.

ZUS zmusza do dodania nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przedsiębiorcy znaleźli się w rozpaczliwej sytuacji. Wszystkie dotychczas zakładane sprawy nie kończyły się dla nich pomyślnie.

Pozew zbiorowy jedyną szansą na wygraną...

Prezes krakowskiego Instytutu Allerhanda dr Arkadiusza Radwana twierdzi, że przedsiębiorcy nie mają szans na wygraną w pojedynkę z tak wielką instytucją finansową. Ponadto sprawy przegrywają dlatego, iż dotyczą one zasadności płacenia składek. Niestety żaden z przedsiębiorców nie pozwał ZUSu jeszcze za naprawienie szkód spowodowanych wprowadzeniem w błąd.

Według analiz prawników pozew zbiorowy o naprawienie szkody oraz o odszkodowanie od Skarbu Państwa powinień odnieść lepszy skutek.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-23-2010, 20:31   #2
Wrocławianka
Od chwili wprowadzenia tego pozwu zbiorowego, słyszy się tylko o tych pozwach. A to ludzie pozywają bank a to zus ciekawe co będzie następne urząd skarbowy? Tak, to chyba najbardziej prawdopodobne. Oczywiście nie jestem temu przeciwna, tylko zastanawia mnie jedno. Zamiast wprowadzać te pozwy zbiorowe mogli by zmienić prawo i bardziej chronić konsumenta. Teraz każda firma i instytucja robi co chce. Wszystkie przepisy mają obcykane i świetnie je obchodzą. W walce z takimi kolosami zwykły człowiek jest bez szans. Gdyby jednak prawo było bardziej restrykcyjne w stosunku do firm, wówczas nie byłoby tyle pozwów i oszukanych klientów. Ale rząd dba o interesy tylko tych większych. Pozwala im cicho na oszukiwanie i trzepanie na tym kasy.
Wrocławianka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Pozew grupowy (pozew zbiorowy) M.W. 2 08-03-2011 10:32
Gra przeciwko trendowi-klęską Enronu A.G. 1 10-11-2010 07:39