KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Prawo

FIRMY ZAPŁACĄ ZA KORZYSTANIE ZE ŚRODOWISKA

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 01-31-2010, 01:24   #1
A.G.
 Przedsiębiorstwa , które nie chcą narazić się na sankcje muszą zapłacić za zanieczyszczanie środowiska. Każda firma, która korzysta z pieców, czy pobiera wodę a nawet korzysta z samochodów służbowych na potrzeby działalności gospodarczej jest zmuszona rozliczyć się z tego do końca stycznia.

Wszystkie firmy , które miały nawet najmniejszy wpływ na środowisko muszą przedstawić odpowiednią ewidencje we właściwym urzędzie marszałkowskim. Jeśli w firmie korzysta się z samochodów służbowych wówczas firma musi zapłacić za emisję spalin do atmosfery. To samo tyczy się przedsiębiorstwo produkcyjnych , które na potrzeby produkcji pobierają wodę powierzchniową lub podziemną albo mają własną kotłownie.

Okazuje się jednak ,że bardzo wielu przedsiębiorców w ogóle nie wie , że muszą przedstawiać ewidencje wraz z zakresem wpływu ich działalności na środowisko. Jeżeli jednak taka ewidencja nie zostanie sporządzona albo przedsiębiorca się z niej nie rozliczy a kontrola inspekcji środowiska się o tym dowie, wówczas firma będzie musiała zapłacić całość zaległości powiększoną o 20 %( w skali roku) odsetki. Ponadto firmę może skontrolować w każdej chwili urząd marszałkowski.

Wiele przedsiębiorców jednak nawet jeśli odpowiednie sprawozdanie złoży to za nie nie płaci jeżeli nie jest wyższe 400, bowiem tyle wynosi minimalny próg od którego powstaje obowiązek zapłaty za korzystanie ze środowiska.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 07-23-2012, 13:55   #2
Mareczek33
Takie opłaty od dawna na Zachodzie są normą, tylko u nas wszystko musi pojawiać się z opóźnieniem... Wiadomo, nikt nie lubi płacić, ale dzięki temu zmienia się świadomość ludzi. Gdy za coś płacą, bardziej to szanują. Może więc z czasem przełoży się to na dbanie o środowisko naturalne
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-05-2012, 20:05   #3
wroclove
Warto pamiętać że jeśli firma nie przedstawi wykazu zawierającego informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat; Marszałek województwa(w którym przedsiębiorstwo ma siedzibę) wymierza opłatę, w drodze decyzji. To znaczy na podstawie własnych ustaleń lub wyników kontroli wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska.
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Pożyczki bez BIK- firmy pożyczkowe A.G. 37 06-27-2015 08:04
Firmy pożyczkowe wkraczają na giełdę A.G. 2 07-31-2012 23:36
Opłaty za korzystanie z serwisów internetowych A.G. 3 06-14-2010 10:42
ING Bank Śląski walczy o małe firmy A.G. 1 06-02-2010 08:28
Faktoring- nowa oferta Banku Ochrony Środowiska A.G. 1 04-12-2010 20:50