KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Prawo

ESĄD CZYLI SĄD PRZEZ INTERNET

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 11-06-2010, 21:29   #1
A.G.
 Z dnia na dzień rośnie usług dostępnych za pośrednictwem sieci Internet. Ostatnio przez Internet można również skorzystać z sądu. Poza tym podobnie jak w przypadku zakupów internetowych za płatne usługi można zapłacić również przez Internet za pomocą przelewu lub jednej z kart płatniczych VISA lub Master Card.

Formalna nazwa eSądu to Elektroniczne postępowanie upominawcze”. Sąd ma zadanie usprawnić dochodzenie roszczeń pieniężnych, tzn . Nieopłaconych rachunków, czynszów itp itd. Póki co zakres działań ten nowej internetowej instytucji jest dość ograniczony, bowiem prowadzone są wyłącznie sprawy nie wymagające postępowania dowodowego. Wszelkie nakazy zapłaty wydane przez eSąd mają formę dokumentu elektronicznego.

Do tej pory wnioski o zapłacenie należności należało składać do sądu w miejscu zamieszkania dłużnika. Teraz można zrobić to gdziekolwiek się jest, bez wychodzenia z domu. Z nowej usługi eSadu mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy jak i osoby prywatne. Wypełnienie i złożenie wniosku trwa obecnie już tylko parę minut.

Obsługą eSądu zajmuje się Sąd Rejonowy w Lublinie XVI Wydział Cywilny.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 08-22-2012, 13:47   #2
Karinka
widzę że ten tekst ma już dwa lata i zastanawiam się czy coś w tym temacie już się konkretniej w Polsce ruszyło? czy to już naprawdę działa czy w dalszym ciągu są to tylko jakieś przymiarki i teoretyczne rozważania? jeśli mam dłużnika to czy mogę takiemu dłużnikowi założyć już normalnie sprawę korzystając z internetu?
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-23-2012, 14:37   #3
wroclove
Świetna sprawa z tym internetowym sądem. Tutaj mamy pewność dobrej jakości obsługi. Wiemy, że za innym monitorem nie siedzi osoba niekompetentna beż żadnej wiedzy prawniczej. Mam tylko pytanie. Czy z racji tego, że obsługą eSądu zajmuje się Sąd Rejonowy w Lublinie, to czy wszystkie sprawy są przyjmowane tzn. z całej Polski?
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-24-2012, 09:28   #4
Mareczek33
W przeciwieństwie do załatwiania innych spraw przez internet, to rozwiązanie akurat mi się podoba. Zwykle w sądach trzeba długo czekać, a nie każda sprawa wymaga rozprawy, ściągania świadków itp., więc może odbyć się "zaocznie". Na pewno jest to duża oszczędność czasu.
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Szybka pożyczka przez internet anesan 8 04-12-2016 11:06
Kredyt hipoteczny przez Internet M.W. 3 07-07-2015 09:22
Lukas Raty przez Internet M.W. 2 07-27-2014 14:02
Kredyty przez internet zet 5 06-06-2014 11:56