KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Prawo

W SOBOTĘ AKCJA DARMOWYCH PORAD ADWOKATÓW

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 5.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 05-12-2010, 11:29   #1
A.G.
 W te sobotę tj. 15 maja w ponad 180 miastach Polski będzie można za darmo skorzystać z pomocy prawnika. W akcji darmowych konsultacji weźmie udział około 850 adwokatów. Akcja jest skierowana głównie do osób, które z powodu trudnej sytuacji materialnej lub życiowej nie są w stanie z tych porad skorzystać odpłatnie.

W ten weekend odbędzie się już po raz trzeci edycja ogólnopolskiej akcji darmowych porad adwokatów. Każdy, kto zwróci się o poradę ją otrzyma. Akcja jest bardzo pomocna i już w latach poprzednich skorzystało z niej mnóstwo osób. Zazwyczaj były to sprawy rodzinne, ale również zdarzały się sprawy o odszkodowania.

Prezes naczelnej Rady Adwokackiej Andrzej Michałowski apelował jednak o to , by przed wizytą u prawnika dokładnie się przygotować. Należy wcześniej przygotować odpowiednią dokumentacje i zabrać ją ze sobą. Jest to bardzo ważne, bo umożliwia przedstawienie pełnego obrazu sytuacji w jak najkrótszym czasie.

Adwokaci będą przyjmować w siedzibach kancelarii adwokackich oraz niektórych okręgowych radach adwokackich od godziny 9 do 15. Dyżur będą pełnić również aplikanci.

Akcja ma na celu pomagać i upowszechnić wiedzę o prawie ubogich. Pokazuje, że wszyscy obywatele są uprawnieni do wystąpienie o zwolnienie z opłat sądowych oraz bezpłatnego pełnomocnika w sądzie. W przypadku osób ubogich koszty rozprawy pokrywa Skarb Państwa.

Szacuje się, że z pomocy prawnika w ciągu ostatnich 5 lat nie korzystało nawet 91 % Polaków. Nie jest to jednak dobra wiadomość. Bo spraw nie ubywa jednak ludzi nie stać na wynajęcie adwokata albo skorzystania z pomocy radcy prawnego.

Podczas akcji najczęściej zgłaszają się osoby potrzebujące pomocy z zakresu prawa rodzinnego. Najczęściej są to rozwody, alimenty oraz sprawy o podział majątku. Równie popularne są prośby o pomoc w zakresie prawa spadkowego oraz ubezpieczeń społecznych. Najczęściej zgłaszają się osoby z prośbą o pomoc w sprawach dotyczących odszkodowania za wypadki drogowe.

Chcesz skorzystać z darmowej porady adwokackiej?

Adresy wszystkich kancelarii i punktów gdzie będą dyżurować adwokacji i aplikanci dostępne są na stronie


.

Uruchomiona została również infolinia, gdzie można uzyskać informację o adwokatach biorących udział w akcji. Tel. 22- 505-25- 00.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 05-12-2010, 15:16   #2
Majka
Fajny pomysł. Dzieki temu wiele osób, których na codzień nie stać na opłacenie prawnika, będzie mogło w końcu zwrócić się do kogoś o pomoc. Znam wiele takich rodzin, w których nie żyje się najlepiej, alkocholizm, znęcanie się psychiczne i osoby te nie mają się do kogo zwrócić o pomoc. Może dzięki takim darmowym poradom, ktoś im pokaże, że da się żyć inaczej i można coś z tymi tyranami zrobić.

Niestety w Polsce kobieta ma nie wiele do powiedzenia, wberw powszechnej opinii. Polacy tak się burzą jak Polki wychodzą za maż za Arabów. Rodziny straszą ich złym losem i tym jak źle będą traktowane. Ale proszę spojrzeć na większość polskich małzeństwe. W większości przypadków są to małżeństwa nieszczęśliwe, gdzie jedno z małżonków pije albo zdradza. Wiele mężów znęca się nad swoją żoną i rodziną. Ani rodzina ani policja nie skutkuje na takiego delikwenta. Kobiety nie wiedzą do kogo się zwrócić o poradę albo po prostu ich na nią nie stać. Teraz mają możliwość uzyskać profesjonalne doradctwo.
Majka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-12-2010, 15:31   #3
gk77
 
Dobrze że są organizowane takie akcje. Warto również pamiętać, że istnieje wiele specjalistycznych punktów, które udzielają darmowej pomocy prawnej nie tylko przy okazji takich akcji. Znajdują się one często w urzędach miejskich, gdzie porad udziela radca prawny lub też przy uczelniach, gdzie pomocy udzielają studenci prawa.
gk77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-12-2010, 21:27   #4
zet
Super za takie akcje. Bardzo czesto nasi rodacy nie znają kompletnie swoich praw i robią totalne głupoty. Wizyta u prawnika za darmo może niejednemu pomóc i otworzyć oczy. Wiadomo, że przecietny Polak bardzo rzadko korzysta z prawników bo mało kogo stać kilka stówek zapłacić za godzinę porady.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat: