KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Pytania, porady, pomoc

KREDYT KONOSOLIDACYJNY DLA ZADŁUŻONYCH

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 2.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 08-01-2010, 01:43   #1
si8monWitam wszystkich, mam pytanie jedno.
Czy wie ktoś czy o konsolidacje mogą ubiegać się osoby już zadłużone? Czy jak nie dostałem kredytu gotówkowego w innym banku, niż ten co mam to czy mam szanse na kredyt konsolidacyjny? Planowałem zaciągnąć nieco tańszy kredyt gotówkowy, żeby spłacić poprzedni kredyt i kartę kredytową ale bank odmówił mi kredytu. Czy ten kredyt różni się od gotówkowego, jeśli chodzi o liczenie zdolności kredytowej?


si8mon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 08-05-2010, 22:08   #2
A.G.
 
Tak o kredyt konsolidacyjny mogą również ubiegać się osoby, które mają na swoim koncie inne kredyty. Ten kredyt jest wręcz dla nich stworzony. Banki ostatnio dość mocno poluzowały zasady udzielania kredytów konsolidacyjnych. Konsolidacją jest właśnie polecana dla osób, których sytuacja finansowa nie jest zbytnio kwitnąca.

Jeśli ma pan już jeden kredyt gotówkowy oraz kartę kredytową bardzo możliwe jest, że bank nie chciał udzielić panu kolejnego kredytu. Od kilku miesięcy banki skutecznie zmniejszają liczbę udzielanych kredytów konsumpcyjnych. Kredyty te stanowią bowiem bardzo wysoki procent we wszystkich złych kredytach. Najczęściej właśnie takie drobne kredyty są nie spłacane terminowo. Kredyt konsolidacyjny jest udzielany na innych warunkach. Przy udzielaniu takiego kredytu brane są zupełnie inne kryteria pod uwagę. Ponadto o czym trzeba pamiętać, kredyt konsolidacyjne jest bardzo często tańszym rozwiązaniem niż dotychczasowe kredyty gotówkowe razem wzięte. Tak więc w przypadku Pana kredytu na karcie i kredytu gotówkowego, może pan konsolidacją wiele zyskać. Pod warunkiem, że karta kredytowa zostanie spłacona i nie będzie pan z niej korzystał.

Przed wizytą w banku, w którym będzie Pan się ubiegał o kredyt konsolidacyjny radziałabym zebrać dokumenty dotyczące :
*stanu zarobków,
*wysokości stałych obciążeń finansowych w tym opłat takich jak: za czynsz, prąd, gaz czy telefon.
*wysokość rat pozostałych zobowiązań,
*harmonogram spłat dotychczasowych kredytów.

Warto również zabrać ze sobą informację o posiadanym majątku. Dotyczy to głównie nieruchomości, które nie zostały zabezpieczone hipoteką. Z tego co zauważyłam, nie wspomina Pan nic o kredycie hipotecznym- to bardzo dobrze. Jeśli jest pan w posiadaniu mieszkania wolnego od hipoteki, może być one doskonałym zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego. W przypadku takiego zabezpieczenia, bank może panu zaoferować naprawdę korzystne warunki kredytowania.

Chciałabym jednak zauważyć, że banki bardzo niechętnie przyznają kredyt konsolidacyjny, osobom które zaprzestały spłacania rat. Jest to najprostsza droga do utraty wiarygodności kredytowej. Bardzo ważne jest by o kredyt konsolidacyjny starać się zanim jeszcze będzie za późno. Tj. Wtedy gdy dotychczasowe kredyty były spłacane terminowo.
A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-2010, 22:55   #3
si8mon
Dziękuje bardzo za tak precyzyjną odpowiedź.Chyba przejdę się do banku i może faktycznie zdecyduje się na taki kredyt.Gorzej będzie tylko z tą kartą kredytową. Pozdro
si8mon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-24-2010, 20:54   #4
HaniaJolka
Wszystkim, którzy z jakiś względów wiedzą, że nie mogą otrzymac kredytu konsolidacyjnego - zapraszam do złożenia wniosku wstępnego na oddłuzenie kredytowe.


zapoznam się ze sprawą i jeśli konsolidacja będzie możliwa - popracujemy nad tematem.

Bankowy Doradca Kredytowy 661 43 99 78
HaniaJolka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-29-2010, 20:01   #5
MonikaDORADCA
kredyty do 90dni opóźnienia w BIK. Niestandardowe oferty kredytowe. Chętnie pomogę w każdym problemie.
proszę o kontakt na numer 508 422 056 lub mail :


MonikaDORADCA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-20-2012, 23:19   #6
joanna_gro
pomocy... mam zadłużenie na 20 000 miałam przez ostatnie 3 miesiace dosyć spore problemy finansowe. Czy jest szansa na konsolidacje? głwony bank w którym mam kredyt chce wypowiedzieć mi umowe. Co mam robić? Czy jest szansa na cokolwiek?
joanna_gro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-21-2012, 09:47   #7
alfa48
Prosze o kontakt na maila


może uda nam sie znależść jakieś sensowne rozwiazanie wyjscia z problemów.Pozdrawiam.........................
alfa48 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-2014, 08:36   #8
Tamar
Potrzebuję kredytu na konsolidację zadłużeń bankowych. Nie mam żadnych chwilówek, mam tylko dwa kredyty konsumpcyjne w dwóch bankach i do tego dwie karty. Łącznie na wszystkim mam 15 tys długu. Teraz mam mniej płatną pracę i mam duże problemy żeby wszystko regulować. Co za tym idzie nie mam zdolności kredytowej i mój bank odmówił mi przeprowadzenia konsolidacji wszystkiego. Pomóżcie swoimi radami !
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07-29-2014, 15:41   #9
Jolanta 77
Zdaje się, że podstawowym problemem przy próbie konsolidacji w bankach jest niestety zdolność kredytowa. Jak dla mnie to sytuacja jest patowa i nie do przeskoczenia. Nie wiem, może na chwilę wziąć pożyczkę prywatną pod zastaw, spłacić kredyty i tym samym odzyskać zdolność, a później zaciągnąć jeden kredyt gotówkowy i spłacić pożyczkę prywatną, która jest dużo droższa.
Sądzicie, że to jest rozwiązanie ?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2017, 12:53   #10
Zadłużony
@Jolanta, wiem, że to dość stary post, ale może tu zaglądasz jeszcze i mogłabyś napisać czy udało Ci się pożyczyć gdzieś pieniądze i skonsolidować długi ? Właśnie borykam się teraz z takim problemem i nie wiem jak sobie poradzić.
  Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Kredyty dla zadłużonych Przyjemniaczek 52 06-27-2015 07:58
Pomoc dla zadłużonych - Pomoc w spłacie kredytu A.G. 11 09-18-2014 19:52
Pożyczka społecznościowa- kredyt dla zadłużonych A.G. 21 08-17-2014 22:06
pozyczka dla zadłużonych piomag 15 08-12-2014 11:58
Kredyt dla zadłużonych - BIK nie ma wpływu na decyzje kredytowe A.G. 8 06-11-2014 10:23