KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Pytania, porady, pomoc

W KTÓRYM BANKU NIE SPRAWDZAJĄ BIK

 
Ocena: Ocena wątku: 2 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 05-18-2012, 23:18   #1
zetCzy znacie jakiś bank w Polsce gdzie nie jest sprawdzany rejestr bik? Teoretycznie bankowa informacja kredytowa powstała po to żeby banki z niej korzystały i od razu weryfikowały potencjalnych klientów jednak nie raz praktyka pokazywała, że są różne odstępstwa od normy i czasem zdarza się instytucja, która ma swoje standardy i procedury. Piszcie proszę bo to może się nie jednemu przydać jeśli istnieje jakiś bank nie sprawdzający kredytobiorców w bazach bik.


zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 05-19-2012, 10:50   #2
Karinka
Ja tu nie jestem szpecem, ale taki bank, który nie weryfikuje w bik-u to chyba nie istnieje, a przynajmniej ja też o takim nie słyszałam. Ktoś tu pisał, że niektóre skoki nie sprawdzają, ale skoki to raczej nie banki tylko parabanki. Temat interesujący chociaż wydaje się na pierwszy rzut oka oczywisty
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-24-2012, 14:11   #3
Sebek1980
Chyba żaden bank nie pozwoliłby sobie na ominięcie sprawdzania klienta w bik. W końcu to w ich interesie jest żeby mieć solidnych klientów, którzy będą regularnie spłacać raty, a nie zajmować się ludźmi, którzy mają coś na sumieniu. Nie sądzę, żeby chciało im się bawić w takie coś...
Sebek1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-24-2012, 16:23   #4
agawa25
SKOKI tez sprawdzaja wiem bo brałam pozyczke i sprawdzali wiec niech nikt nie pisze ze nie bo tak a ludzie się łudzą i idą do sko bo myśla że tam dostaną bez sprawdzania
agawa25 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-25-2012, 15:05   #5
wroclove
Żaden bank nie pozwoli sobie na to, aby kredyt gotówkowy został udzielony przypadkowej osobie o wątpliwej zdolności kredytowej. Każdy bank szacuje ryzyko kredytowe i sprawdza potencjalnych klientów w różnych rejestrach np. BIK, KRD. Owszem niektóre banki oferują tzw. szybkie kredyty na uproszczonych zasadach. Zatem może się zdarzyć tak, że mała "wpadka kredytowa" nie przekreśli całkowicie szans na podpisanie umowy kredytowej.
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-29-2012, 12:24   #6
Finansum
O tym jak trudno jest obecnie dostać w banku kredyt wie doskonale każdy z nas – ciężko jest w dzisiejszych czasach znaleźć osobę, która nie spłaca jakiegoś zobowiązania kredytowego. W reklamach banki zachęcają do korzystania z ich usług, prezentując się jako instytucje przyjazne ludziom. Czy tak jest w rzeczywistości? Można by z tym mocno polemizować. Już na początku dowiadujemy się, że musimy dostarczyć cała stertę przeróżnych zaświadczeń i wypełnić rozmaite formularze.

Banków nie interesuje wyłącznie wysokość naszych zarobków, ale także nasz stan cywilny, ilość dzieci, wiek, wykonywany zawód itp. Idąc zatem do banku po kredyt, czujemy się niczym na przesłuchaniu, ponieważ czy się nam to podoba, czy nie – musimy ujawniać wiele informacji dotyczących naszego prywatnego życia, a to dla nikogo nie jest komfortowe. Trudno też oprzeć się wrażeniu, że jesteśmy traktowani tu jak potencjalni oszuści. Jest to jeden z powodów, dla których coraz częściej szukamy alternatywnych źródeł pozyskania gotówki – tu z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe, które nie wnikają w naszą życiową sytuację.

Pożyczają nam pieniądze niezależnie od wysokości naszych wynagrodzeń, źródeł dochodów czy historii finansowej w Biurze Informacji Kredytowej. Pożyczki pozabankowe są zatem niezwykle przydatnym narzędziem finansowym, ale rzecz jasna warunkiem, że potrafi się z niego korzystać. Ważne jest zatem to, by umieć rozsądnie zarządzać własnymi pieniędzmi i znać granice swoich możliwości, z czym wielu Polaków ma niestety kłopot.
Finansum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-2014, 14:19   #7
Handlarz
Dzisiaj WSZYSTKIE instytucje sprawdzają BIK przed udzieleniem kredytu czy pożyczki. Nie oznacza to jednak, że te same instytucje identycznie podchodzą do zawartych informacji w BIK. Niektóre firmy pożyczkowe spokojnie akceptują gorsze historie w BIKU.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-2014, 10:03   #8
eRzecznikBIK
 
Zgodnie z prawem bankowym wszystkie banki i SKOK-i mają obowiązek sprawdzać historię w BIK przed podjęciem decyzji o przyznaniu kredytu danej osobie.

W razie pytań i wątpliwości służę pomocą,
eRzecznik BIK
eRzecznikBIK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-2014, 14:39   #9
Oleńka z Poznania.
Mam zatem pytanie do rzecznika BIK. Czy jeśli mam pospłacane zadłużenie a tylko wpisy mówią o długich spóźnieniach ze spłatą rat, to nie mam szans na kredyt w Skoku ?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-2014, 11:31   #10
eRzecznikBIK
 
Dzień dobry,

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ decyzja uzależniona jest od wewnętrznej polityki kredytowej danego banku, czy SKOK-u. Mogę jedynie powiedzieć, że opóźnienia w spłacie rat nie zawsze są przeszkodą na drodze do uzyskania kredytu. Wiele zależy od tego na jaką są kwotę i kiedy nastąpiły. Zawsze jednak o przyznaniu kredytu decyduje bank lub SKOK.

Pozdrawiam,
eRzecznik BIK
eRzecznikBIK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
co to jest bik i co się tam wpisuje


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Banki sprawdzają klientów na portalach społecznościowych Wera_nika 4 02-09-2015 12:55
W którym mieście w Polsce są najtańsze mieszkania? A.G. 7 01-26-2015 07:21
Pracodawcy sprawdzają linie papilarne pracowników Wera_nika 2 11-03-2010 04:14