KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Pytania, porady, pomoc

JAK WYCZYŚCIĆ BIK - POPRAWIĆ HISTORIĘ KREDYTOWĄ

 
Ocena: Ocena wątku: 2 głosów, 2.50 średnia.
Linki sponsorowane


stare 06-04-2014, 09:44   #1
RozgoryczonaJakie znacie sprawdzone sposoby na to, żeby poprawić swój wizerunek w BIK czyli Biurze Informacji Kredytowej ? Szczególnie zależy mi na "zakryciu" moich starych problemów , tak, żeby banki się nie czepiały. Wiem, że nie da się wyjść z BIK, ale pewnie można poprawić to i tamnto.


  Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 06-06-2014, 08:11   #2
Romek Toruń
Dołączam się do pytania. Sądzę jednak, że nikt nie da tutaj gotowych i tajemnych rozwiązań. Ja jestem zainteresowany zrobieniem resetu mojej historii kredytowej w BIK i rozpoczęciem od nowa jej budowania. Możliwe to ?

Czy takie czyjeś ogłoszenie to prawda czy oszustwo ? : http://www.kredyciak.pl/po-yczki-pry...kutecznie.html
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-2014, 10:57   #3
eRzecznikBIK
 
Cytat:
Napisał Rozgoryczona Zobacz post
Jakie znacie sprawdzone sposoby na to, żeby poprawić swój wizerunek w BIK czyli Biurze Informacji Kredytowej ? Szczególnie zależy mi na "zakryciu" moich starych problemów , tak, żeby banki się nie czepiały. Wiem, że nie da się wyjść z BIK, ale pewnie można poprawić to i tamnto.
Istnieje kilka elementów, które składają się na budowanie dobrej historii kredytowej. Na pierwszym miejscu należy postawić terminowe spłacanie wszystkich zobowiązań. Co rozumie Pan przez „zakrycie” starych problemów, czy ma Pan na myśli wpisy dotyczące nieterminowych spłat (zwłoka w spłacie przekroczyła 60 dni)?

Jak zadbać o dobrą historię kredytową radzi nasz ekspert – Patrycjusz Rozpiątkowski:
Polecam również zapoznanie się z zasadami budowania dobrej historii kredytowej
W razie pytań i wątpliwości służę pomocą,
eRzecznik BIK
eRzecznikBIK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-2014, 09:45   #4
Handlarz
Chciałbym "zderzyć" dwa twierdzenia i dowiedzieć się, które jest prawdziwe.

Widuję tutaj ogłoszenia o usuwaniu złej historii kredytowej takie jak przykładowo to : http://www.kredyciak.pl/po-yczki-pry...kutecznie.html


z drugiej strony rzecznik BIK pisze, że to jest niemożliwe szczególnie gdy zwłoka w spłacie przekroczyła 60 dni.

Jak to zatem jest ? Kto mija się z prawdą ? Czy może rzecznik ukrywa pewne niewygodne fakty i możliwości rozwiązywania problemów przed szarymi ludźmi ? Czy ogłoszenia o czyszczeniu BIK to zwykłe oszustwa ?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-2014, 10:15   #5
eRzecznikBIK
 
Tzw. „czyszczenie BIK” może jedynie polegać na zwróceniu się do banku lub SKOK-u z prośbą o restrukturyzację kredytu. Nie istnieją żadne merytoryczne przesłanki do oferowania takiej usługi. Usuwanie danych z BIK jest możliwe wyłącznie w 3 sytuacjach:

a) gdy wcześniej udzielona zgoda na podstawie wspomnianego wyżej art. 105a ust.2 Prawa bankowego na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania kredytowego zostanie odwołana (może to zrobić każdy samodzielnie, nie ma potrzeby wynajmować do tego jakiejkolwiek firmy i nie warto, bo zgadzając się na przetwarzanie tych danych tworzymy swoją pozytywną historię kredytową) lub upłynie termin, na jaki została udzielona zgoda.

b) gdy upłynie 5-letni termin przetwarzania danych klienta bez jego zgody po wygaśnięciu zobowiązania (art. 105a ust.3 Prawa bankowego)

c) gdy w BIK znalazły się dane błędne, omyłkowo wprowadzone do systemu BIK przez bank lub SKOK.
eRzecznikBIK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-2014, 14:57   #6
Przyjemniaczek
Myślę, że temat jest jasno i czytelnie wytłumaczony. Nie ma żadnych innych możliwości na to, żeby "skasować" wpis w BIK jakąś cudowną metodą.
Każdy może sam równie skutecznie za darmo wyczyścić swój BIK w powyższych przypadkach i nie trzeba być do tego prawnikiem.
Przyjemniaczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-16-2015, 09:27   #7
czyszczeniebiku
Szanowni Państwo,

jeżeli ktoś miał problem z długami, figuruje w BIKu, zobowiązanie zostało już spłacone, a chciałby wziąć kredyt ze względu an trudną sytuację finansową, mogę Państwu przedstawić ofertę czyszczenia biku. Oczywiście, nie da się wyczyścić wszystkiego, ale część jest możliwa. Jeżeli chcą Państwo polepszyć swoją historię kredytową, to zapraszam do skorzystania z oferty profesjonalnej firmy, która nie obiecuje złotych gór, a jedynie spełnia to, co prawdziwe i realne.

Pozdrawiamy,
czyszczeniebiku jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
co to jest bik i co się tam wpisuje , czyszczenie i porady na dobry bik , kto pomaga zadłużonym spłacać długi , najlepsza konsolidacja rat dla zadłużonych


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Jak poprawić zdolność kredytową? A.G. 10 01-31-2021 21:18
Jak poprawić zdolność kredytową? M.W. 7 07-24-2015 11:53
Jak zbudować historię kredytową w BIK? Qmpelka 2 10-15-2014 13:10
Cała Polska Usuwam złą historię w biku bardzo skutecznie !!! dobrybik 1 06-09-2014 09:40
Zalety kredytów bez BIK Omnifinanse 1 12-04-2012 14:32