KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Pytania, porady, pomoc

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA - CO TO OZNACZA I JAK PRZEPROWADZIĆ

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 06-24-2014, 08:53   #1
Renia WarszawaJadąc do pracy słyszałam w radio, że sejm będzie pracował nad ustawą o upadłości konsumenckiej. Jestem w tragicznej sytuacji i to mnie zainteresowało. Spłacałam wszelkie kredyty do czasu aż z powodu choroby musiałam zmienić pracę.
Czy taka możliwość zgłoszenia upadłości mnie obejmie ? Czy mimo wszystko stracę mieszkanie ?


  Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 06-24-2014, 16:29   #2
Fundacja
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Polsce jest bardzo trudne wręcz dla zwykłego człowieka jest w 99% niemożliwe. Nie mniej, jeśli udałoby się tobie to zrobić to tracisz nieruchomości i ruchomości o większej wartości finansowej.
A sejm i tak tego nie zmieni, na pewno nie na lepsze dłużnika
Fundacja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-29-2015, 12:17   #3
Kęsik
a jak ktoś nie ma żadnych nieruchomości i ruchomości i od roku ścigany jest przez różnych komorników ?
Moje życie polega teraz tylko na zarabianiu na powstałe kiedyś długi. Nie mam nic i nie mam siły już dalej tak ciągnąć.

Czy ktoś przeprowadzał tę upadłość konsumencką? Ktoś pomaga to załatwić ?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09-30-2015, 11:26   #4
Pandora
Możesz zainteresować się jak to jest z prawem konsumenckim w UE. Np. istnieje możliwość skorzystania z przepisów prawa brytyjskiego, w którym ogłoszenie upadłości konsumenckiej automatycznie oznacza zakończenie postępowania komorniczego. Jeśli złożyłabyś wniosek o upadłość w UK, to obowiązywałyby cię takie prawa, jakie są tam. To jest związane z prawem UE.
Pandora jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-14-2016, 16:30   #5
Money4You
Upadłość, z której może skorzystać obywatel RP jest dwurodzajowa:
1. to upadłość konsumencka na terenie kraju. Wcale nie jest tak, że 99% osób zainteresowanych nie może jej ogłosić! Bzdura! Tak było przed nowelizacją przepisów, gdyż były nieadekwatne do sytuacji dłużników. Dziś z powodzeniem można przeprowadzić upadłość w Polsce. Co więcej, można uzyskać umorzenie wszystkich długów, bez konieczności ich spłaty!
2. upadłość transgraniczna, czyli ogłoszenie bankructwa w jednym z państwa członkowskich UE. Najlepsza do tego jest Wielka Brytania.
Trzeba sobie tylko zdać sprawę z faktu, że w Polsce koszt ogłoszenia upadłości z uwzględnieniem np. kosztów firmy, która ją przeprowadzi jest wielokrotnie niższy niż sam koszt ogłoszenia upadłości transgranicznej!
Money4You jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-23-2016, 17:19   #6
Włodzmirz
Cytat:
Napisał Fundacja Zobacz post
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Polsce jest bardzo trudne wręcz dla zwykłego człowieka jest w 99% niemożliwe.
Czy aż w 99% to bym polemizował, niemniej na pewno nie jest to bułka z masłem. W związku z tym nawiązanie współpracy z firmą, która specjalizuje się w przeprowadzaniu procedury upadłościowej, jest rozwiązaniem bardzo rozsądnym (jednym z najlepszych "graczy" na tym polu jest Kancelaria Wyjsczdlugow.pl. Wielu ludziom się wydaje, że skoro nie stać ich na spłatę zobowiązań, to tym bardziej nie będzie ich stać na opłacenie takiej firmy. Ciekawe tylko, że przy tym biorą chwilówki na spłatę rat, wpadając przy tym w jeszcze większą pętlę zadłużenia...
Włodzmirz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2016, 16:54   #7
Adaś42
A ja sądzę, że najpierw trzeba poczytać od tych co wiedzą ,bo im za to płacą. Polecam blog prawniczy o upadłości konsumenckiej prawo-upadlosciowe.pl/index.php/2016/02/01/jak-oglosic-upadlosc-konsumencka/ Dowiecie się jak to wszystko przebiega no i kiedy nastąpi oddłużenie. Bo jak pisze Pani prawnik to nie hop siu od razu po ogłoszeniu upadłosci jest. Pozdro!
Adaś42 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-12-2016, 09:49   #8
verumalfa
Kompletna Bzdura ogłoszenie upadłości przynajmniej po nowelizacji jest bardzo przychylne dla dłużnika, wniosek po 1 stycznia został maksymalnie uproszczony. PO za tym dłuznik nie musi się tym zajmować sam. POjawia się coraz więcej organizacji które pomagają w oddłużaniu. Taką organizacją jest Fundacja Verumalfa. Pomagamy CAŁKOWICIE ZA DARMO. Nasz personel to specjaliści w dziedzinie upadłości konsumenckiej czy byłego przedsiębiorcy. Dodatkowo zabezpieczamy majątek i walczymy z komornikami. Upadłość konsumencka jest bardzo prosta do ogłoszenia wystarczy,że masz 30 zł na wniosek, resztą zajmujemy się my. Jeżeli potrzebna jest Ci pomoc śmiało napisz do nas :


verumalfa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-2016, 22:15   #9
Irenead
Jestem zadłużony na kwotę prawie 180.000 pl, raty mnie przerastają , jestem nie wypłacalny na dzień dzisiejszy , nie wiem co robić , stres, co robić w takiej sytuacji, jak ogłosić upadłość , gdzie znaleźć rzetelną firmę lub prawnika który pomoże w takiej sytuacji.Jak do tej pory to napotkałem firmy które chyba chcą zarobić na takich ludziach jak ja i dobić zupełnie .Bardzo proszę o pomoc.
Irenead jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-15-2016, 15:02   #10
krashka
Kolejny post o tym, że ktoś potrzebuje pomocy. Ludzie, naprawdę Wam współczuję sytuacji życiowej, ale naprawdę sądzicie, że ktoś z forum Wam pomoże?
krashka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
kto pomaga zadłużonym spłacać długi


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Cała Polska Upadłość konsumencka pampasowiec 1 10-31-2018 14:25