KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Rankingi

NAJKORZYSTNIEJSZE LOKATY BANKOWE-RANKING CZERWIEC 2010

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 06-28-2010, 00:47   #1
A.G.
 Coraz więcej banków obniża oprocentowanie środków na lokatach. Tendencja ta trwa już od kilku miesięcy. Niestety w lipcu na lokatach zarobi się mniej niż jeszcze dwa miesiące temu. Dla odmiany z kolei rośnie liczba ofert lokat z dzienną kapitalizacją odsetek, które pozwalają ominąć podatek od zysków kapitałowych tzw. podatek Belki. Gdzie opłaca się teraz najbardziej ulokować wolne środki finansowe?

Pomimo wciąż trwającej tendencji do obniżania oprocentowanie w wakacje kilka banków zamierza wystartować z kampaniami nowych lokat. Jednakże należy pamiętać o tym, że otwieraniem lokat należy się spieszyć. Bo już wyższego oprocentowanie niż teraz w najbliższych miesiącach nie warto się spodziewać.


W czerwcu pojawiło się kilka nowych lokata, nad którymi może warto się zastanowić. Jedną z takich lokat jest lokata w Citibanku Handlowym. Do wyboru klienci mają opcje 1 miesięczną albo 6 miesięczną. Ciekawe oferty oferuje również Invest Bank – lokata 3 miesięczna, Alior Bank-lokata 6-miesięczna, Eurobank-lokata roczna.

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazła się lokata Getin Banku. Nowa lokata z dzienną kapitalizacją odsetek uplasowała się na 1 miejscu wśród lokat 3-miesięcznych oraz na 2-miejscu wśród lokat półrocznych.

A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 06-28-2010, 08:17   #2
Wera_nika
Ja tam wolę lokować pieniądze na tzw. lokatach jednodniowych. Oczywiście nigdy nie ma się pewności, czy oprocentowanie w ciągu kilku miesięcy nie spadnie, ale środki ma się stale pod ręką i w razie czego można je przenieść do innego banku, na bardziej korzystną lokatę.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-30-2010, 14:01   #3
OnBoard
Jestem tego samego zdania co Weronika. Też mam pieniądze ulokowane na lokacie z dzienną kapitalizacją odsetek. Nie muszę się martwić o jakieś podatki i inne bzdety. CO z tego, że na lokacie oferują wyższe oprocentowanie jak jeszcze trzeba od tego podatek odliczyć?
OnBoard jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-28-2012, 12:20   #4
zet
Wydaję się, iż nie ma łatwiejszej formy pomnażania oszczędności niż zysk osiągany z bankowych lokat terminowych. Sektor bankowy oferuje dla osób z wolnymi środkami pieniężnymi szereg depozytów terminowych o stałym, zmiennym lub progresywnym oprocentowaniu.

Zazwyczaj stawka oprocentowania lokat wzrasta wraz z długością okresu zapadalności depozytu. Jeśli chodzi o krótkie terminy, to aktualnie mianem najlepszej lokaty można określić ofertę Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego-neoBank. Mianowicie produkt: Lokata Wysoki Procent objęty jest aż 9-proc. stawką oprocentowania zdeponowanych środków. Dodajmy, że wymieniona lokata w neoBanku skierowana jest wyłącznie do nowych klientów, którzy założą rachunek osobisty.

Lokata Wysoki Procent-szczegóły:

- dwumiesięczny okres oszczędzania
- lokata dla nowych klientów banku
- należy posiadać konto osobiste w neoBanku
- standardowa kapitalizacja odsetek
- oprocentowanie: 9 proc. brutto w skali roku
- minimalny wkład to tysiąc złotych
- maksymalnie na lokacie można zdeponować 10 tys. zł
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
jakie są aktualnie najlepsze lokaty bankowe, które konto oszczędnościowe jest najlepsze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Atrakcyjne lokaty bankowe zet 8 12-20-2016 15:10
Najkorzystniejsze konto internetowe-ranking czerwiec 2010 A.G. 3 07-05-2010 09:29
Najlepsze spółki giełdowe-ranking 2010 A.G. 2 04-26-2010 20:00