KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Rankingi

NAJLEPSZE LOKATY Z DZIENNĄ KAPITALIZACJĄ ODSETEK

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 01-07-2011, 16:41   #1
A.G.
 Wszyscy ci, którzy oczekiwali jakichkolwiek zmian w ofertach lokat bankowych niestety zawiodą się. Banki wciąż albo obniżają oprocentowanie depozytów albo pozostawiają je na niezmiennym poziomie sprzed miesiąca. Najbardziej opłaca się deponować wolne środki finansowe na rachunkach oszczędnościowych, które charakteryzują się tym, że nie są obciążone podatkiem od zysków kapitałowych.

Konta oszczędnościowe od kilku ostatnich miesięcy to ponadkonkurecyjne rozwiązania. Są to rozwiązania korzystne zarówno dl tych którzy zamierzają na krótki okres zdeponować swoje środki pieniężne jak również dla tych, którzy myślą o oszczędzaniu w długoterminowym horyzoncie czasowym.

Ciekawą ofertę już jakiś czas temu stworzył BNP Paribas Fortis. Konto Więcej Oszczędnościowe jest oprocentowane na poziomie 5,80% w skali roku. Konto jest o tyle atrakcyjne, że pozwala uniknąć konieczności potrącania podatku Belki, z uwagi na kapitalizację, która ma charakter dzienny. Należy jednak pamiętać, że środki zgromadzone na koncie podlegają kapitalizacji tylko w dni robocze.

Zwolnione od podatku są oszczędności mniejsze niż równowartość 15 tys. złotych. Jeśli przekroczymy ten próg zostanie nam potrącone 19% podatku Belki. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest założenie trzech równoległych kont oszczędnościowych.

A oto pozostałe atrakcyjne oferty kont oszczędnościowychA.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 01-07-2011, 19:26   #2
longdinio
Ja niedawno skusiłem się na ofertę Banku BPH. Mam konto w tym banku już od paru lat, ale taką fajną ofertę mają dopiero od niedawna. Nie wpłaciłem tam niewiadomo jak wysokiej kwoty bo takowej nie posiadałem. Jednak konto jest akurat na mniejsze zaskórniaczki. Tak pieniądze leżały na koncie i traciły tylko, bo konto było nieoprocentowane. Teraz trochę popracują tym bardziej to dla mnie korzystne, bo za konto nic nie płacę. Nie płacę ani za utrzymanie konta ani nie mam pobieranego żadnego podatku.
longdinio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2011, 23:14   #3
PuczekKarol
Widzę, że Polbank znowu wraca do łask. Dobrze wiedzieć, bo po ostatnich doniesieniach w prasie nie wiodło im się zbyt dobrze. Wpierw cała ta sytuacja z kryzysem w Grecji, potem zmiana zarządu, później eurobank sprzedaje polską część banku. Mogło to wszystko trochę przyszłych klientów wystraszyć. Bank wydawał się niepewny tak jak jego przyszłość. Teraz widać znowu startuje z nowym produktami i oferty są dość ciekawe. Może znowu Polbank trafi do ścisłej trójki najlepszych banków detalicznych- kto wie..
PuczekKarol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
jakie są teraz ulgi podatkowe w polsce


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Lokaty z dzienną kapitalizacją wolne od podatku A.G. 4 09-11-2014 23:19
Lokata walutowa z dzienną kapitalizacją M.W. 2 10-31-2012 17:22
Konto z dzienną kapitalizacją odsetek a prawo A.G. 2 04-20-2010 13:11