KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Rankingi

NAJLEPSZE KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE MAJ 2011

 
Oceń temat


stare 06-01-2011, 10:20   #1
zetPrzy wyborze kont oszczędnościowych należy się kierować niewątpliwie wysokością stawki oprocentowania. Atrakcyjne oferty kont oszczędnościowych obwarowane są często dodatkowymi warunkami. Często się zdarza, iż banki umożliwiają korzystanie z kont oszczędnościowych pod warunkiem założenia konta osobistego. Może się okazać, że wypracowane odsetki w znaczący sposób zostaną pochłonięte przez koszt prowadzenia rachunku osobistego.

Zdarza się również, iż dane stawki oprocentowania są jedynie przejściowe. W ostatnim czasie tylko dwa banki uatrakcyjniły ofertę konta oszczędnościowego. Okazało się, że bodźcem do podwyższenia oprocentowania kont oszczędnościowych nie będą tegoroczne zmiany stóp procentowych dokonane przez Radę Polityki Pieniężnej.

W rankingu najlepszych kont oszczędnościowych pierwsze miejsce zajmuję oferta BNP Paribas. Konto Więcej Oszczędnościowe oprocentowane jest 5,80 proc. w skali roku. BNP Paribas wymaga od klientów założenia tradycyjnego ROR-u(najtańszy pakiet kosztuje 6,5 zł miesięcznie). Wysokie oprocentowanie jest tylko aktualne przez pierwsze 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. Natomiast dzienna kapitalizacja odsetek następuje wyłącznie w dni robocze.

Tak jak w przypadku BNP Paribas, Lukas Bank oferuje konto oszczędnościowe posiadaczom rachunku osobistego. Rachunek Oszczędzam z dzienna kapitalizacją oprocentowany jest 4,86 proc w skali roku. Dane oprocentowanie obowiązuje do 31 grudnia 2011 roku.

Polbank EFG z Kontem Mocno Oszczędzającym zajął 3 miejsce w zestawieniu. W przypadku Polbank EFG, posiadanie niezbędnego konta osobistego wiąże się z miesięczną opłatą w wysokości 6 zł. Gdy dokonamy minimum 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu to bank zwolni nas z opłat za prowadzenie ROR-u. Konto Mocno Oszczędzające pomnoży kapitał 4,75 proc. w skali roku.


zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
które konto oszczędnościowe jest najlepsze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Konta oszczędnościowe konkrencją dla lokat A.G. 1 09-28-2010 20:55
Atrakcyjne konta oszczędnościowe-ranking A.G. 1 07-06-2010 08:31
Najlepsze konto oszczędnościowe-ranking maj 2010 A.G. 1 05-24-2010 11:18
Najlepsze konta oszczędnościowe- kwiecień 2010 A.G. 1 04-20-2010 08:44