KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Rankingi

RANKING KONT OSOBISTYCH 2010 - INTERNETOWE CZY KLASYCZNE?

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 03-22-2010, 22:14   #1
M.W.
 Żadna to nowość, że banki prześcigają się między sobą w ofercie dotyczącej kont osobistych. Wszystkie banki na rok 2010 postawiły sobie cel, jakim jest przyrost klientów w tym segmencie. Niektóre banki ostro wzięły się do roboty i za pomocą mediów promują swoje rachunki bankowe, kusząc na rozmaite sposoby.
Jedne banki obiecują prowadzić konto zupełnie za darmo, inne z kolei zwracają część opłat dokonanych kartą płatniczą. Jeszcze inne zapewniają dostęp do darmowych bankomatów w Polsce i za granicą. Hitem jest zwrot żywej gotówki, który wprowadził BZ WBK.
Nic dziwnego, że wśród tylu ofert szczególnie trudno zdecydować się na konkretny bank. Na pewno pomocny będzie poniższy ranking kont przygotowany przez Open Finance.

Według nich najlepszym kontem dla klientów, którzy preferują obsługę w placówce i za pomocą infolinii, jest konto Banku Pocztowego o nazwie „Konto Standard”. Kolejne znajduje się w BOŚ Banku pod nazwą „Konto Wyjątkowe” i Polbanku – „ Konto Samooszczędzające”.

KONTO STANDARD – Bank Pocztowy

Bank Pocztowy posiada naprawdę super ofertę, z której warto skorzystać, jeśli nastawionym się jest na wyżej wspomnianą obsługę w oddziale i przez telefon. Rachunek prowadzony jest całkowicie bezpłatnie. Przelew w oddziale kosztuje 4 zł., a za pośrednictwem telefonu 0 zł. Ponadto klienci Banku Pocztowego mają dostępne wszystkie bankomaty w Polsce bez prowizji. Jeśli aktywnie i często korzystają z karty debetowej wydanej to konta, to mogą być zwolnieni z opłaty za użytkowanie karty, która w innym przypadku wynosi 4 zł.
Wygodą jest także dostępność placówek, bo spośród 15 tys. Oddziałów Poczty, aż 2 tysiące posiada stanowiska do obsługi konta. Kolejnym komfortem dla klienta, jest możliwość dostarczenia gotówki do domu, przy czym usługa jest płatna 4 zł., ale dla seniorów jest za darmo.
Konto oszczędnościowe znajdujące się przy koncie Standard ma atrakcyjne oprocentowanie – 5%, a co najważniejsze ilość przelewów z konta nie jest ograniczona żadnym limitem i nie podlega opłatom.

KONTO WYJĄTKOWE – BOŚ Bank

Konto to prócz standardowych funkcji, spełnia od razu jedną z najważniejszych – oszczędnościową. Rachunek bieżący oprocentowany jest bowiem od 8% (dotyczy jednak określonego salda na koncie). Dużym plusem dla tego konta jest brak prowizji za przelewy dokonywane w placówce oraz darmowe bankomaty w Polsce.
Do minusów należy zaliczyć ograniczony dostęp do oddziałów BOŚ Banku, bo znajduje się ich 108. Opłata za konto miesięcznie, także nie jest najniższa, bo wynosi 10 zł. Ale suma summarum i tak może nam się opłacić.

KONTO SAMOOSZCZĘDZAJĄCE – Polbank EFG

W Polbanku za to utrzymamy swoją kartę bankomatową całkowicie za darmo oraz nie poniesiemy miesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku. Oddziałów Polbanku niestety nie jest zbyt wiele i to tyczy się także ilości bezprowizyjnych bankomatów. Aczkolwiek konto Samooszczędzające posiada dzienną kapitalizację, dzięki czemu oszczędzanie staje się łatwiejsze.
Nie wszyscy jednak nastawieni są na obsługę konta w placówce bankowej. Niektórzy z nas skłaniają się ku obsłudze internetowej. Tacy klienci powinni swoje kroki skierować do Toyota Banku. Na kolejnym miejscu w rankingu znalazło się konto BZ WBK, a tuż za nim Deutsche Banku.

KONTO OSOBISTE – Toyota Bank

Konto w Toyota Bank posiada następujące atuty. Za prowadzenie rachunku bank nie nalicza żadnej opłaty oraz przelewy przez Internet są bezpłatne. Za kartę debetową także nic nie zapłacimy jeśli w ciągu roku dokonamy nią obrotu na kwotę 12 tys. (w innym przypadku bank nalicz opłatę roczną w wysokości 30 zł.) Dodatkowo możemy liczyć na zwrot od dokonanej transakcji w wybranym sklepie, maksymalnie do 3%. Samo oprocentowanie konta jest ciekawe, bo wynosi 2,25%. Możliwe jest posiadanie rachunku oszczędnościowego, gdzie procent jest wyższy – 5,2% dla salda 10 tys. Oprocentowanie jest jednak progresywne i tylko nadwyżki powyżej danej kwoty posiadają kolejny, wyższy próg procentowy.
Bankomaty w Polsce są bezpłatne, ale tylko do 3 wypłat w ciągu miesiąca, za kolejną wypłatę zapłacimy 4,5 niezależnie od kwoty.

KONTO WYDAJESZ I ZARABIASZ – BZ WBK


Konto przede wszystkim jest atrakcyjne ze względu na nagrodę 100 zł. dla każdego nowego klienta. Warunkiem niepłacenia za obsługę miesięczną jest przelew przynajmniej kwoty 1000 zł. raz w miesiącu. Klienci korzystający z karty otrzymują 1 % zwrotu za transakcje dokonane za jej pomocą. Wszystkie bankomaty w Polsce są bezpłatne, jedynie za przelew przez Internet trzeba zapłacić 0,50 zł. za sztukę.

KONTO DBNET – Deutsche Bank

Konto jest darmowe, przelewy przez Internet także. Opłatę jaką się ponosi, to 5 zł. za obsługę karty, jednak wystarczy tylko jedna transakcja kartą, aby bank z niej zrezygnował.M.W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 05-26-2011, 18:10   #2
dorotka11
Osobiście uważam, że konto internetowe jest o wiele lepsze i co ważne tańsze. Zazwyczaj jest to całkowicie bezpłatny rachunek. Mamy całodobowy dostęp nie tylko do własnego konta ale także do innych produktów bankowych.
__________________________________________________ __________________________
dorotka11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-2011, 19:13   #3
dorotka11
Z dostępnych na rynku ofert wybrałabym konto mBanku lub też banku Millennium. Myślę, że są to obecnie najlepsze i najbardziej wiarygodne instytucje.
__________________________________________________ ___________________
dorotka11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-22-2012, 22:54   #4
padre
Na rynku jest tak wiele ofert, że naprawdę trudno się zdecydować, pomocny w wyborze może być
Ranking kont bankowych

Ostatnio edytowane przez padre ; 01-22-2012 o 23:00
padre jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-16-2014, 19:57   #5
Ciułacz
Nie ufam żadnym alternatywnym inwestycjom parabankowym i szukam aktualnie najlepszego konta osobistego - oczywiście koniecznie internetowego.
Nie znalazłem tu aktualnego rankingu. Czy przestaliście go prowadzić ? Czy może po prestu nie miałem szczęścia?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-2015, 22:36   #6
mgronowski337
Nowy ranking wszystkich kont bankowych + banków na stronie. Z tego co widze jeśli chodzi o konta bankowe na czele rankingu są mBank, Getin Bank oraz Milennium - według administratorów.
Internauci głosują .: mBank, Bank BPH oraz ING Bank Śląski.

A Jak wy oceniacie ten ranking?
mgronowski337 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-21-2015, 18:23   #7
smile
W czołówce bez większych niespodzianek. Liderują znane i sprawdzone firmy.

Choć na rynku przydałby się jakiś powiew świeżości.
smile jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
które darmowe konto bankowe wybrać, które konto oszczędnościowe jest najlepsze, w jakim banku założyć konto osobiste


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Najlepsze konto internetowe-ranking maj 2010 A.G. 13 05-16-2014 11:48
Ranking kont oszczędnościowych-sierpień 2010 A.G. 1 08-15-2010 20:08
Najkorzystniejsze konto internetowe-ranking czerwiec 2010 A.G. 3 07-05-2010 09:29
Najtańszy kredyt gotówkowy-ranking maj 2010 A.G. 1 05-26-2010 10:20
Najlepsze spółki giełdowe-ranking 2010 A.G. 2 04-26-2010 20:00