KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Rankingi

NAJLEPSZY KREDYT HIPOTECZNY W ZŁOTÓWKACH- RANKING KWIECIEŃ 2010

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 04-29-2010, 02:36   #1
A.G.
 Niezwykle dynamicznie ostatnio rozwija się rynek kredytów hipotecznych. Banki prześcigają się w promocjach i ofertach specjalnych zachęcając klienta. Z ostatnio przeprowadzonego rankingu wynika, że obecnie najlepszy kredyt w złotówkach na zakup mieszkania otrzymamy w Banku Millenium oraz Pekao. Te dwa banki zajęły najwyższe miejsce spośród 27 wszystkich przebadanych banków detalicznych.

Nowością jest to, że po raz pierwszy w rankingu poza LTV,marżą oraz zdolnością kredytową uwzględniono rzeczywistą dostępność kredytów w danym banku. Analitycy przepytali poszczególne instytucje o wielkość sprzedaży kredytów w ostatnim kwartale 2009. Dzięki tej informacji możliwe było zdeprecjonowanie wirtualnych ofert. Najwięcej punktów zdobyły banki: Ing Bank Śląski, Getin Noble Bank, Pko BP oraz Bank Pekao.

Marże poniżej 2 % znajdziemy aż w 10 bankach. Najniższą marże oferuje BZ WBK, który obniżył marże do poziomu 1,35 % pod warunkiem, że klient będzie posiadaczem jednego z prestiżowych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych.

Nic się nie zmieniło jeśli chodzi o kwestię LTV. Banki wciąż zwracają uwagę na wkład własny klientów. Najwięcej własnych środków by móc zaciągnąć kredyt jest wymagane w Banku BPH. DnB Nord, BNP Paribas Fortis, Citi Handlowy, HSBC Polska oraz Polbank EFG wymagają od klientów co najmniej 10 % wkładu własnego.

Najwięcej jest w stanie sfinansować Alior Bank. W tym banku klient może uzyskać nawet kredyt na 120% wartości nieruchomości. Deutsche Bank, Getin Bank i Kredyt Bank przyjmują w przypadku kredytu na 100% wartości mieszkania jego przyszłą wartość po wykończeniu.

Najwięcej dla rodziny 2+1 o stałych dochodach w wysokości około 6 tysięcy złotych jest w stanie pożyczyć Alior Bank. Posiadając wkład własny w wysokości 35% i przy okresie kredytowania równym 30 lat Alior jest w stanie pożyczyć nawet 600 tysięcy złotych. Również w Millenium możemy liczyć na wysoki kredyt. Dużo mniej jest nam w stanie zaoferować Bank BPH ( niecałe 300 tysięcy złotych) oraz Bank Pocztowy.A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 04-30-2010, 12:07   #2
zet
Dla mnie to bardzo subiektywny ranking i wygląda jakby był robiony na zlecenie Millenium. Sto opinii słyszałem, że taki Getin Noble Bank to jeden z najdroższych banków, a tutaj w takim zestawieniu wygląda całkiem przyzwoicie i plasuje się w środku stawki.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-30-2010, 19:20   #3
A.G.
 
W rankingu przede wszystkim był brany pod uwagę nie tyle sam koszt całkowity kredytu co jego dostępność , maksymalna wysokość oraz wysokość LTV.

Niestety takie banki, które oferują kredyt na 120 % wartości nieruchomości, rozkładają go na 45 lat i jeszcze udzielają go na znacznie więcej niż stać kredytobiorcę, muszą na tym zarobić. Banki udzielając kredyt na tak wysoką kwotę biorą na siebie ryzyko ewentualnej niewypłacalności kredytobiorcy. Również okres spłaty 50 lat to jest naprawdę sporo i bank nie jest w stanie przewidzieć co się stanie w ciągu najbliższego półwiecza.W przypadku niektórych banków nie mówie tu akurat o pekao czy millenium ryzyko udzielenia takiego kredytu na takich warunkach jest tak duże, że niestety ale klient musi za to zapłacić. Inaczej nie kalkulowałoby się to dla banku.
A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
gdzie najtaniej dostanę kredyt hipoteczny


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Najtańszy kredyt mieszkaniowy-ranking sierpień 2010 A.G. 1 06-24-2011 18:45
Najtańszy kredyt gotówkowy-ranking maj 2010 A.G. 1 05-26-2010 10:20