KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Waluty

KURS EURO W DÓŁ-STERFA EURO POWAŻNE ZAGROŻONA

 
Oceń temat


stare 05-18-2010, 00:51   #1
A.G.
 Dziś euro osiągnęło najniższy kurs w stosunku do dolara w ciągu ostatnich czterech lat. Inwestorzy zaniepokoili się zadłużeniem krajów członkowskich Unii. Również informacja o cięciach budżetowych, które mogą przyczynić się do zmniejszenia wzrostu gospodarczego regionu euro przyczyniła się do spadku kursu euro. Analitycy ostrzegają, sytuacja w całej strefie euro jest bardzo poważna.

Wyprzedaż euro zaczęła się już w zeszłym tygodniu. Niestety trwa ona wciąż do tej pory. Dziś kurs euro chwilowo spadł do poziomu 1,2234 wobec dolara. Jest to najniższy poziom zanotowany od kwietnia 2006 roku. W stosunku do poprzedniego miesiąca waluta europejska straciła ponad 7 % wobec dolara. Jeśli by rozpatrywać stosunek euro od początku roku, to ten spadek będzie jeszcze większy i będzie sięgał około 14 %.

Niestety jak powiedział Minoru Shioiri z Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities, nikt tak naprawdę nie wie co powinno się zrobić w celu wyjścia z tej sytuacji. Pomimo gigantycznego pakiety pomocowego euro osłabło. Dlatego też należy się dobrze zastanowić nad dalszymi krokami i sensem istnienia wspólnej waluty.

Niestety euro traci wciąż na wartości. W wyniku obawy o wzrost gospodarczy krajów członkowskich oraz wprowadzenia ostrych programów oszczędnościowych, inwestorzy wstrzymali oddech. Programy mają na celu zahamowanie wzrostu deficytu buretowego w krajach dotkniętych kryzysem. Jednakże inwestorów te rozwiązanie nie przekonuje.

Problem kryzysu gospodarczego nie dotyczy już tylko samej Grecji. Również w Portugalii jeszcze przed weekendem w obawie przed pogorszeniem się sytuacji, ogłoszono program podwyżek i cięć budżetowych. Dzień wcześniej podobny program został wprowadzony w Hiszpanii.


Zdaniem inwestorów cięcia i nowe programy oszczędnościowe wcale nie przyniosą założonych rezultatów, jedynie przyczynią się do silnego spowolnienia gospodarek. Dodatkowo nie przekodowuje tez fakt, że Europejski Bank Centralny będzie zmuszony do utrzymywania stóp procentowy na niskim poziomie.


Innego zdania są przywódcy państw. Kanclerz Niemiec Angela Merkel stwierdziła, że pakiet pomocowy dla strefy euro, który został wyceniony na 750 mln euro powinien sobie poradzić z różnicami miedzy najsilniejszymi i najsłabszymi krajami strefy euro.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-2010, 11:13   #2
madeINpoland
Zastanawiam się nad kredytem w euro ale coś widzę, że kiepsko przędzie ta waluta. Boje się czy nie wtopie z takim kredytem. Myślicie, że dobrze robię zaciągając kredyt w euro? Może lepiej skusić się na kredyt w złotówkach? Niby droższy ale czy nie jest bezpieczniejszy? Boje się, że później raty w euro mi jeszcze bardziej zdrożeją?A może teraz wziąć w euro a później przewalutować? A słyszałem coś o kredytach w jenach, czy jeszcze one są udzielane? I jak to wygląda z tą walutą?Opłacać się w nią zapożyczać?
madeINpoland jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz

Tagi
gdzie znaleźć kursy walut w internecie, kto może dostać dotacje unijne dla firmy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Kredyt w euro malami34 1 08-30-2012 11:32
Szybsze przelewy w euro M.W. 1 07-13-2010 22:57
Kredyty w euro najbardziej pożadane A.G. 1 05-14-2010 09:29
kredyt w euro BOMI 1 04-16-2010 12:14