KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Rynek finansowy > zakupy ratalne

CZY SĄ PRAWDZIWE RATY 0% (ZERO PROCENT)?

 
Ocena: Ocena wątku: 5 głosów, 4.20 średnia.
Linki sponsorowane


stare 02-03-2010, 21:36   #1
A.G.
 Ostatnio w każdym sklepie mamy możliwość zakupienia czegoś na raty.Bardzo często są to tzw. raty zero procent. Sklepy kusza klientów atrakcyjnymi ofertami kredytów konsumpcyjnych czasem niejednokrotnie tańszymi niż w zwyczajnym banku. Jednak jak to jest naprawdę z tymi zakupami na raty 0 %?

Jeżeli klient nie musi wykupić ubezpieczenia, które bardzo często nie jest obowiązkowe oraz nie da się skusić na nową kartę kredytową to faktycznie taki kredyt jeżeli chodzi o koszt nie będzie nas nic kosztował. Kredyty takie ponadto są dużo korzystniejsze niż tradycyjne kredyty konsumpcyjne zaciągnięte w banku. Dlaczego?

Zazwyczaj oprocentowanie kredytów na cele konsumpcyjne waha się od kilkunastu nawet do kilkudziesięciu procent. Oczywiście trzeba również ponieść dodatkowy koszt związany z prowizją dla banku.

Jeśli wiec chcielibyśmy chcieli zaciągnąć kredyt konsumpcyjny w banku BPH, kosztował by on nas:
-ponad 10 procent - oprocentowanie
- ponad 5 procent prowizja dla banku
-daje to nam oprocentowanie rzeczywiste na poziomie ponad 20 procent.

Jeśli jednak zdecydowali byśmy się na zakup sprzętu w Media Markt ( sklep ten obsługuje bank BPH), i skorzystalibyśmy z oferty promocyjnej 0% , ten sam kredyt o tej samej wysokości nie kosztowałby nas ani grosza.
Pamiętajmy jednak o tym, że sprzedawca nas obsługujący za pewne będzie chciał nas przekonać do wykupu ubezpieczenia. Niejednokrotnie koszt takiego ubezpieczenia przekracza 1% całego kredytu miesięcznie, co stanowi dodatkowy dochód dla banku. Dlatego też radziłabym się dobrze zastanowić i przemyśleć sprawę zakupu dodatkowej polisy, bo w ten sposób nasze oprocentowanie kredytu może nawet wzrosnąć do 40%.


Po co więc oferowane są kredyty, które nie przynoszą kredytodawcą żadnego zysku?
Przede wszystkim mają one na celu zwiększenie sprzedaży w danym sklepie. Takie kredyty są dotowane bowiem przez same sklepy. Dlatego też należy zwrócić uwagę na cenę towaru ,który zamierzamy kupić. Za pewne jest on nieco droższy niż w innych sklepach. Bowiem koszt kredytu ktoś musi ostatecznie ponieść. Wiadomo , że sklep również musi sobie „odbić” wydatek dlatego najczęściej koszt kredytu już jest wliczony w cenę produktu.

Zapamiętaj:
1. Jeśli nie jesteś kupić sprzętu za gotówkę , postaraj się poszukać ten sam sprzęt u konkurenta być może okaże się , że będzie on o 10-20% tańszy niż w wybranym przez nas sklepie.
2. jeśli okaże się , że jesteśmy zmuszeni zakupić sprzęt na raty , upewnijmy się , czy ubezpieczenie do kredytu nie jest obowiązkowe.
3. sprawdźmy dokładnie jaka ile wynosi prowizja oraz opłaty związane z rozpatrzenie wniosku i przygotowaniem umowy kredytowej.
4. na nieobowiązkowe ubezpieczenie decydujmy się tylko w wypadku kiedy uznamy je za konieczne.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 02-11-2010, 00:35   #2
BOMI
Jeszcze niedawno śmieliśmy sie z głupiutkich amerykańskich filmów.Co roczna świateczna gorączka. Całe USA opętane mania zakupów. Kupowali mimo że ich na to nie było stać. Ale na przeciw oczekiwaniom obywateli ruszyły banki z ofertą krat kredytowych. I tak o to stany zakredytowały się od góry do dołu.

U nas będzie podobnie. Przyjęło się , że każdy może kupic co tylko chce i wziąść to na raty. Niedługo przestaniemy kontrolować nasze wydatki i będziemy żyć z kredytu na kredyt:/ Nie wszystko można w życiu miec i trzeba to sobie uzmysłowić zamiast życ ponad stan nie odmawiając sobie nawet pierdół.
BOMI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-18-2010, 20:15   #3
jabłonka
Kredyt ratalny w sklepie to okazja , z której warto skorzystac jesli i tak mamy coś kupic na raty. Ubezpieczenie, zwłaszcza od utraty pracy, daje wieksze poczucie pewności i spokoju.
jabłonka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-2010, 03:44   #4
Iwona_1981
Ja wiele razy skorzystałam z oferty raty 0%. Jednak za każdym razem prosiliśmy żeby nie brać żadnego ubezpieczenia. Ubezpieczenia sprawdzają się w poważnych kredytach jak na dom czy mieszkanie ale przy zakupie pralki? no proszę Was...to naciąganie klienta. Ubezpieczenie kosztuje 2-3% wartości kredytu i ma zabezpieczyć naszą rodzinę przez spłacaniem tego ? Śmiechu warte. Jak ktoś da się namówić na tego typu ubezpieczenie to mu tylko pozostaje pogratulować. Bo dał się naciągnąć na dodatkowy procent.
Iwona_1981 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-2010, 09:17   #5
jmichalska
Te raty 0% to jednak nie jest chyba do końca prawda, bo gdyby była to prawie każdy mógłby sobie coś zakupić na raty. Pamiętajmy jeszcze o prowizji i sile przekonywania sprzedających. Moja koleżanka dała się niestety tak nabrać. Kupiła laptopa na raty. Pani zaczęła ją przekonywać, że dobrze by było dobrać do tego jeszcze ubezpieczenie, że będzie to mały koszt. Wzięła. Okazało się, że do kredytu musi jeszcze dopłacić 1000 złotych. Więc nie wiem, jak to jest... A co myślicie o pożyczkach w ratalnie.com?
jmichalska jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-2011, 17:17   #6
Mandarynka
Haha znam to! Ja kupowałam zmywarkę w euro rtv i agd, tez na raty. Raty miały być 0%. Jak już siedziałam i podpisywałam umowę, sprzedawca namówił mnie na dodatkowe ubezpieczenie. Twierdził, że programatory się ciągle psują i wato wtedy wykupić dodatkowy okres gwarancyjny. Dokupiłam dwa lata. Do tego doszło jakieś ubezpieczenie i prowizja. W sumie kredyt kosztował mnie około 7,8%! Tak więc te 0% to tylko ładnie na banerze reklamowym w sklepie wygląda.
Mandarynka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-2011, 18:06   #7
zimorodek
 
Teraz to nawet w gębę nie biją za darmo.Bo albo skubną Ci portfel albo komórkę w najgorszym wypadku.
zimorodek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-2011, 18:24   #8
longdinio
Zimorodek nie no ażeby w gębę dostać to też musisz zasłużyć. Albo mieć niewyraźny wyraz twarzy, albo wyglądać na bogacza, albo na biedaka, albo być za brudnym albo być za bardzo odstawionym. Powód zawszę się znajdzie. Ja nie jestem taki komórkowy człowiek. Dla mnie komórka może nie istnieć. Kontakty z najbliższymi się ma, a resztę się skopiuje albo pozyska drogą pantoflową. Gorzej z portfelem i dokumentami bo u nas żeby coś załatwić to trzeba się nieźle nabiegać. Tak więc nie uśmiecha mi się latać i wyrabiać nowe prawo jazdy, dowód i blokować jakieś karty. Za dużo zachodu:P jedyne wyjście nie nosić portfela.
longdinio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-2011, 17:54   #9
zimorodek
 
Longdinio,portfela nie musisz nosić ale co zrobisz jeżeli Twój uśmiech nie spodoba się panom z byle jakiego patrolu na ulicy.Nie ma dokumentów,to mamy ,darmowy przejazd na najbliższy posterunek.Zapewniam cię że darmo tylko w jedną stronę.A papierków do wypełnienia że ho ho.Teraz to ponoć i pod domem mogą wylegitymować.A ty na przykład grzecznie ze śmieciem ,w dresiku i kapciach.
zimorodek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-2011, 10:37   #10
Szalony
Raty 0% to tylko wybieg marketingowy, tak samo jak sprzedaż 'bez vat'.
Jedna wielka ściema i zmowa sprzedawców z bankami.
Wszystko jest tak ustawione, że zarobią nawet więcej niż na zwykłej sprzedaży.
Szalony jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
jak oblicza się zdolność kredytową online, jakie marże i oprocentowanie mają banki, jakie teraz są stopy procentowe w polsce


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Zakupy na raty- jak odstąpić od umowy? A.G. 8 12-22-2014 13:27
Składki ZUS na raty A.G. 1 11-14-2010 20:42
8 procent na lokacie M.W. 1 09-01-2010 13:54
Fundusz kapitałowy Złoty Procent A.G. 1 08-18-2010 19:58