KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Rynek finansowy > zakupy ratalne

MBANK I MULTIBANK KUSZĄ KREDYTEM RATALNYM

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 3.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 01-04-2011, 18:15   #1
A.G.
 MultiBank oraz mBank zamierzają w tym roku aktywnie walczyć o nowych klientów. Banki postawiły sobie spore wyzwanie. Zarząd BRE Banku bowiem chce, by co trzeci Polak posiadał konto osobiste w jednym z dwóch banków. Obecnie oba banki obsługują ponad 3,1 mln klientów.

Nowym oferowanym od niedawna produktem, który miałby zachęcić nowych klientów do założenia konta w jednym z dwóch banków jest szeroko dostępny kredyt ratalny. Aż 620 tysięcy klientów BRE Banku otrzymało informację o możliwości skorzystania z takiego kredytu niemalże od ręki. Z oferty skorzystał już co czwarty klient.

BRE Bank pożycza klientom na zakupy średnio co miesiąc około 130-140 mln złotych. Jest to niemal dwa razy więcej niż przed rokiem.

Informacji o ofercie nie otrzymali tylko klienci, którzy spłacają obecnie inne kredyty i nie są w stanie spłacać kolejnej pożyczki. Również klienci bez stałych dochodów nie mają co liczyć na kredyt ratalny. Bank bowiem nie jest w stanie racjonalnie ocenić ich zdolności kredytowej.

W ostatnim kwartale poprzedniego roku BRE Bank posiadał 50,1% udział w bankowości detalicznej.

Poza ofertą kredytu ratalnego możliwe jest również skorzystanie z tradycyjnego kredytu konsumpcyjnego. Kredyt dostępny jest za pośrednictwem Internetu. Od nowego roku bank uruchomił również możliwość składania wniosków kredytowych przez telefon.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 01-04-2011, 20:01   #2
Lotka
Udzielają kredytów osobom o stałych dochodach-tak mówią. Najczęściej niestety są to emeryci i renciści. Z moich obserwacji wynika, że to właśnie ta ostatnia grupa zazwyczaj potrzebuje "extra" gotówki. Pomimo, że ich nie stać kupują sobie "plazmy". Nie mówię tu o rencistach w wieku około 60 i powyżej ale o młodych ludziach, którzy renty dostali bardzo często po znajomości. Byle główka, nóżka chora i już renta. Dla banku taki klient jest pewny. Bo raczej w najbliższym czasie nikt tej renty im nie zabierze.
Lotka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2011, 23:25   #3
PuczekKarol
Jak większość użytkowników sam jestem niestety ofiarą pułapki kredytowej. Moja historia zaczęła się właśnie od takiego niewinnego kredytu ratalnego. Człowiek bierze, bo dają. Kupuje rzeczy, które mu nie są aż tak niezbędne tylko dlatego, że może. Gdyby banki nie umożliwiałyby zakupów na raty to byśmy tego nie kupowali. Z jednej strony to dobrze, bo byśmy mieli większą kontrolę nad wydatkami. Z drugiej jednak tak sprzedaż na raty zwiększa popyt na różne rzeczy. Są jednak ludzi, którzy wszystko kupują na raty.
PuczekKarol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-27-2012, 12:52   #4
Mareczek33
Nie zgodzę się, że zakupy na raty to przyczyna wpadnięcia w pułapkę kredytową. Może dla kogoś, kto zapożycza się bez opamiętania to jest jedna z przyczyn, ale wystarczy odrobina zdrowego rozsądku, żeby nie zagalopować się z wysokością kredytu ratalnego. Wystarczy kupować to co jest potrzebne i nie ulegać namowom sprzedawców.
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
co dobrego oferuje klientom bre bank, co dobrego oferuje klientom mbank


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Tani kredyt hipoteczny w mBank zet 3 08-07-2012 15:29
mBank zwraca 1% za płatność kartą A.G. 1 01-07-2011 20:04
Multibank stosował zakazane praktyki A.G. 6 11-03-2010 17:18